Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
15/09/08

Сина екс-заступника губернатора Львівщини хочуть притягнути до кримінальної відповідальності

Громадський форум Львова хоче притягнути до кримінальної відповідальності особу, що знесла будинок композитора Ярослава Ярославенка.

Про це, 15 вересня, на прес-конференції повідомив координатор ГФЛ Олег Мацех.

За попередньою інформацією, Ростислав Мельник, що причетний до повалення історичної будівлі, виявився сином колишнього заступника губернатора Львівщини.

«Ми маємо інформацію, що його батько, Леонід Мельник, працював тривалий час заступником голови облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу. Зараз працює в «Обленерго». Ще за однією інформацією це є зять Миколи Одухи, радника мера міста. Крім того, за попередньою інформацією, вони володіють будівельною фірмою» — повідомив Олег Мацех, зауваживши, що це дає привід говорити про те, що на місці поваленого будинку планують збудувати комерційний об’єкт.

Він додав, що Леонід Мельник раніше обіймав високі посади в «Нашій Україні».

За словами Олега Мацеха, на випадок знесення будинку відомого композитора не можливо не звертати уваги, оскільки це може стати серйозним прецедентом до нищення інших історичних пам’яток Львова. Такі дії передбачають позбавлення волі.

«Ми вимагатимемо порушення кримінальної справи проти осіб причетних до цього. Я не бачу нічого іншого ніж позбавлення волі тому, що це має бути урок для інших. Це не перший такий випадок у Львові. Всі попередні подібні дії були просто прихованими» - зазначив координатор ГФЛ.

Як повідомляло агентство, Громадський форум Львові повідомляв про те, що у Львові знесли пам’ятку історії та мистецтва — будинок композитора Ярославенка на вулиці Ярославенка 30.

«Цей будинок, який ще кілька днів тому стояв тут, був власністю людини надзвичайно видатної та шанованої. Тут жив Ярославенко Ярослав Дмитрович (30.03. 1880. Львів – 26.06.1958) - український композитор і хоровий диригент. Він першим у 1905 році зробив фортепіанну і оркестрову транскрипції Гімну України та його партитури для хору. У 1906 — один з організаторів музичного видавництва „Торбан”. Створив оперу „Відьма” (1922, за повістю М.Гоголя); „Пропала грамота”, оперету „Бабський бунт” (1921), твори для духового оркестру (14 маршів), фортепіано („Думки і коломийки”, 1940); хори, романси, пісні, обробки народних пісень, написав низку національно-патріотичних пісень. Дві з них були взяті Пластом, як гімни», — йшлося в повідомленні.

У цьому будинку він жив і в радянський час, а після його смерті вулиця була названа його іменем. У червні цього року минуло 50 років від смерті Ярославенка. Йшла мова про створення музею у цьому будинку.

Від кінця січня 2008 року стало відомо, що власником цього обійстя стала приватна особа, яка скупила всі його приміщення та взялася активно освоювати територію. Громадськість забила на сполох після того, як з будинку щезла пам’ятна таблиця. Спілка архітекторів та організація „Пласт” звернулися до міського Управління охорони історичного середовища з вимогою відновити таблицю на будинку. 6 серпня 2008 року Управління охорони історичного середовища повідомило власника Мельника Ростислава Леонідовича, що придбаний ним будинок є пам’яткою і що відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини», він зобов’язаний укласти охоронний договір.

Натомість власник угоду не уклав і продовжив будівельні роботи.

Громадський форум Львова вкрай стурбований тим, що сталося, адже у Львові це перший такий випадок, який надалі може стати небезпечним прецедентом. «Ми назавжди втратили наступні пам’ятки: школу св. Софії на розі вул. І.Франка і вул. Паркової; будинок на вул. Валова, 15; Соборна 14, 15; пл. Міцкевича 9, 10; вул. Рутковича 11 а (вілла Лепінського), фільварок VIII ст. на вул. Липовій Алеї, будинок ХІХ ст. на вул. Крива Липа, 3, пр.Свободи 19, 21 (офіцини) тощо», — наголошено в повідомленні.

PRESSTIME.COM.UA

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас