Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
28/08/05

Батьківщина” відрізняється від усіх інших партій чітко прописаною дисципліною — Олег Канівець

Голова постійної комісії з питань приватизації та майна Львівської обласної ради, член обласного бюро ЛОО партії „Батьківщина” Олег Канівець вважає, що проводити блокування НСНУ та „Батьківщини” треба обов’язково на всіх рівнях і жодні особистісні конфлікти та непорозуміння не можуть завадити цьому процесу. Про конфлікт з „Молодою Батьківщиною”, про стосунки партії з об’єднанням підприємців „Крок” та про проблеми приватизації на Львівщині Олег Канівець розповів кореспондентові.

Пане Олеже, скажіть, будь ласка, як давно Ви є членом партії „Батьківщина”?

Членом партії я став сьомого березня цього року. Після того, як я та ще кілька депутатів стали членами партії, ми утворили фракцію в обласній раді. Оскільки фракція може бути утворена лише на базі постійних членів партії. Також я є членом президії Львівської обласної ради і головою постійної комісії з питань приватизації та майна.

На Вашу думку, чи підуть все ж таки на вибори НСНУ та „Батьківщина” разом? Чи вбачаєте Ви можливість того, що блокування може відбутися лише на державному рівні, а на місцевому — ні?

Почну з останнього. Я не розглядяю такої можливості, що якщо на загальнодержавному рівні буде блокування, то на місцевому його не буде. Я думаю, що угода, яка буде підписана на верхах, буде містити норму обов’зкову для блокування на низах. В іншому випадку, я не бачу логіки разом працювати на парламентських виборах і роздільно на місцевих. Це могло б бути виправдано, якщо б вибори проводилися в різний час. Я виключаю таку можливість. Тобто якщо угода про блокування буде підписана, а я думаю, що так і буде, то це буде обов’язковим для всіх рівнів.

Чи вбачаєте Ви можливість того, що якісь особисті конфлікти членів партій можуть завадити блокуванню?

Ні. Особисті конфлікти ні в якому разі не можуть завадити роботі партії чи блокуванню. „Батьківщина” відрізняється від інших політичних сил тим, що у ній чітко прописаний статут і чітко дотримуються дисципліни. По лінії горизонталі і по лінії вертикалі. Тобто якщо угода про блокування буде підписана і доведена до низів, то низи просто будуть її виконувати. Вони можуть сказати свою думку до формування угоди і висловитися, що це треба чи не треба робити і у тому чи іншому форматі, але після прийняття рішення воно не обговорюється, а виконується.

Але ж у середовищі „Батьківщини” тепер часто виникають конфлікти, зокрема на обласному та міському рівні. Чому так стається? Прокоментуйте ситуацію з виключенням з партії Емілії Подляшецької?

Питання Емілії Подляшецької в обласній організації піднімалося неодноразово. Вперше ще тоді, коли ми, група нових депутатів, стали членами партії. Емілію Володимирівну тоді виключили, потім поновили. Уже коли я став членом обласного бюро, бюро неодноразово звертало увагу Емілії Володимирівни на її поведінку, тобто на її дії, неузгоджені з керівництвом обласної організації. Обласне бюро дійшло відповідного висновку (уже після виключення і поновлення) після неодноразових попереджень аби вона не займалася саморекламою у політичній партії, щоб вона не займалася деструктивними речами в плані прийому в партію людей, які скомпрометували себе співпрацею як з минулою владою, так і з такою силою як СДПУ (о). Я не був активним членом процесу, я лише спостерігав за процесом цих зауважень від бюро, бо був ще новим в партії. І коли бюро вже остаточно прийняло рішення про виключення Емілії Подляшецької, я прийняв сторону бюро. Я тоді побачив, що аргументів, які представляла Емілія Володимирівна, було недостатньо і вони були непереконливими. Тепер же Василь Лозинський, на мою думку, має достатньо авторитету і важелів впливу, щоб виконувати покладені на нього обов’язки.

А чому виник конфлікт з громадською організацією „Молода Батьківщина”?

Конфлікт почався з того, що хлопці з „Молодої Батьківщини” вчепилися за статутну норму громадської організації про те, що в період між засіданнями ради представників усі функції може виконувати правління. І вони, узявши в певний момент більшість у цьому правлінні, затвердили собі виконуючого обов’язки зі свого середовища. Тих, кого рекомендувало обласне бюро, відсувають і постійно підігрівають цей конфлікт. Варто зазначити, що ми вважаємо цей конфлікт втручанням у внутрішні справи „Батьківщини” наших опонентів. Ми простежуємо логічний зв’язок між цими хлопцями (Володимиром Геричем, Арсеном Василівим, а також прес-секретарем Емілії Подляшецької Тетяною Нагорною, яка колись співпрацювала з „Поступом”) та появою однобічних публікацій в газеті „Поступ” та кількох інших газетах. Ми бачимо, що все це замовне, і собі з цього проблеми не робимо. Ми переконані, що у цих хлопців, які йдуть на повідку у тих сил, котрі хочуть розколу у нашій партії, нічого не вийде. Не вийде тому, що авторитетом ці хлопці не користуються ніяким. Їх вже виключили з партії.

Чи бачите Ви шляхи вирішення цього конфлікту?

Вирішення цього конфлікту сьогодні знаходиться у двох площинах. Перша — правова. Ми сьогодні розбираємося, яким чином організація державної реєстрації дуже швидко замінила свідоцтво, видане обласним управлінням юстиції, на те, яке видає орган державної реєстрації. Тут у нас виникають сумніви. Треба йти судитися і через суд це доводити. Ситуація зараз така, що тут дві сторони мають або через суд з’ясувати стосунки, або розібратися шляхом переговорів. Але на партійну роботу цей конфлікт ніяк не впливає, це конфлікт у середовищі громадської організації „Молода Батьківщина”. Ці люди, які претендують на керівництво в громадській організації, ніякого відношення до партії не мають. А відтак, вони не мають жодної можливості очолити громадську організацію, яка є підрозділом політичної структури.

А чи часто зараз виникають конфлікти в обласній раді між фракціями колишньої коаліції „Сила народу”?

Конфліктів в обласній раді між фракціями колишньої коаліції „Сили народу” я не бачу. Конфлікти були тоді, коли відбувалися кадрові процеси, а тепер недоцільно повертатися до суперечок. Зараз треба зосередитися на тому, щоб сконсолідувати ті сили , які входили в коаліцію „Сила народу”. А тим паче перед парламентськими та місцевими виборами.

Які основні акції заплановано у вашій партії на найближчий час?

Найближчим часом ми плануємо продовжити наші агітаційні тури по області, які ми розпочали наприкінці весни — початку літа. Тоді ми опрацювали половину області. У вересні-жовтні ми плануємо опрацювати іншу половину. Ми завершуємо сьогодні в області реєстрацію первинних осередків, яких є вже понад 1,5 тисячі. У вересні ми вже зможемо говорити про підготовку „Батьківщини” до місцевих виборів у повному обсязі.

Чи розглядаєте ви зараз якісь конкретні кандидатури на посади у керівництві обласної організації? Чи задоволені Ви роботою голови ЛОО „Батьківщини” Івана Деньковича?

Згідно зі статутом у нас заплановано раз на два роки проводити звітно-виборчі конференції. Відтак наступна мала б відбутися у жовтні-листопаді. Але моя особиста думка така: напередодні таких складних виборів, звітно-виборні конференції треба перенести на час після виборів. Адже конференції можуть стати ще більшою спокусою для наших опонентів, щоб ще більше втручатися у справи партії і ще більше нагнітати конфліктні ситуації. Думаю, що пропозицію про перенесення звітно-виборної конференції підтримає не лише обласне бюро і обласне керівництво, але й керівники районних та сільських осередків. Цю ідею, мабуть, підтримають і організації з інших областей. Що ж до роботи Івана Деньковича, то його робота на посаді голови ЛОО „Батьківщини” є задовільною і висловлювати йому претензії немає жодних підстав.

Як Ви оцінюєте підтримку, яку надає Іван Денькович Любомирові Буняку?

Іван Денькович є послідовний політик. Він не є флюгером і тому не кидається з одних крайнощів в інші. „Батьківщина” підтримала Любомира Буняка на виборах у 2002 році і вона підтримує його зараз. Хоча, звичайно, у партії цей процес іде доволі неоднозначно. Сам Любомир Костянтинович не відплатив за підтримку „Батьківщині”, яку отримав від неї. Звичайно, Любомир Буняк є доволі неоднозначною особистістю у Львові. Він є господарником. Він так і залишився директором великого підприємства, а Львів потребує на цій посаді не тільки господарника, але й людину з політичним досвідом, яка вміє йти на компроміси навіть з налаштованими інакше депутатами чи політичними силами. Така є специфіка Львова і з цим треба миритися, а не боротися. Це основна проблема Любомира Буняка.

Розкажіть, будь ласка, про мету та перебіг діяльності об’єднання підприємців „Крок”?

Зараз я не поінформований про перебіг діяльності цієї організації. Спочатку ця організація була створена з метою консолідації та об’єднання місцевих підприємців навколо партії „Батьківщина” для підтримки матеріально заходів, які проводить партія. На превеликий жаль, керівництво у цій організації перейняли на себе ті підприємці, які є засновниками ряду фірм, що співвідносяться з Хом’яком, Козаком, Медведчуком… Це, на жаль, стало проблемою для „Батьківщини” і тому сьогодні співпраці між „Кроком” та „Батьківщиною” не існує.

Поговорімо про економічні питання. Скажіть, будь ласка, які об’єкти комунальної власності заплановано до приватизації у 2005-2006 роках?

Зараз йде величезний спір навколо спортивного комплексу „Спартак”, який плануємо або ввести в статутний фонд футбольного клубу „Карпати”, або виставити його на конкурс. Оскільки там є досить значна ділянка землі, то й цей об’єкт стає цікавим для покупців. Ще з обласної комунальної власності цікавим для покупців з великих об’єктів може бути універмаг на площі Ринок. Цей об’єкт давно б виставлявся на продаж, але там п’ять чи шість років проходили судові спори, які саме десь зараз підходять до завершення. Доведено, що це є обласна комунальна власність і цей об’кт має бути виставлений на продаж.

Як часто виникають конфлікти з розподілом коштів, вилучених від приватизації об’єктів, що знаходяться у спільній власності?

Тут постійно викинають проблеми між Львівською міської радою та Львівською обласною радою стосовно того, чий це об’єкт і куди ці кошти йдуть. Справа у тому, що у законі не чітко виписано право комунальної власності. Немає закону про комунальну власність як такого. Є закон про місцеве самоврядування, де написано про те, що існує власність громад і існує спільна власність територіальних громад. Якщо йти по логіці закону, то для того, щоб продати обласну комунальну власність, треба отримати згоду всіх громад, які існують на території області. Тобто якщо будинок знаходиться на території Львівської міської ради, то питати дозволу про його продаж треба не тільки у Львівської міської ради, але й Дрогобицької, Стрийської, Золочівської… Тому ми завжди апелюємо до Львівської міської ради: є об’єкт обласної комунальної власності, який знаходиться на території міста Львова і всі кошти поступають в обласний бюджет, вони не розщеплюються. Але видатки з фонду розвитку, який наповнюється від приватизації, в першу чергу йдуть на загальнообласні об’єкти, які теж розташовані у місті Львів. Тобто якщо ми продали кінотеатр „Галичина”, кошти поступили в обласний бюджет, але ж ці кошти в основному пішли на об’єкти у Львові. Тобто вони всі вкладаються в об’єкти інфраструктури, які знаходяться у Львові.

То чому ж виникають ці суперечки, якщо гроші повертаються у місто?

Проблема в тому, що завжди у когось є великі очі стосовно тих, хто керує майном чи грошима. Завжди шукають ніби то зловживання зі заниження вартості об’єктів. Говорять, що, можливо б, місто отримало більше прибутків від того кінотеатру. Але ж чому вони їх не отримували до цього моменту? Ми маємо всі документи на проведення продажу, нас перевіряли неодноразово і органи податкової, і СБУ, але все у нас нормально. А чому міські депутати так поводяться? Певно, хочуть самі продавати майно міста.

До кінця серпня спеціальна комісія мала б завершити розглядати виконання інвестиційних зобов’язань інвестором на НПК „Галичина”. Чи завершить комісія роботу?

Комісія справді активно працювала в серпні, але до кінця серпня комісія ніяк не закінчить роботи. Висновки же якихось робити поки що не варто, бо треба дочекатися висновків комісії. Чи є там зловживання у процесі приватизації, чи у процесі роботи з інвестором — говорити зараз не можна. Я лише знаю, що власники, які вже три чи чотири роки працюють на підприємстві доволі значні кошти вклали у модернізацію НПК.


Скільки грошей від початку року надійшло у бюджет області від приватизації об’єктів комінальної власності?

На середину року в обласний бюджет поступило близько 50 % від запланованої суми, що мала б надійти у бюджет протягом року. Тобто, ми на середину року йшли згідно з планом програми приватизації. А загалом план становить близько 14 мільйонів гривень. Десь в районі семи мільйонів вже надійшло. Щодо найновіших даних, то буквально після святкування Дня Незалежності ми проведемо засідання комісії, де розглянемо матеріали зокрема і Фонду держмайна.

Який найдорожчий об’єкт приватизували цього року?

Найбільший — це об’єкт, який перейшов ще з минулого року. Це „Галицький центр кіномистецтв”, який приніс в бюджет близько чотирьох мільйонів гривень.

Гал-info

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас