Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
07/06/05

Передостанній крок до офіційного відкриття

Схоже на те, що конфлікт, пов’язаний із польськими військовими похованнями на Личаківському цвинтарі, майже вичерпано.

До його повного вирішення залишилося зовсім небагато.

Вчора у Варшаві державний секретар України Олександр Зінченко зустрівся з головою Бюро національної безпеки Республіки Польща Єжи Баром. Як повідомила прес-служба секретаріату Президента України, підсумком зустрічі стало підписання Протоколу про втілення угоди від 21 березня 1994 року між урядом України й урядом Республіки Польща щодо вшанування пам’яті жертв війни та політичних репресій.

Нагадаємо, що 19 травня міська рада Львова заявила про свій намір офіційно завершити впорядкування польських військових поховань на Личаківському цвинтарі за умови підписання відповідних протоколів на урядовому рівні.

Львівська міськрада оприлюднила таку заяву після того, як було досягнуто компромісу між польською та українською сторонами. “Тут лежить польський воїн, полеглий за Батьківщину”, – так звучить компромісний варіант напису польською мовою на центральній плиті. Польська сторона відмовилася від двох пунктів – установлення зображення меча-щербця на плиті та скульптурних зображень левів.

Підписання протоколів у Варшаві відкрило шлях до останнього кроку на шляху впорядкування військового меморіалу, який має зробити міська рада Львова. За підсумками окремої зустрічі державного секретаря України з Президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським досягнуто домовленості щодо урочистого відкриття й освячення польського військового меморіалу та могил воїнів УГА на Личаківському цвинтарі у Львові 24 червня – в рамках чергового засідання Консультаційного комітету України та Польщі. Нагадаємо, перебуваючи в Польщі в середині квітня, Віктор Ющенко заявив, що Україна бере політичне зобов’язання до червня остаточно вирішити питання щодо польських військових поховань на Личаківському цвинтарі.

Проте досі не відомо, чи вдасться міськраді до
24 червня ухвалити відповідне рішення. Як зазначає член комісії з військових поховань Львівської міської ради Андрій Стецьків, під час винесення такої ухвали можуть виникнути проблеми.

– Проте якщо суть протоколу відображає думку міськради, я не бачу причин, чому депутати мали б проголосувати проти прийняття такого рішення, – сказав у коментарі пан Стецьків.

Із думкою Андрія Стецьківа погоджується Василь Білоус, голова комісії з військових поховань Львівської міськради.

– Якщо підписані протоколи справді відповідають позиції міськради, висловленій 19 травня, то відповідне рішення, звичайно, ухвалять, – сказав пан Білоус. – Навіть більше, таку ухвалу можуть винести днями, після ознайомлення з протоколами.

Подробиць підписаного протоколу не розголошують. Як повідомляють польські інформагентства, міністр закордонних справ Польщі Адам Ротфельд сказав, що представники української влади просили польську сторону не робити публічних заяв, беручи до уваги думку місцевого керівництва Львова, якому й належить остаточне рішення в залагодженні польсько-українського конфлікту довкола “Цвинтаря Орлят”. Учасником переговорів у Варшаві був мер Львова Любомир Буняк, який мав би простежити за відповідністю підписаних протоколів позиції міської ради.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас