Архів новин

Німці поставили Львову ''двійку'' за збереження архітектури

За збереження архітектурних пам’яток Львову можна поставити "двійку" або максимум "трійку" за п’ятибальною шкалою, порівняно з іншими європейськими містами. Саме таку оцінку дали нашому місту у цьому плані німецькі фахівці з Саксонської академії мистецтв. Водночас, двійку у них заробила Венеція, а найвищий бал - четвірку отримав Відень. Разом з тим, як відзначив під час прес-конференції професор Вернер Дурт, Львів лише розпочинає відновлення пам’яток архітектури, тому років через десять має усі шанси потрапити до числа лідерів.

Близько двадцять істориків, мистецтвознавців з Саксонської академії мистецтв приїхали до Львова на Міжнародну конференцію "Архітектура міста: збереження і розвиток", яка триває у Львові протягом 21-25 травня. Спільно з місцевими науковцями у цій галузі вони обмінюються думками та знаннями щодо європейських стандартів збереження міст та їх розвитку. Дотримання цих стандартів німецькі фахівці бачать у тому, щоб розглядати місто не як набір об’єктів, а цілісну забудову.

"Такі приклади цілісної давньої забудови, як у Львові ми знаємо лише у деяких містах Європи, - відзначив професор Юрген Пауель. - Моє побажання - щоб у цих районах не було величезних офісних і торгових центрів, а також висотного будівництва".

Німецькі колеги також відзначили, що жодне місто не в змозі самотужки відреставрувати усю архітектуру, для цього потрібна допомога приватних спонсорів, а також самих мешканців. А наразі, за даними начальника управління архітектури Львівської міської ради Юрія Криворучка, для того, щоб відреставрувати усі пам’ятки Львова, яких є понад дві тисячі, потрібно приблизно двадцять річних бюджетів міста.

Zaxid.net

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут