Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/07/05

Шукатимуть батька

Відбулося перше засідання суду у справі позбавлення студентки ВНЗ допомоги у разі народження дитини

Учора суддя Франківського районного суду розглянула скаргу студентки М. про визнання незаконною відмови управління соціального захисту населення Франківської райдержадміністрації виплатити їй одноразову допомогу у зв`язку з народженням дитини.

Студентка наприкінці минулого року народила дитину. Через чотири місяці молода мама подала прохання про виплату їй гарантованої Законом ”Про державну допомогу сім`ям із дітьми” грошової допомоги. Соцзахист надав письмову відмову, посилаючись на брак зібраних документів. Студентка звернулася до суду, оскаржуючи дії цього управління.

Суд наразі оголосив перерву в розгляді справи до 8 серпня. Причину перерви пояснив представник позивача Тарас Яцуляк: ”Виявлено третіх осіб, які зацікавлені у вирішенні цієї справи. Суд встановлюватиме їхнє місцеперебування. Це потрібно для участі в процесі всіх зацікавлених осіб”.

Фактично йдеться про пошуки батька. Неучасть його в процесі може стати причиною скасування судового рішення. Місцеперебування й місце праці батька дитини точно не відомі. Після народження дитини він вписав свої дані у свідоцтво про народження й невдовзі з невідомих причин зник, не залишивши про себе інформації. Про це скаржник написала в заяві в управління, пояснивши, що поведінка батька не повинна слугувати підставою та причиною відмови у призначенні допомоги за місцем проживання матері, оскільки така відмова порушує передовсім права дитини.

Позицію іншої сторони прокоментував юрист з управління соціального захисту. ”Потрібна була трудова книжка батька, яку скаржник нам не подала, -- сказала вона. -- Оскільки ми працюємо з коштами державного бюджету, то не маємо права їх роздавати, кому завгодно. Тому що нас перевіряють органи державного контролю. Ми надаємо кошти тільки згідно з законами й підзаконними актами. Якби скаржник зараз знайшла батька, ми б їй виплатили допомогу”.

Як сказала юрист із соцзахисту, документ з їхнього управління не є остаточною відмовою. Вона також запевнила, що про брак необхідного документу скаржник дізналася з усної розмови. ”Ми б могли надати допомогу, якщо б скаржник подала дані про місце проживання батька. Тоді ми б зробили запит за місцем його проживання, чи працює він, скерували б запит у службу зайнятості... Якщо немає даних про місце проживання батька, суд мусить визнати людину такою, що пропала безвісти”, -- сказала юрист.

Зі змісту листа з управління соціального захисту Франківської районної адміністрації не зрозуміло, чи відмова є остаточною. В ньому, зокрема, сказано: ”Оскільки Вами не подані всі необхідні документи, то підстав для призначення та виплати Вам вищезазначеної допомоги органами соцзахисту немає”.

Для кожної матері, що не є юристом за фахом, яка заклопотана вихованням маляти, навчанням, подібний лист разом із пошуками хтозна-де зниклого батька сприймається як вирок.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас