Архів новин

У Львові Державний секретар Ватикану оголосив сестру Марту Вецку блаженною

У Львові у парку культури ім. Богдана Хмельницького, 24 травня, відбулася архієрейська Літургія, яку очолив Державний секретар Ватикану кардинал Тарчіціо Бертоне. Перед Літургією кардинал провів процедуру беатифікації сестри Марти Вєцкої та оголосив, що її свято відзначатимуть кожного року 30 травня.

Під час Літургії було вперше показано образ сестри Марти Вєцкої. На Літургії, яку проводили українською, латинською та польською мовами, були присутні близько 8 тис. паломників, половини з них - поляки. Участь у Літургії також взяли т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть та голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.

Державний секретар Ватикану передав всім паломникам, львів’янам, церквам, зокрема і православній церкві, вітання від Папи Римського Бенедикта XVI. "Марта Вєцка є для нас символом єднання. Вона принесла себе в жертву заради хворої людини, вона любила людей. Любов починається з Бога. Бог - є любов!", - зазначив Кардинал під час своєї промови.

Також, за інформацією прес-служби Львівської ОДА, під час сьогоднішньої зустрічі кардинала із т.в.о. голови Львівської ОДА Миколою Кмітем та головою Львівської обласної ради Мирославом Сеником, він попросив владу Львівщини опікуватися Українським католицьким університетом. Голова облради зазначив, що влада завжди надавала допомогу і цього року УКУ було виділено300 тис. грн. Водночас Мирослав Сеник звернувся до Кардинала, би Ватикан також не забував про цей заклад.


Довiдка

11 лютого цього року Львівський митрополит латинського обряду кардинал Мар’ян Яворський звернувся з пастирським листом до духовенства у зв’язку із беатифікацією Слуги Божої Марти Вєцкої. Вона була монахинею згромадження Сестер милосердя св. Вікентія а Пауло. Вона народилася у 1874 році на півночі Польщі. Працювала в лікарнях Львова, Снятина, Підгайців, Бохні. Маючи 30 років, віддала життя за іншу людину, працівника лікарні і батька родин, якого замінила під час дезінфекції після хворої на тиф. Похована у Снятині на Івано-Франківщині. 2004 року Папа Іван Павло ІІ проголосив декрет про героїчність чеснот сестри Марти Вєцкої. Святіший отець Бенедикт XVI в липні 2007 року затвердив декрет про визнання чуда, приписаного заступництву Сестри Марти.

Zaxid.net

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут