Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/12/08

Корону Данила Галицького у Львові можна оглянути за 10 грн. ФОТО

Від 18 грудня до 14 січня у Золотому залі Палацу Потоцьких можна огляну гапотетичну реконструкцію корони короля Данила Галицького. Вага золотої корони, оздобленої коштовним камінням та перлами, майже три кілограми. Про це, 18 грудня, на прес-конференції повідомив Великий магістр ордену Данила Галицького, меценат Ігор Жук.

"Виготовили корону львівські ювіляри, дещо допомогли їм зробити київські майстри. Понад 10 років займалися пошуками корони та її зовнішнього вигляду. Для цього побували в багатьох містах Польщі, Росії, Угорщини, Латвії, Литви, Болгарії, Чехії, кілька разів відвідали Ватикан, однак віднайти сліди загубленої галицької реліквії поки що не змогли. Точних описів корони у нас немає. Корона оздоблена 700 каратами дорогоцінних каменів: діамантами, рубінами, сапфірами, топазами, аметистами, гранатами, цитроном і перлами", - зазначив Ігор Жук.

У скільки обійшлося виготовлення корони, Ігор Жук тримає у таємниці, додаючи, що вона - безцінна. Натомість запевнив, що цю корону вже хочуть бачити у Києві. Навіть вимагають, аби вона там і залишилася.

За словами історика Віктора Ідзьо, головним зображенням, на яке спиралися, відтворюючи корону, стала печатка Юрія І, де є повне зображення корони.

"Данило Галицький прийняв символи королівської влади у 1253 році - від легата Папи Інокентія IV. Далі корона перейшла Леву Даниловичу, а потім - Юрію І, внуку Данила Галицького", - зазначив Віктор Ідзьо.

Корону Данила Галицького можна побачити щодня, окрім понеділка, з 10.00 до 17.00, а у вихідні - з 12.00 до 16.00. Вартують квитка - 10 грн, для дітей та пенсіонерів - 5 грн, безкоштовний вхід для дітей-сиріт. Виручені кошти підуть на ремонтно-реставраційні роботи замків Львівщини, зокрема - Підгорецького.

Zaxid.net

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас