Архів новин

З 1 липня львів’яни платитимуть за воду на 30% більше, бо між «Львіводоканалом» і споживачами «всунуть» ЖЕКи?

З 1 липня 2008 року між львівськими комунальними підприємствами (ЖЕКами), які виходять на ринок як надавачі послуг з водопостачання і водовідведення, та споживачами цих послуг (львів’янами) буде підписано угоду. Ця угода автоматично означатиме, що тепер «Львівводоканал», який досі безпосередньо мав справу зі споживачами послуг, перекинув ці обов’язки на плечі львівських комунальних підприємств. Такі зміни, своєю чергою, передбачають зростання вартості тарифів на водопостачання. «Я не можу сказати, який тариф буде з 1 січня. А на тариф, який буде з 1 липня водоканал підготував розрахунки 2,58 коп. для води і 1,14 грн для водовідведення. Це йде збільшення на 30%», – про це, 23 травня, під час прес-конференції заявив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.

Олег Синютка зазначив, що проект цієї угоди на сьогодні проходить остаточні погодження з громадськими організаціями. «Для нас є дуже важливо врахувати думку громадських організацій та думку споживачів. Відтак, ми хочемо, аби в угоді було представлено два ключових моменти: людина повинна платити лише за ті послуги, які вона фактично отримує; людина повинна мати можливість контролювати якість і кількість надання послуг. У випадку незадоволення мешканцями якістю надання цих послуг в угоді буде передбачено можливість для перерахунку оплати і зменшення вартості», – сказав він.

Пан Синютка зазначив, що цими змінами у міській раді хочуть «привести у відповідність до норм чинного законодавства систему водопостачання, а саме за схемою – «виробник послуг – виконавець – споживач».

Перший заступник міського голови Львова повідомив, що з 1 липня 2008 року до 1 січня 2009 року буде діяти єдиний тариф на воду для всього міста. «З 1 січня ми таки перейдемо на диференційовану вартість води, залежно від того, у який будинок буде постачатися вода. Адже абсолютно зрозуміло, що вода, яка подається в одноповерховий будинок, має іншу вартість, оскільки на неї є інші затрати, ніж на воду, яка подається в дев’ятиповерховий будинок. Ми прекрасно розуміємо, що це буде ще один етап складного переходу, а тому з 1 липня і до нового року у Львові буде діяти єдина, без диференціації, тарифна політика щодо подачі води»., – зазначив він.

Нова система дасть можливість основній сумі коштів при сплаті за водопостачання, одразу попадати на рахунок виробника послуг (Львівводоканалу), а виконавець послуг (ЛКП) буде залишати лише ту частину коштів, яке забезпечить йому відповідне налагодження і надання послуг. «Сьогодні ситуація відбувається діаметрально протилежно: виробник послуг отримує сто відсотків коштів і він відраховує виконавцю послуг чи балансоутримувачу того чи іншого будинку кошти на підтримання відповідного ремонту. Відтак, ми зможемо зняти питання акумулювання і непроплат виконавцем послуг на рахунок виробника», – зазначив О.Синютка.

О.Синютка повідомив, що 1 січня 2009 року Львів чекають ще нові зміни у сфері водопостачання: у львівських комунальних підприємствах, які з 1 липня займатимуться споживачами водопостачання, з’являться конкуренти – приватні структури, які, з одного боку, будуть надавати кращі і якісніші послуги, а, з іншого боку, забезпечуватимуть відповідний комфорт. «Ми повинні передбачити систему, коли будинок може замовити послугу у того чи іншого виконавця, які будуть конкурувати між собою на ринку», – сказав він.

ЗІК

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут