Архів новин

Батьківщина” відрізняється від усіх інших партій чітко прописаною дисципліною — Олег Канівець

Голова постійної комісії з питань приватизації та майна Львівської обласної ради, член обласного бюро ЛОО партії „Батьківщина” Олег Канівець вважає, що проводити блокування НСНУ та „Батьківщини” треба обов’язково на всіх рівнях і жодні особистісні конфлікти та непорозуміння не можуть завадити цьому процесу. Про конфлікт з „Молодою Батьківщиною”, про стосунки партії з об’єднанням підприємців „Крок” та про проблеми приватизації на Львівщині Олег Канівець розповів кореспондентові.

Пане Олеже, скажіть, будь ласка, як давно Ви є членом партії „Батьківщина”?

Членом партії я став сьомого березня цього року. Після того, як я та ще кілька депутатів стали членами партії, ми утворили фракцію в обласній раді. Оскільки фракція може бути утворена лише на базі постійних членів партії. Також я є членом президії Львівської обласної ради і головою постійної комісії з питань приватизації та майна.

На Вашу думку, чи підуть все ж таки на вибори НСНУ та „Батьківщина” разом? Чи вбачаєте Ви можливість того, що блокування може відбутися лише на державному рівні, а на місцевому — ні?

Почну з останнього. Я не розглядяю такої можливості, що якщо на загальнодержавному рівні буде блокування, то на місцевому його не буде. Я думаю, що угода, яка буде підписана на верхах, буде містити норму обов’зкову для блокування на низах. В іншому випадку, я не бачу логіки разом працювати на парламентських виборах і роздільно на місцевих. Це могло б бути виправдано, якщо б вибори проводилися в різний час. Я виключаю таку можливість. Тобто якщо угода про блокування буде підписана, а я думаю, що так і буде, то це буде обов’язковим для всіх рівнів.

Чи вбачаєте Ви можливість того, що якісь особисті конфлікти членів партій можуть завадити блокуванню?

Ні. Особисті конфлікти ні в якому разі не можуть завадити роботі партії чи блокуванню. „Батьківщина” відрізняється від інших політичних сил тим, що у ній чітко прописаний статут і чітко дотримуються дисципліни. По лінії горизонталі і по лінії вертикалі. Тобто якщо угода про блокування буде підписана і доведена до низів, то низи просто будуть її виконувати. Вони можуть сказати свою думку до формування угоди і висловитися, що це треба чи не треба робити і у тому чи іншому форматі, але після прийняття рішення воно не обговорюється, а виконується.

Але ж у середовищі „Батьківщини” тепер часто виникають конфлікти, зокрема на обласному та міському рівні. Чому так стається? Прокоментуйте ситуацію з виключенням з партії Емілії Подляшецької?

Питання Емілії Подляшецької в обласній організації піднімалося неодноразово. Вперше ще тоді, коли ми, група нових депутатів, стали членами партії. Емілію Володимирівну тоді виключили, потім поновили. Уже коли я став членом обласного бюро, бюро неодноразово звертало увагу Емілії Володимирівни на її поведінку, тобто на її дії, неузгоджені з керівництвом обласної організації. Обласне бюро дійшло відповідного висновку (уже після виключення і поновлення) після неодноразових попереджень аби вона не займалася саморекламою у політичній партії, щоб вона не займалася деструктивними речами в плані прийому в партію людей, які скомпрометували себе співпрацею як з минулою владою, так і з такою силою як СДПУ (о). Я не був активним членом процесу, я лише спостерігав за процесом цих зауважень від бюро, бо був ще новим в партії. І коли бюро вже остаточно прийняло рішення про виключення Емілії Подляшецької, я прийняв сторону бюро. Я тоді побачив, що аргументів, які представляла Емілія Володимирівна, було недостатньо і вони були непереконливими. Тепер же Василь Лозинський, на мою думку, має достатньо авторитету і важелів впливу, щоб виконувати покладені на нього обов’язки.

А чому виник конфлікт з громадською організацією „Молода Батьківщина”?

Конфлікт почався з того, що хлопці з „Молодої Батьківщини” вчепилися за статутну норму громадської організації про те, що в період між засіданнями ради представників усі функції може виконувати правління. І вони, узявши в певний момент більшість у цьому правлінні, затвердили собі виконуючого обов’язки зі свого середовища. Тих, кого рекомендувало обласне бюро, відсувають і постійно підігрівають цей конфлікт. Варто зазначити, що ми вважаємо цей конфлікт втручанням у внутрішні справи „Батьківщини” наших опонентів. Ми простежуємо логічний зв’язок між цими хлопцями (Володимиром Геричем, Арсеном Василівим, а також прес-секретарем Емілії Подляшецької Тетяною Нагорною, яка колись співпрацювала з „Поступом”) та появою однобічних публікацій в газеті „Поступ” та кількох інших газетах. Ми бачимо, що все це замовне, і собі з цього проблеми не робимо. Ми переконані, що у цих хлопців, які йдуть на повідку у тих сил, котрі хочуть розколу у нашій партії, нічого не вийде. Не вийде тому, що авторитетом ці хлопці не користуються ніяким. Їх вже виключили з партії.

Чи бачите Ви шляхи вирішення цього конфлікту?

Вирішення цього конфлікту сьогодні знаходиться у двох площинах. Перша — правова. Ми сьогодні розбираємося, яким чином організація державної реєстрації дуже швидко замінила свідоцтво, видане обласним управлінням юстиції, на те, яке видає орган державної реєстрації. Тут у нас виникають сумніви. Треба йти судитися і через суд це доводити. Ситуація зараз така, що тут дві сторони мають або через суд з’ясувати стосунки, або розібратися шляхом переговорів. Але на партійну роботу цей конфлікт ніяк не впливає, це конфлікт у середовищі громадської організації „Молода Батьківщина”. Ці люди, які претендують на керівництво в громадській організації, ніякого відношення до партії не мають. А відтак, вони не мають жодної можливості очолити громадську організацію, яка є підрозділом політичної структури.

А чи часто зараз виникають конфлікти в обласній раді між фракціями колишньої коаліції „Сила народу”?

Конфліктів в обласній раді між фракціями колишньої коаліції „Сили народу” я не бачу. Конфлікти були тоді, коли відбувалися кадрові процеси, а тепер недоцільно повертатися до суперечок. Зараз треба зосередитися на тому, щоб сконсолідувати ті сили , які входили в коаліцію „Сила народу”. А тим паче перед парламентськими та місцевими виборами.

Які основні акції заплановано у вашій партії на найближчий час?

Найближчим часом ми плануємо продовжити наші агітаційні тури по області, які ми розпочали наприкінці весни — початку літа. Тоді ми опрацювали половину області. У вересні-жовтні ми плануємо опрацювати іншу половину. Ми завершуємо сьогодні в області реєстрацію первинних осередків, яких є вже понад 1,5 тисячі. У вересні ми вже зможемо говорити про підготовку „Батьківщини” до місцевих виборів у повному обсязі.

Чи розглядаєте ви зараз якісь конкретні кандидатури на посади у керівництві обласної організації? Чи задоволені Ви роботою голови ЛОО „Батьківщини” Івана Деньковича?

Згідно зі статутом у нас заплановано раз на два роки проводити звітно-виборчі конференції. Відтак наступна мала б відбутися у жовтні-листопаді. Але моя особиста думка така: напередодні таких складних виборів, звітно-виборні конференції треба перенести на час після виборів. Адже конференції можуть стати ще більшою спокусою для наших опонентів, щоб ще більше втручатися у справи партії і ще більше нагнітати конфліктні ситуації. Думаю, що пропозицію про перенесення звітно-виборної конференції підтримає не лише обласне бюро і обласне керівництво, але й керівники районних та сільських осередків. Цю ідею, мабуть, підтримають і організації з інших областей. Що ж до роботи Івана Деньковича, то його робота на посаді голови ЛОО „Батьківщини” є задовільною і висловлювати йому претензії немає жодних підстав.

Як Ви оцінюєте підтримку, яку надає Іван Денькович Любомирові Буняку?

Іван Денькович є послідовний політик. Він не є флюгером і тому не кидається з одних крайнощів в інші. „Батьківщина” підтримала Любомира Буняка на виборах у 2002 році і вона підтримує його зараз. Хоча, звичайно, у партії цей процес іде доволі неоднозначно. Сам Любомир Костянтинович не відплатив за підтримку „Батьківщині”, яку отримав від неї. Звичайно, Любомир Буняк є доволі неоднозначною особистістю у Львові. Він є господарником. Він так і залишився директором великого підприємства, а Львів потребує на цій посаді не тільки господарника, але й людину з політичним досвідом, яка вміє йти на компроміси навіть з налаштованими інакше депутатами чи політичними силами. Така є специфіка Львова і з цим треба миритися, а не боротися. Це основна проблема Любомира Буняка.

Розкажіть, будь ласка, про мету та перебіг діяльності об’єднання підприємців „Крок”?

Зараз я не поінформований про перебіг діяльності цієї організації. Спочатку ця організація була створена з метою консолідації та об’єднання місцевих підприємців навколо партії „Батьківщина” для підтримки матеріально заходів, які проводить партія. На превеликий жаль, керівництво у цій організації перейняли на себе ті підприємці, які є засновниками ряду фірм, що співвідносяться з Хом’яком, Козаком, Медведчуком… Це, на жаль, стало проблемою для „Батьківщини” і тому сьогодні співпраці між „Кроком” та „Батьківщиною” не існує.

Поговорімо про економічні питання. Скажіть, будь ласка, які об’єкти комунальної власності заплановано до приватизації у 2005-2006 роках?

Зараз йде величезний спір навколо спортивного комплексу „Спартак”, який плануємо або ввести в статутний фонд футбольного клубу „Карпати”, або виставити його на конкурс. Оскільки там є досить значна ділянка землі, то й цей об’єкт стає цікавим для покупців. Ще з обласної комунальної власності цікавим для покупців з великих об’єктів може бути універмаг на площі Ринок. Цей об’єкт давно б виставлявся на продаж, але там п’ять чи шість років проходили судові спори, які саме десь зараз підходять до завершення. Доведено, що це є обласна комунальна власність і цей об’кт має бути виставлений на продаж.

Як часто виникають конфлікти з розподілом коштів, вилучених від приватизації об’єктів, що знаходяться у спільній власності?

Тут постійно викинають проблеми між Львівською міської радою та Львівською обласною радою стосовно того, чий це об’єкт і куди ці кошти йдуть. Справа у тому, що у законі не чітко виписано право комунальної власності. Немає закону про комунальну власність як такого. Є закон про місцеве самоврядування, де написано про те, що існує власність громад і існує спільна власність територіальних громад. Якщо йти по логіці закону, то для того, щоб продати обласну комунальну власність, треба отримати згоду всіх громад, які існують на території області. Тобто якщо будинок знаходиться на території Львівської міської ради, то питати дозволу про його продаж треба не тільки у Львівської міської ради, але й Дрогобицької, Стрийської, Золочівської… Тому ми завжди апелюємо до Львівської міської ради: є об’єкт обласної комунальної власності, який знаходиться на території міста Львова і всі кошти поступають в обласний бюджет, вони не розщеплюються. Але видатки з фонду розвитку, який наповнюється від приватизації, в першу чергу йдуть на загальнообласні об’єкти, які теж розташовані у місті Львів. Тобто якщо ми продали кінотеатр „Галичина”, кошти поступили в обласний бюджет, але ж ці кошти в основному пішли на об’єкти у Львові. Тобто вони всі вкладаються в об’єкти інфраструктури, які знаходяться у Львові.

То чому ж виникають ці суперечки, якщо гроші повертаються у місто?

Проблема в тому, що завжди у когось є великі очі стосовно тих, хто керує майном чи грошима. Завжди шукають ніби то зловживання зі заниження вартості об’єктів. Говорять, що, можливо б, місто отримало більше прибутків від того кінотеатру. Але ж чому вони їх не отримували до цього моменту? Ми маємо всі документи на проведення продажу, нас перевіряли неодноразово і органи податкової, і СБУ, але все у нас нормально. А чому міські депутати так поводяться? Певно, хочуть самі продавати майно міста.

До кінця серпня спеціальна комісія мала б завершити розглядати виконання інвестиційних зобов’язань інвестором на НПК „Галичина”. Чи завершить комісія роботу?

Комісія справді активно працювала в серпні, але до кінця серпня комісія ніяк не закінчить роботи. Висновки же якихось робити поки що не варто, бо треба дочекатися висновків комісії. Чи є там зловживання у процесі приватизації, чи у процесі роботи з інвестором — говорити зараз не можна. Я лише знаю, що власники, які вже три чи чотири роки працюють на підприємстві доволі значні кошти вклали у модернізацію НПК.


Скільки грошей від початку року надійшло у бюджет області від приватизації об’єктів комінальної власності?

На середину року в обласний бюджет поступило близько 50 % від запланованої суми, що мала б надійти у бюджет протягом року. Тобто, ми на середину року йшли згідно з планом програми приватизації. А загалом план становить близько 14 мільйонів гривень. Десь в районі семи мільйонів вже надійшло. Щодо найновіших даних, то буквально після святкування Дня Незалежності ми проведемо засідання комісії, де розглянемо матеріали зокрема і Фонду держмайна.

Який найдорожчий об’єкт приватизували цього року?

Найбільший — це об’єкт, який перейшов ще з минулого року. Це „Галицький центр кіномистецтв”, який приніс в бюджет близько чотирьох мільйонів гривень.

Гал-info

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Читайте усі останні новини Львова тут