Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
09/06/08

Не п'ють, бо алкоголіки

«Привіт усім! Мене звати Юра, я – алкоголік», – приблизно так починається зібрання кожної групи анонімних алкоголіків у будь-якій країні, у кожному місті, де такі існують. В АА не лікують, не ведуть запису членів груп, сюди можна прийти будь-коли, як і забратися відсіля. Єдина умова членства – людина мусить визнати, що є алкоголіком, і щиро бажати жити тверезо. А духовна основа АА – анонімність.


Алкоголізм не вибирає

У Львові АА діє вже 14 років. Власне, щоби відзначити цю «квадратову» дату, львівські анонімні алкоголіки та їхні брати і сестри з інших міст і країн зібралися 31 травня у Львові на конференцію. Це зовсім різні люди – літні чоловіки зі слідами багаторічного пияцтва на обличчі, зовсім юні дівчата, практично модельної зовнішності, інтелігенти, бізнесмени та роботяги – хвороба не вибирає… На їхніх бейджах – дуже лаконічна інформація: ім’я, місто та приналежність до групи: АА (анонімні алкоголіки), НА (анонімні наркомани), ДДА (дорослі діти алкоголіків) та Ал-Анон (співузалежнені, родичі алкоголіків). Перед зібранням запалюють свічку, хвилиною мовчання згадують усіх братів і сестер з АА, що відійшли, а передусім Валіка-Бороду з Києва, якого більшість із присутніх знали і пам’ятають. А далі – традиційна молитва: «Боже, даруй мені розум і душевний спокій прийняти те, що я не в силах змінити, мужність – змінити те, що можу змінити, і мудрість – відрізнити одне від іншого».

На таких зібраннях є ще одна традиція: представляти людей не за їхніми іменами, а за, так би мовити, стажем абстиненції (відмова від алкоголю). У Львові знайшлися такі, хто не п’є 18 років, чимало з трохи меншим, але теж поважним стажем – 15, 12, 10 років, але найбільше оплесків отримали новачки – ті, хто на час зустрічі не пили чотири, два-три й навіть один... день.

– Мені доводилося бачити людей, які приходили до АА і в 60, і в 70 років, маючи за плечима 30 років зловживання, – говорить один з організаторів зустрічі Любомир. – Тут вони стають щасливими людьми. А останнім часом спостерігаю, що склад АА дуже омолодився. З одного боку, це не тішить, бо означає, що алкоголізм «молодшає», а з іншого – добре, що люди усвідомлюють проблему змолоду, а не приходять уже старшими, коли «припекло».

Любомир за фахом інженер, зараз провадить бізнес. Розповідає, що серед членів АА – дуже різні люди.

– Алкоголізм не вибирає, – говорить він. – Із цим стикаються люди різних професій і соціального статусу – бізнесмени, робітники, домогосподарки, духовенство. Не дивуйтеся, в сусідній Польщі дуже багато священиків, які визнають себе залежними і працюють у групах АА. Нині й в Україні Церква долучається до участі в русі анонімних алкоголіків.


Не п’є, як швець

– Знаєте вислів: «П’є, як швець»? Так от, схоже було й зі мною, – каже мені пан Ігор, з яким познайомилася перед конференцією.
Мій співрозмовник вважає, що в багатьох випадках алкоголіками не стають – ними народжуються.

– У мене було тяжке дитинство, – веде далі. – Народився в багатодітній сім’ї, від п’яти років жив без батька. Мама багато зусиль витрачала на те, щоби нагодувати і вбрати нас, а от любові ми не знали. Їй бракувало часу, щоб посадити дитину на коліна, пригорнути, сказати добре слово. Я не дорікаю мамі – вона робила все, що могла…

Пан Ігор каже, що тільки згодом зрозумів, що навіть тоді, коли ще й не нюхав спиртного, уже був алкоголіком. Коли не виповнилося й 16-ти, пішов шевцювати. І тільки-но з’явилися перші гроші – почав пити. Була сім’я, діти, але ніщо не рятувало від пияцтва.

– Із програмою АА познайомився дев’ять років тому, – розповідає Ігор, – але тоді не вірив ні в Бога, ні в людей, а головне – в самого себе. Експериментував, пробував лікуватися, лежав у наркології на Кульпарківській, двічі кодувався. Та це нічого не дало – тільки витратив гроші. Нині переконаний, що алкоголізму не лікують, а лише на якийсь час «заморожують».
Чоловік відчув, що гине, – і тоді почав тверезіти, прийшов в АА. Зараз йому 53 роки, у липні відзначатиме п’ятиліття абстиненції.

– Я живу тверезо, – каже він. – Мислю тверезо. Для мене спиртного не існує, не думаю про нього. Бачу його, сідаю за стіл із людьми, які вживають алкоголь, які веселяться, веселюся з ними, спілкуюся (якщо вони в стані), але це все без спиртного. Звичайно, можу з’їсти коробку цукерок із лікером, шматок торта «П’яна вишня», випити краплі на спирту, але я їм цукерки з алкоголем, а не вживаю алкоголь із цукерками. У цьому тверезість.

Пан Ігор шевцює й далі. Але це вже не той швець, що колись, – він тверезий швець…


Після сповіді – в АА

На бейджі Наталі – немає вільного місця. Вона належить до всіх можливих груп узалежнених – АА, НА, ДДА,

Ал-Анон. Їй – під сорок, цікава блондинка, добра співрозмовниця.

– Я 14 років твереза від наркотиків, 5 років – від алкоголю і місяць не курю, – каже при знайомстві Наталя. – До 1993 року була наркозалежною. Лікувалася в Польщі – і перемогла хворобу. Через рік народила сина, працювала в садочку. Начебто все було добре, але почалися проблеми з алкоголем.

Спочатку й не думала, що це серйозно. «Вважала себе таким «перцем», мовляв, здолала наркотичну залежність, то й тут справлюся», – зізнається жінка. Але згодом зрозуміла, що самотужки не впорається.

– Слава Богу, що прийшла до церкви, – розповідає Наталя. – Під час сповіді отець Йосафат Воротняк сказав зачекати після причастя, а потім покликав мене та ще одну пані з такою самою проблемою та відвіз в одну з груп АА. На жаль, у нас мало священиків, які знайомі із цією проблемою. Мені просто пощастило.

Своїм досвідом Наталя почала ділитися – працювала й у НА-групах, потім в АА, а тоді доля привела її в Ал-Анон: її чоловік і батько – алкоголіки. Батьків, звичайно, не вибирають, а от чоловіків…

– Коли почали жити разом, я знала, що чоловік п’є, але думала: якщо собі дала раду, то і йому допоможу, – ділиться жінка. – Спочатку ми навіть разом пили… Ні батько, ні чоловік не визнають себе алкоголіками, але я маю вирішити, як жити із цими проблемами і як витягти своїх близьких…


ДОВІДКА

Групи анонімних алкоголіків м. Львова:

«Світло», вул. Симоненка, 5, церква святих Володимира і Ольги (понеділок, середа, п’ятниця, 18.30);

«Сихів», просп. Червоної Калини, 70, церква Різдва Пресвятої Богородиці (п’ятниця, 18.30);

«Криниця», пл. Соборна, 3, церква святого Андрія (субота, 18.30);

«Винники», вул. І. Франка, 69, Спільнота «Оселя» (неділя, 15.00);

«На Привокзальній», вул. Кропивницького, 1, церква святих Ольги та Єлизавети (неділя, 15.00).

Група анонімних наркоманів:

«Горицвіт», вул. Симоненка, 5, церква святих Володимира і Ольги (вівторок, четвер, 19.00).

Спільнота співузалежнених (для близьких і родичів узалежнених):

«Криниця», пл. Соборна, 3, церква святого Андрія (субота, 18.30).

Група взаємодопомоги для дорослих дітей алкоголіків:

«Свіжий вітер», просп. Червоної Калини, 70, церква Різдва Пресвятої Богородиці (вівторок, 19.00).

Український центр обслуговування груп АА:

телефон: +38-044-278-61-74 , м. Київ, вул. Костьольна, 17, іnfo@aa.org.ua

Газета по-львівській

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас