Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/12/08

Львівська учениця перемогла у Міжнародному дитячому творчому проекті «The unilever international schools art project»

У листопаді-грудні 2008 року відбувся національний етап Міжнародного дитячого творчого проекту «UISAP 2008–2009», який є спільним заходом компанії Unilever та британської галереї сучасного мистецтва «Тейт Модерн» (Tate Modern). У конкурсі, проведеному за підтримки Міністерства освіти і науки України, взяли участь 447 дітей із 173 шкіл України.

Для участі в конкурсі було запрошено учнів загальноосвітніх шкіл п’ятьох міст України: Києва, Львова, Донецька, Харкова та Одеси. Конкурс проводився у цих містах 30 листопада та 7 грудня в формі «відкритих уроків творчості», під час яких діти створювали композиції у різноманітних жанрах та техніках: акварель, гуаш, олія, ліплення, аплікація тощо.

11 грудня у Києві відбулося засідання національного журі конкурсу, до складу якого, крім організаторів, увійшли художниця Оксана Мась, видавець Іван Малкович та головний спеціаліст департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ольга Корнілова. Журі визначило трьох фіналістів національного етапу конкурсу.

«Школярі – кожний у свій, оригінальний, спосіб – розвинули тему цьогорічного конкурсу «Простір і місце». Юні творці вразили членів журі цікавим способом мислення, яскравим, багатим і водночас складним внутрішнім світом (простором), представленим у роботах. Для багатьох авторів пошук свого місця та індивідуального простору – не красива метафора, а повсякденна реальність, про що свідчать обрані ними сюжети та образи, а також їхні роздуми над темою», – коментує Василь Бовділов, генеральний директор Unilever в Україні.

Трьох фіналістів з України буде запрошено до Санкт-Петербургу, де вони братимуть участь у церемонії нагородження та різноманітних культурних заходах, а їхні роботи, згідно з правилами конкурсу, будуть відправлені до Лондону на суд міжнародного журі. Один із трьох фіналістів, чия творчість отримає найвищу оцінку у Великобританії, представлятиме Україну на урочистому заході в Лондоні. Там роботи усіх трьох українських фіналістів буде експоновано у всесвітньо відомій галереї сучасного мистецтва «Тейт Модерн» разом з роботами інших фіналістів з різних країн світу. Крім того, автори, чиї роботи відзначило українське журі, отримають призи від компанії Unilever.

«Цього року цікавих робіт було дуже багато, а тому обрати з них найкращі було нелегко. У своєму виборі ми керувалися тим, наскільки композиція відповідає темі. Простір передбачає безмежність, також і в часовому вимірі, а тому фіналістами стали автори, чиї твори будуть зрозумілими не лише сьогодні, а й після того, як мине певний проміжок часу, для глядача будь-якої країни. Однак талановитих робіт було значно більше ніж три, і саме тому буде нагороджено по одному переможцю з кожного міста та деяких інших учасників», – відзначила Оксана Мась.


Отже, трьома фіналістами з України стали (перелік за абеткою):

* Капустяк Ольга (15 років, м. Львів, учениця Львівської правничої гімназії). «У веселці». Акварель.

Коментар автора: «[Ця робота – про] моє місце у просторі, мої переживання й події, які творять мою історію. Ніжність – ось сила, яка керує світом. Любов – вже затерте слово, яке втратило свою вартість. Воно грішить зброєю, а ніжність… триває довго і старіється без зморшок. Логотип Всесвітньої організації охорони тварин – це панда. Сьогодні цей вид вимирає… Чи важливо, що світ кульгає, якщо крізь найчорнішу темряву він не зупиняючись простує до світла? Людина створена для щастя. І нехай усе свідчить, що це не так, – ми маємо у це вірити».

* Старчікова Анна (12 років, м. Харків, учениця ЗОШ №151). «Де простір душі – там місце краси». Акварель, олівець.

Коментар автора: «Де простір душі – там місце краси. Якщо в людини є душа, то вона квітне, а ті, котрі не мають душі, – сірі і нецікаві».

* Усатюк Юлія (13 років, м. Київ, учениця ССЗШ № 37). «Створення планети». Акварель, олівець.

Коментар автора: «У просторі космосу – безліч планет. Посеред них дівчинка створює свою планету – це її місце».


Приз для фіналістів: поїздка до Санкт-Петербургу та виставка робіт фіналістів у Тейт Модерн (детальніше див. вище)


П’ять переможців – представників кожного міста (перелік в абетковому порядку):

* Брагіна Анна (11 років, м. Харків, учениця ліцею №133). «Просторова фантазія». Гуаш.
* Мусянович Антон (13 років, Львів, учень СЗШ №29). «Простір думок». Акварель.
* Сіділєв Станіслав (14 років, м. Донецьк, учень Донецького НВК №91). «Простір і місце». Олівець.
* Семенова Олександра (12 років, м. Київ, учениця СШ №187). «Дівчинка з флейтою». Аплікація-колаж, акварель.
* Тягнирядно Анна (12 років, м. Одеса, учениця ЗОШ №31). Композиція «Світло і колір». Матеріали: пластикові трубочки для коктейлю, дріт, шнур, сизаль. Техніка: плетіння з трубочок для коктейлю.


Приз для переможців – представників кожного міста: плеєр відомої світової марки.

Окрім трьох робіт фіналістів конкурсу і п’ятьох переможців з кожного міста, журі обрало ще 42 роботи, які увійшли до складу 50 кращих робіт цьогорічного проекту. Автори цих робіт отримають заохочувальний приз: сім частин світового бестселеру: видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Прес клуб

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас