Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
10/05/05

ЗА КРОК ДО ТРАГЕДІЇ

Десятки людей ледь не стали жертвами пожежі, яка спалахнула 8 травня близько 9 години вечора в одному з гриль-барів у центрі Львова з причини короткого замикання електромережі.

Під вечір 8 траня тисячі львів’ян та гостей міста святкуючи уродини міста буквально оккупували всі міські заклади громадського харчування. Особливий „аншлаг” припав на ті кафе та бари, що розташовані у центрі міста. Не став винятком і гриль-бар, що навпроти торгового дому „Магнус”. Саме під час розпалу святкування у приміщенні закладу і сталося коротке замикання електромережі.

Розпечені іскри з ввідного щитку потрапили на складовані поруч порожні коробки та інший горючий непотріб, який і спалахнув, неначе смолоскип. Налякані вогнем та підігріті алкоголем відвідувачі (а їх у приміщенні було близько 50-ти) у пошуках порятунку кинулися не до виходу, а до вікон павільйону. Розбиваючи скло та виламуючи дерев’яні решітки, розрізаючи осколками та уламками руки, люди кинулися на вулицю. Нащастя, не піддалися паніці працівники закладу, які збили полум’я порошковим вогнегасником.

Працівники пожежно-рятувальної служби МНС, які прибули на місце події практично через три хвилини після виникнення інциденту, серед згорілого мотлоху виявили 8 (!) газових балонів, що всупереч нормам безпеки використовувалися для приготування страв та зберігалися всередині залу для відвідувачів. Чотири балони нагрілися до такого стану, що їх довелося охолоджувати водою з пожежного автомобіля. А один з балонів дав витік.

Можна сказати, що відвідувачів закладу від серйозних трам, каліцтва або навіть загибелі врятували секунди – коментує ситуацію начальник Головного управління МНС України в Львівській області Сергій Дмитровський. – Якби під руками обслуговуючого персоналу не виявилося справного вогнегасника, або ж вони не змогли ним правильно скористатися, міг пролунати потужний вибух розігрітих балонів. В такому випадку осколки балонів могли „посікти” не один десяток людей – як відвідувачів, так і тих, хто знаходився в цей час на вулиця або проходив поруч. Відомі не поодинокі випадки коли саме такі балони спричиняли руйнацію цегляних будинків, не кажучи вже про дерев’яний павільйон.

І всеж таки без постраждалих не обійшлося. Декілька людей звернулися за допомогою до медиків із різного ступеню порізами. Тому Міністерство надзвичайних ситуацій вкотре хоче звернутися до свідомості власників подібних потенційно-небезпечних об’єктів: замисліться над ціною вашої легковажності та нехтування вимогами безпеки. Як бачите, правила пожежної та техногенної безпеки – це не прискіпливість інспекторів МНС, а сувора правда життя, яка в багатьох випадках писана людською кров’ю та горем. Не слід забувати про безпеку тих людей, які приносять вам прибуток. Прибуток, з якого певні суми таки слід витрачати для забезпечення нормальних умов безпеки людей та виконання законодавчих актів у галузі безпеки життєдіяльності.

Прес-центр ГУ МНС України в Львівській області

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас