Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
09/07/05

Любомир БУНЯК: Я вклав би у Високий Замок 10 тисяч гривень

Після зриву засідання виконкому нам вдалося поставити меру Любомирові Буняку кілька запитань.

- Прокоментуйте Вашу реакцію на блокування засідання міськвиконкому?

- Ви назвіть ще якесь місто в Україні, де є відбувається такий розгардіяш, який організовують депутати міської ради, що нібито дбають про інтереси громади. На сьогоднішньому засіданні ми хотіли всього-на-всього ухвалити рішення про використання спонсорських грошей на відбудову Високого Замку.

А стосовно бюджетних коштів, вони виділятимуться?

- Ми не хочемо бюджетних коштів, ми відбудовуємо Високий Замок за спонсорські гроші, а міська рада виділила на це лише 350 тис. грн. Орієнтовна ж вартість цієї відбудови складатиме 18 млн грн. На сьогодні ми ще не маємо чітко визначеного кошторису.

- Пане Любомире, а скільки Ви особисто вклали б у будівництво Високого Замку?

- 10 тис. грн, але я думаю, що люди дадуть значно більше, бо там має бути збудований туристичний центр.

- Але ж люди говорять про те, що Ви маєте намір відбудовувати не замок короля Данила, а польський замок?

- Вони будуть тільки говорити, бо ці люди не вміють нічого творити, а вміють лише руйнувати, провокувати розбрат. Спитайте: хто з тих людей збудував хоча б собачу будку? Ніхто! Вони нічого не вміють!

А щодо того, чий це буде замок, хай про це скажуть історики, архітектори. І помиляється професор Дашкевич, адже джерела, в яких розповідається про те, яким був цей замок, є! (Від редакції - практично всі львівські історики та архітектори дотримуються протилежної думки й стверджують, що він відбудовує польський замок, точних відомостей про який не збереглося).

Коли ми відкривали поряд меморіал польських поховань і меморіал воїнам УГА, як бідно виглядав наш! На противагу цьому нам треба відбудувати королівський замок, щоб показати українськість нашого міста, але до цього треба дорости! До цього треба мати розум, мужність і ще щось інше.

Чому ж тоді громадськість Вас не підтримує. Вона не схвалює цієї ідеї чи, може, не готова до неї?

Не готова. Можливо, частина громади готова, але я переконаний, що більшість готова або їй просто нема різниці. Я впевнений, що купка крикунів, яка виступає проти Замку, своє місце знайде на закутках історії. Якщо у вас буде 10 тисяч противників, а 300 тисяч виступатиме ”за”, то як тоді чинитиме?

Сто вулиць, які були відремонтовані, не показують і навіть дякую за них не кажуть, а стосовно піввулиці, то знайшли якусь бабусю, і цілий день про це крутять. Чому я тільки чую: нема води, і нема води, і нема води - це відверта брехня! Кризова ситуація з водою давно позаду. Для 75% львів`ян вода подається цілодобово або за розширеним графіком. У мешканців склалося враження, що в них крадуть гроші, не ремонтують доріг, не подають води, а будують Високий Замок. Та це ж не так, я поверну ті 350 тис. (цікаво ж звідки??? - Авт.) в міський бюджет, хай тільки не заважають. І я не розумію: у всі часи будувати таке було почесно, а у Львові все навпаки.

- Пане Любомире, Ви справді вважаєте, що у Львові замало принад для туристів і пам`яток, і треба збудувати ще одну?

- Забагато не буває ніколи. Ви думаєте, що коли князь Лев починав будівництво, в нього гроші були, і всі питання були закриті, і лишався тільки замок? Ви знаєте, це дуже хибна думка. Є споруди, які ремонтуються постійно, а є такі, які будуються навіки!

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас