Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
30/07/05

Рекордна спека у Львові

Львівські метеорологи прогнозують, що 30 - 31 липня денна температура у Львові місцями може сягнути 37 градусів за Цельсієм, що є рекордом для нашого міста. Адже абсолютний максимум температури, який було зафіксовано у Львові 1938 року, становив 36,3 градусів.

Спека панує у Львові ось уже кілька днів поспіль. Метеорологи говорять про 37 градусів максимум, але дехто з мешканців нашого міста не згідний із цим. Кажуть, що на деяких термометрах на сонці позначка сягала понад 40 градусів. Чи можливо це? Мабуть, так, особливо це відчутно, коли йдеш розпеченими сонцем вулицями або їдеш громадським транспортом.

Як відомо, в Біблії пекло зображене як дуже гаряче місце. Мабуть, це тому, що спека для нас, людей, більш небезпечна, ніж холод. Ми сяк-так витримуємо температуру до 37 градусів за Цельсієм, при якій, до речі, топиться навіть дуже добрий асфальт. Пересічна людина в таку погоду виділяє півтора літри поту денно, а після трьох годин перебування на сонці шанси отримати сонячний удар зростають більш ніж удвічі.

Коли ж температура сягає 38 градусів за Цельсієм, то наші внутрішні органи розширюються так, що нам стає важко ковтати слину й виділяти сечу. З кожним наступним градусом удвічі збільшується частота кліпання, бо очі дуже швидко висушуються. При 39 градусах половина потовивідних залоз уже не здатна впоратися зі своїми функціями, і піт накопичується під шкірою - тіло немовби напухає. Коли температура сягає 40 градусів, піт під шкірою починає так швидко розкладатися, що це загрожує нам інфекційним зараженням.

Найліпше спеку витримують немовлята. З віком наші тіла стають щораз холоднішими й тому нам важче витримувати високу температуру повітря. Скажімо, вісімдесятирічна людина може мати температуру тіла 34 градуси. Й коли надворі спека - це страшний час для літніх людей.

Щоб вижити в такому пеклі, треба, як радять досвідчені щодо спеки мешканці Африканського континенту, зменшити фізичну активність принаймні від 13 години до вечора. А протягом цього часу, якщо є змога, добре перебувати в тіні і, наприклад, попивати чай (можна навіть теплий). Добре, якщо з м`ятою. Це дуже допомагає. Загалом треба пити багато води. Допомагають і кондиціонери, а також легший одяг та головні убори.

Ще детальніші поради, як боротися зі спекою, українцям дав сам міністр охорони здоров`я України Микола Поліщук, оскільки спека цими днями панує не тільки на Львівщині, але й по всій Україні. Він, зокрема, порадив таке: ”Щоб зберегти належний водний баланс необхідно випивати за добу не менш ніж три літри рідини, найкраще - воду зі соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитися артеріальний тиск, від мінеральної газованої - виникнути подразнення слизової оболонки шлунку). Холодним пивом захоплюватися теж небажано - воно збільшує навантаження на серце. Вживання ж міцніших алкогольних напоїв у спеку взагалі категорично протипоказано.

На ніч рекомендовано пити відвар м`яти - він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнювальним засобом.

Добрий порятунок у спеку - кондиціонер, якщо ж його немає, то, як один із варіантів, - завішувати вікна мокрими простирадлами.

Якщо хтось все-таки перегрівся, то в критичних випадках хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки. Якщо після проведених заходів хворому не стало краще, необхідно викликати ”швидку”.

Отож, бережіть себе і нехай спека не нашкодить вашому здоров`ю, а лише подарує приємні хвилі відпочинку на березі такої бажаної в ці дні водойми.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас