Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
09/07/05

Бунякову будову призупинено

Зірваний виконком

Учора на засіданні виконкому міської ради мали розглядати питання про затвердження положення щодо використання коштів на проектування та відновлення Високого Замку. Однак це засідання так і не відбулося. Його зірвали представники Громадського комітету порятунку Львова.

Засідання почалося з деяким запізненням з вини самого мера Любомира Буняка. Відразу після його початку у зал зайшло півтора десятка юнаків та юнок із помаранчевими та зеленими стрічками на грудях. Мер вимагав, аби вони представилися, однак ”гості” цього не зробили. Запитавши згоди членів виконкому, голова міста закрив засідання до наступного тижня.

Вийшовши із сесійної зали, Буняк зачинився з членами виконкому у своєму кабінеті. Як розповіла згодом депутат міськради Тетяна Крушельницька, на нараді розглядали питання про проведення сесії міської ради, а також демонстрували віртуальний макет майбутнього комплексу. (До речі, згодом Буняк сказав журналістам, що планує в цьому комплексі збудувати готель, магазинчики та кав`ярні).

Обговорював це виконком без сторонніх вух. Представників преси в кабінет не допустили, не хотів присутності на нараді Буняк і депутатів міськради, які теж прагнули зупинити будівництво Високого Замку. Коли депутати все-таки увійшли в кабінет, мер поспіхом закінчив нараду.

Депутати міськради сказали, що вони задоволені зривом засідання виконкому. Хоча вони стверджували, що, якби виконком виніс рішення про будівництво Замку, вони б відправили виконком у відставку, далебі, зробити це було б непросто. Під час літніх відпусток можна було б і не знайти відповідної кількості депутатів для роботи сесії.

Не виключено, що про це здогадується і сам мер. Відтак він може скористатися цим і скерувати на місце спорудження Високого Замку бульдозери. Єдиний вихід - блокувати й наступні засідання виконкому.

Ні маячні!

Під таким гаслом водночас із уже описаними подіями відбувалося ще одне дійство: на площі перед входом до Ратуші тривала акція ”Спроектуй для мера замок-привид”. Організаторами цієї акції був Громадський комітет порятунку Львова спільно з ГО ”Пора!”, НСНУ, Народним рухом України, УНП, Конгресом українських націоналістів та Комітетом підприємців Львівщини. Вони прагнули привернути увагу громади до спроб міського голови всупереч думці науковців, експертів та громадськості Львова ”пропхати” рішення про якоїсь неймовірної споруди на Замковій горі.

Активісти під час акції запропонували пересічним городянам насолодитися театралізованим дійством про те, як споруджується повітряний замок-привид і як ”мер” відриває собі від нього щонайласіші шматки.

”Ми хочемо, - розповів один із учасників акції, - змусити виконком скасувати своє рішення про відбудову Високого Замку. Гроші потрібні на дахи, що протікають, на ремонт доріг та тротуарів, а не на невідь-що”.

Коментар

Юрій БАТЮК,
депутат міської ради

Ми, депутати Львівської міської ради, прийшли на засідання виконкому, щоб відкрито обговорити питання Високого Замку. А тут прийшли члени Комітету порятунку Львова... Фактично я не бачу причин, щоб не проводити засідання.

Я думаю, мер просто скористався з ситуації. Він побачив, що сьогодні нічого не досягне, що депутати не ухвалять це питання. Тому Буняк переніс засідання на наступний тиждень. Він сподівається, що райці підуть у відпустку і не розглянуть його взагалі.

В нас так буває постійно. Я депутат вже третю каденцію, і в останні три роки всі скандальні, нехороші, незаконні й абсурдні рішення виконкому ухвалювалися в липні-серпні, коли депутати у відпустках.

Така вже практика нашого мера, що ж тут скажеш...

Юрій КАРДАШЕВСЬКИЙ,
депутат міської ради

Розмова на нараді була безпредметна. Буняк вперся, що Високий Замок буде збудований. Нам показали якісь віртуальні картинки, яким має бути той замок. Наш міський голова живе в системі віртуальної реальності й таки хоче будувати. Я думаю, що ми не дамо цього здійснити в жодному разі.

А як міський голова спілкується з громадою, ви можете побачити - кабінет охороняє наряд міліції. Мер не хоче проводити сесії, якщо там буде питання про Високий Замок. ”Почнімо з господарських питань”, - каже він. А оті господарські питання для нього, то є продаж землі на аукціонах.

Тарас ДОНЕНКО,
активіст Громадського комітету порятунку Львова

Ми зайшли на засідання виконкому, щоб продемонструвати міському голові думку громади. Дуже шкода, що він так і не зрозумів, що, керуючи мільйонним містом, не можна ставити особисті забаганки вище за думку городян, особливо якщо йдеться про кошти з бюджету. Зрештою, дії мера свідчать, що нам треба ще радикальніше виявляти свою позицію, аби таки достукатися до його свідомості.

Віра ГОЙ,
прес-секретар Львівської організації ”Пора!”

Ми мусимо захистити архітектурні пам`ятки Львова, які руйнуються, а не будувати не зрозуміло що і навіщо. Через тиждень відбуватиметься нове засідання виконкому, і ”Пора!” знову братиме участь в акціях протесту. Ми будемо блокувати те засідання і таки домагатимемося справедливого рішення.

Іван РАДКОВЕЦЬ,
член Громадського комітету порятунку Львова

Від сьогодні входить запроваджується символіка порятунку Високого Замку - зелена й помаранчева стрічки. Цю символіку мають мати всі, хто не бажає бутафорії у Львові і хто є з нами. Чим більше буде таких кольорів у місті, тим чіткіше буде видно прихильників здорового глузду.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас