Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
29/11/08

«Євро-2012» у Львові відбудеться за однієї із двох умов: або держава допоможе, або реконструюють стадіон «Україна», – конференція у Києві

Львів не встигає збудувати стадіон у визначені УЄФА терміни, бо немає достатніх фінансових ресурсів. Реконструкція стадіону «Україна» могла б стати реальним виходом із кризової ситуації, яка склалася з проведенням «Євро-2012» у Львові. Таку думку на Міжнародній конференції «Роль державних і громадських організацій у підготовці до Євро-2012» озвучив голова Координаційної ради Громадського форуму Львова Олег Мацех. Конференція відбулася 26 листопада у Києві.

У заході взяло участь близько 200 учасників. На конференції йшлося про стан підготовки України та Польщі до «Євро-2012».

Олег Мацех розповів: «Я виступив із доповіддю, в якій охарактеризував ситуацію у Львові з погляду проектного менеджменту, виокремивши кілька підтем. Це і ризики, які є у місті, і можливість знайти сьогодні інвестора, і чи реально вчасно побудувати стадіон у Львові за наявних ресурсів. Також поставив питання щодо зловживання влади та надав пропозиції, як вийти із такої ситуації».

Олег Мацех повідомив, що під час конференції вперше оприлюднив лист швейцарського архітектора Рольфа Лойпі на ім’я президента ФК Карпати Петра Димінського, наданого йому директором компанії «Данапро» Ростиславом Штиньом. «Це висновок про те, що до «Євро-2012» можна було б перебудувати стадіон «Україна». Архітектор вважає, що у нас надто мало часу, щоб підготуватися до «Євро-2012». Власне, на його думку, перебудова і глибока модернізація стадіону «Україна» – єдино можливий шлях для реалізації будівництва стадіону до «Євро-2012». У цьому листі також проаналізовано стан стадіону «Україна», його фундаменту, геологічні умови, можливість його перебудови відповідно до стандартів УЄФА з подальшим його мультифункціональним використанням».

Олег Мацех також озвучив основні ризики щодо будівництва стадіону до «Євро-2012», тобто загрози, що можуть сповільнити або взагалі зупинити будівництво стадіону.

По-перше, це невизначений статус самої ділянки, на якій будуватимуть стадіон. «Адже згідно з постановою Вищого господарського суду України від 5 листопада цього року, ця ділянка на вулиці Стрийській – Кільцева дорога перебуває у користуванні ВАТ «Зеленбуду».

До того ж, на його думку, ризиком є те, що досі офіційно не завершені геологорозвідувальні роботи. «Вони були розпочаті, але ми не бачимо офіційних результатів про стан ґрунтів. Не зрозуміло, яким чином був зроблений повноцінний проект стадіону, адже без оцінки стану ґрунтів цього зробити неможливо, оскільки нема змоги розрахувати, яким повинен бути фундамент. Отож, можна говорити, що кінцевий варіант проекту стадіону ще не готовий.

Ще одним з ризиків, який назвав Олег Мацех, є Стрийський водогін, який проходить через ділянку, де має бути стадіон. «Цей водогін необхідно переносити, а для цього потрібно виготовити проект, виділити окремі кошти і т.д., а часові та фінансові рамки невизначено досі», – підкреслив Олег Мацех.

Серед ризиків є і та обставина, що «підрядник досі не визначений конкурсом, що грубо суперечить чинному законодавству і має стати предметом розгляду правоохоронних органів, тягне за собою паперову, а також, ймовірно, і судову тяганину».

Також одним з головних факторів ризику, через який будівництво може зупинитися взагалі, є економічна криза. «В нас нема ресурсів ні часових, ні фінансових. Я провів аналіз щодо будівництва стадіонів до «Євро-2008» і виявилось, що менш ніж за 2 роки жоден стадіон не збудували, при цьому були завершені проекти, повне фінансування і всі підготовчі роботи. Водночас реконструкції стадіонів до «Євро-2008» тривали не більше як 1 рік та й фінансово - це значно менші ресурси», – додав Олег Мацех.

Він також зазначив, що згідно з визначеними термінами УЄФА, до кінця 2010 року Львів має закінчити стадіон: «А це означає, що ми вже вибилися з графіку. Якщо за лічені дні не почнуться роботи, шансів збудувати новий стадіон вчасно – нема. Та навіть, якщо будівництво все ж почнеться, зважаючи на велику кількість ризиків і недостатність фінансування, – воно буде під великим знаком питання. Вартість будівництва стадіонів до «Євро-2008» в середньому коливалася від 100 до 150 млн євро. Це справді вартісні об’єкти».

Олег Мацех представив учасникам конференції бюджет розвитку міста станом на 24.11.2008. За його словами, цьогоріч у цей бюджет мало надійти 195 млн гривень. На 24 листопада надійшло лише 112 млн грн, дефіцит – 82 207 млн. «Це означає, що ми не виконали бюджет розвитку навіть для потреб міста. А саме з цього бюджету планувалося брати гроші на стадіон, а це мільярд гривень, – близько 10 річних загальних бюджетів міста. «Я не розумію, чим керується міський голова, штовхаючи місто у боргову яму. Адже будівництво стадіону, якщо його таки розпочнуть, за таких обставин будь-якого моменту може застопоритись – або через брак часу, або через фінансову кризу. Саме тому тепер, коли час згаяно, треба вести мову не про будівництво стадіону, а про те чи доцільно витрачати величезні кошти на спортивний об’єкт, на якому проведуть тільки дві гри чемпіонату. До того ж, зважаючи на ситуацію в Україні, вартість будівництва в гривневому еквіваленті буде тільки зростати, а вартість землі та майна – зменшуватись. Виходить, що для того, аби профінансувати будівництво стадіону місто буде змушене продавати чи заставляти все більше і більше земельних та майнових ресурсів. Мер вирішив взяти позику і закласти майно, не маючи відповідних ресурсів, щоб віддати цей кредит», – вважає Олег Мацех.

На його думку, в такій ситуації Львову потрібна державна підтримка: «Якщо держава немає ресурсів, то Львів їх тим більше немає. Нам потрібно використовувати геополітичне становище Львова. Наголошувати на тому, що якщо Львів буде виключений з міст учасників, буде завдана шкода не тільки місту а й державі. Необхідно також апелювати до польської сторони, яка вже один раз домоглася того, щоб Львів став містом-претендентом. Це має бути поштовхом для політичних сил, державних та громадських діячів, депутатів та підприємців».

Олег Мацех повідомив, що під час конференції питання підготовки Львова до «Євро-2012» замовчували. «Натомість простежувалася тенденція, коли Харків висвітлювали позитивно. Говорили, що Харків сам спромігся знайти ресурси, а у Львові, мовляв, цього зробити не можуть. Відчувалося, що публіка не поінформована про ситуацію у Львові. Наприкінці доповіді я наголосив, що у Львові люблять футбол, що більшість львів’яни хочуть, щоб «Євро-2012» було проведено у їхньому місті, але не такою ціною та не таким способом, як це робиться тепер. Мою доповідь сприйняли позитивно».

На останок голова Координаційної ради Громадського форуму Львова зазначив: «Я вважаю, що до такої ганебної ситуації призвели бездарні та примітивні дії Садового та міських депутатів. Всі вони на чолі з міським головою і надалі відстоюючи свої вузько меркантильні інтереси, ще більше заганяють ситуацію в глухий кут, не замислюючись про можливі трагічні наслідки для міста. Щоб врятувати ситуацію, в цей процес повинна активно втрутитися державна влада, громадськість та преса».

ЗІК

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас