Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
04/07/08

Обережно: борщівник! «Зелений агресор» пече без вогню…

І справді, ця гарна на вигляд рослина з великим листям і з кетягами білого суцвіття досить підступна. Зірвавши її, або просто пройшовши крізь зарості, ви ризикуєте потрапити в реанімацію. І такі випадки не поодинокі. Іван П. хотів вийти до річки Опір навпростець і пішов через зарості трави, що буйно розрослась понад берегом.

Розгортав рослини руками. А через півтори години руки почали горіти, набрякати, на них з’явилися пухирі, які почали чорніти. Довелося звернутися по допомогу в лікарню.

- Цього року, на щастя, до нас ще не потрапляли пацієнти з такими опіками, - каже завідуючий відділенням реанімації Сколівської центральної районної лікарні Богдан Лозинський, - бо місцеве населення вже знає про таку небезпеку. А в попередні роки у нас постійно лікувалися люди, які контактували з цим “зеленим агресором”. Сибірський борщівник спричиняє важкі опіки, які доводиться лікувати тривалий час. Ми встановлюємо таким хворим діагноз “фітодерматит” – захворювання після контакту з рослинами.

Сибірський борщівник дуже швидко поширюється і вже заполонив прибережні смуги річок Опір, Стрий, Дністер. Ця рослина особливо небезпечна у період квітування – кінець червня – липень. Опіки, які людина отримує від контакту з ним, доволі глибокі, і лікують їх значно довше, ніж звичайні, бо виникає некроз поверхні шкіри на місці контакту з цією рослиною. У людини може підвищуватися температура, її нудить, морозить. Окрім того, виникають різні алергічні реакції. Якщо людина має астму, то сибірський борщівник може спровокувати приступ задухи. Лікування опіків від цієї рослини складне і тривале, людина втрачає працездатність десь на 1,5-2 тижні.

Сьогодні борщівник можна зустріти не тільки в заплавах гірських рік, на лугах, обабіч доріг і біля дачних ділянок. Борщівник “окуповує” й міські території. На власні очі бачила його в дитячому садку (!) у центрі Львова. Найгірше, що з цією рослиною важко боротися. Вона невибаглива і росте будь-де. Зараз цих рослин стало більше, тому й зросла небезпека уражень сибірським борщівником.

Як пояснив нам завідуючий кафедрою ботаніки Львівського національного університету
ім. І. Франка професор Сергій Волгін, сибірський борщівник або, як його ще називають, борщівник Сосновського, завезли після Першої світової війни для компостування на фуражний корм. Потім від цієї ідеї відмовилися, бо молоко ніби було гірке, а рослина пішла собі завойовувати все нові й нові території.

Лікарі радять у тих місцях, де росте сибірський борщівник, не засмагати, не відпочивати, намагатися бути подалі від цієї рослини, особливо треба оберігати дітей. І, подорожуючи автотрасами, вибігаючи “до кущиків”, уникайте контактів з цією рослиною, яка може сягати півтора-два метри.

Газета Високий Замок

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас