Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
03/11/08

Ви не повірите, але у Львові є фірма, яка вміє ремонтувати дороги якісно і вчасно

1 листопада ВАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» завершило ремонт вул. Генерала Чупринки. На 8 днів раніше, аніж це було заплановано.

Ремонт вулиці Генерала Чупринки - поодинокий приклад для Львова, бо такого безладу у місті ще не було. Мало того, що відновлення деяких доріг перетворилося у довгобуди, то ще й одночасно розрили кілька десятків вулиць. У пікові години місто паралізоване. Чому так сталося і як цьому запобігти, як проходять тендери, які виграють фірми з трьох людей і без досвіду – про це у розмові з головою правління ВАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» Ігорем Буликом.

«Нашому підприємству не лише вдалося на 8 днів раніше завершити ремонт вулиці Генерала Чупринки, а й вкластися у меншу суму. Загалом ремонт цієї вулиці тривав неповних чотири місяці. Згідно з тендерними пропозиціями, які ми подали, ремонт мав розпочатись 9 липня і завершитись 9 листопада, а вартість робіт мала б становити – 13 млн 200 тис. грн. Натомість фірма «здала» вулицю 1 листопада, при цьому вклалась у суму – 12 млн 600 тис. грн», – розповів Ігор Булик.

І далі: «За всі роки, які ми працюємо, в нас не було такого, щоб ми не вклались в терміни, не виконали робіт чи місто мало з нами якісь проблеми. Думаю, в майбутньому такого теж ніколи не станеться. Адже, виконуючи спеціалізований ремонт, беремо до уваги цілу низку чинників: як найкраще гарантувати безпеку руху, стан інженерних мереж і будинків… Візьмімо, ремонт трамвайних колій. Є чітке розуміти, що трамвай – це соціальний транспорт, тому роботи на таких вулицях потребують максимальної оперативності та якості». Власне, правдивість цих слів львів’яни мають змогу легко перевірити. Саме «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» ремонтувало такі вулиці, як Промислова, Підвальна, Гонти, Князя Романа, Валову, Дорошенка, Стефаника, Листопадового Чину, а також площі Митну і Ринок, площу біля пам’ятника Данилу Галицькому.

Однак, не у всіх фірм виходить гарно і вчасно. Ще близько тижня тому 18 вулиць у Львові перебували на стадії ремонту, а 10 потрапили до переліку «найбільш тривожних». Серед них і площі Торгова та Осмомисла, що позаду Оперного: чи завершиться їх ремонт до зими – невідомо. На думку Ігоря Булика, усі проблеми «розритих доріг» закладаються ще на етапі тендерів. За його словами, сьогодні існують кілька видів тендерних конкурсів для таких спецробіт. «У Львові чомусь проводять прямі тендери, коли три особи створюють фірму, яка не має ні бази, ні фахівців, ні техніки, ні досвіду, але виграє цей тендер, – зазначив він. – А мав би бути двоступеневий тендер. На першому етапі потрібно вивчити фірми, що подають свої пропозиції – чи проводили вони такі види робіт, чи є в них база, механізми, фахівці, інженери. І на другий етап тендеру допускати лише ті підприємства, які пройшли перший, навіть якщо це буде лише один учасник». «Я думаю наступного року управління капітального будівництва Львівської міськради мало б серйозніше поставитися до проведення тендерів», – додав він.

Основна причина, яка може затягнути ремонт чи його ускладнити, як пояснив Ігор Булик, – це «багатство» львівських вулиць на підземні мережі. Ремонтуючи вул. Генерала Чупринки, ВАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» замінило всі підземні мережі, проклало новий водопровід за сучасними технологіями, провело всі будинкові під’єднання. «Найскладнішою ділянкою цієї дороги була розв’язка вулиць Київської і Чупринки, де потрібно було заварити понад 200 стиків. Шість наших зварювальників працювали 15 днів», – зазначив Ігор Булик.

Аби уникнути заторів на дорогах, які цього року стали справжньою халепою для водіїв, фахівець пропонує планувати ремонти вулиць в одному районі. До того ж, починаючи ремонт головної вулиці, слід заздалегідь підготувати для руху бічні вулиці, аби не блокувати транспортні потоки.

На думку керівника «Львівського спеціалізованого будівельно-монтажного управління №1», наступного року обов’язково потрібно завершити ремонт ділянки на вул. Підвальній – від пожежної частини до вул. Руської. Доремонтувати площі Осмомисла і Торгову, розпочати ремонт вулиці Городоцької. Також треба було б відремонтувати ділянку від площі Митної до Винниківського базару. «Якщо вже почали ремонт вулиці Мечнікова, то потрібно було б дійти до Личаківської», – вважає Ігор Булик

На його думку, у Львові давно назріла вимога оптимізувати рух трамваїв, які мали б рухатися за кільцевими маршрутами, виконану за новими технологіями. «Це не тільки розвантажило б вулиці, й самі трамваї не так зношувалися б», – пояснив І. Булик.

Власне, наступного року «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» має намір запропонувати Львову свої послуги щодо ремонту складних ділянок. Такою, на думку Ігоря Булика, є вулиця Городоцька. «Складність полягає в тому, що там є 4 колектори, до яких під’єднані і каналізаційні стоки, і дощові, – пояснив Ігор Булик. – Тут без нових технологій не обійтися. Досвід їх застосування ми вже набули. Це технічно складна і воднораз трудомістка робота, саме цим вона цікава для нас».

Варто додати, що «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» має понад 100 одиниць техніки і добру команду фахівців, за плечима яких не одна новітня технологія з ремонту доріг, запроваджена саме у Львові.

23 жовтня під час сесії Львівської міськради міський голова Андрій Садовий заявив: «Є будівельні компанії та їхні керівники, які є ганьбою для міста Львова. Потрібно зробити так, щоб їх більше не допускали до ремонтів». Йшлося про такі фірми, як «Укрспецтехнології», яка ремонтує проїзд Крива Липа та вул. Ужгородську, «Міор ЛВ» – ремонтує вул. Шпитальну та Я. Мудрого і «Константу-Захід», за якою – ремонт площі Осмомисла і Торгової. Останньою, як пообіцяли чиновники, мають зайнятися правоохоронні органи.

Що ж, залишається сподіватися, що наступного року тендери не виграватимуть фірми, які складаються лише з бухгалтера та директора. Коли ні, то правоохоронні органи мали б зайнятися чиновниками…

ЗІК

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас