Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/05/08

Львів’яни повертаються у села. Жити в передмісті дедалі зручніше та престижніше

Усе більше городян воліють поміняти своє львівське помешкання на приватний будиночок десь у передмісті. Після проведених на природі травневих свят це бажання загострюється. Зрештою, в плетеному кріслі на терасі чи в саду відпочивати від тяжкої праці набагато приємніше, ніж на балконі, завішаному свіжовипраною білизною. Прагнення до єднання з природою «стимулює» й ціни на приміську нерухомість – вони зростають швидше, ніж на міські квартири.


За комфорт треба платити

Сімейство Ніжаловських іще минулого літа подумувало поміняти свої трикімнатні «хороми» в «панельці» з краєвидом задимленої вулиці Володимира Великого на будиночок у передмісті. Після народження дитини Володимир Ніжаловський вирішив матеріалізувати мрію.

– Шукати приміський будинок почали торішньої осені, – розповідає він. – Я сподівався продати свою квартиру та підшукати відповідну за ціною садибу в передмісті.

Однак на Володимира чекав сюрприз – за 120 тис. дол., які розраховував виручити за помешкання, в околицях Львова придбав би хіба якусь халупу.

За оцінками рієлтерів, нині вартість квадратного метра в індивідуальному будинку за містом коливається в межах 1,2-1,5 тис. дол. Це дешевше, ніж квартира в центрі. Та слід пам’ятати, що за площею будинки зазвичай значно більші, ніж міські помешкання. «Якщо він має 200 кв. м, то його житлова площа може становити лише 80 кв. м», – пояснює маклер агенції «Золота Арка» Євген Яремко. Відтак придбати садибу можна, маючи щонайменше 200 тис. дол.

Варто зважити, що переважно для продажу пропонують «новобуди». Тобто потенційному власнику доведеться зарезервувати ще й певну суму на внутрішнє оздоблення. Можна купити й дешевшу нерухомість. Ціни на недобудовані хати стартують від 100 тис. дол. Причому, за словами рієлтерів, такої нерухомості на ринку хоч і менше, ніж 10 років тому, однак достатньо, щоб обрати дім до душі.

Біля Львова можна знайти оселю в котеджних містечках (наприклад, у Солонці). Однак городяни селяться там не надто охоче. Намагаючись «витиснути» із землі максимум, забудовники виділяють невеликі ділянки – 3-4 сотки. Відтак покупець отримує своєрідну «заміську квартиру» з великою «терасою» та сусідами під боком. За спостереженнями рієлтерів-респондентів, міщани, які «втікають» зі Львова, прагнуть мати якнайменше сусідів.


Брюховичі – для багатіїв

Вартість заміської нерухомості передусім залежить від місця розташування будинку. Найпрестижніша, а відтак і найдорожча приміська зона – це так зване «Поле чудес» у Брюховичах. Найбільш обжитий район, та й селилися там свого часу переважно міські багатії. Шмат «Поля чудес» – це річ статусна, і викласти за його сотку доведеться 20 тис. дол. «Є ділянки в Брюховичах, де вона сягає й 25 тис. дол.», – каже агент з нерухомості агенції «Ваш комфорт» Володимир Луценко.

Не менш популярною є земля в Солонці, Конопниці, Сокільниках, Рудному та Винниках. Її ціна щонайменше вдвічі нижча, ніж у Брюховичах. «У Солонці вигідно розташована ділянка коштує від 10 тис. дол. за сотку, а у Винниках її вартість стартує із 4-5 тис. дол. за сотку», – пояснює пан Луценко.

На дорожнечу ділянки впливає не лише престижність місця, де вона розташована. Наявність комунікацій, доріг, її форма та рельєф – позначаються всі ці чинники. «Наприклад, якщо до ділянки підвели газ, вона коштуватиме відсотків на 20 більше», – пояснює керівник рієлтерського бюро «Маклер» Еліна Сеннікова. А неадекватно низьких цін на землю взагалі варто остерігатися, радять досвідчені покупці. Ділянка може виявитися «проблемною».


Що далі від міста, то дешевше

За останній рік земля в 10-кілометровій зоні навколо Львова подорожчала вдвічі. «Ще рік тому сотку в Брюховичах можна було купити за 10 тис. дол.», – каже Євген Яремко. Ціни ростимуть і надалі, впевнені рієлтери, але не так швидко. Тож радять городянам приглядатися до сіл, розташованих трохи далі. «У Раковці нині можна придбати достойну ділянку по 3 тис. дол. за сотку», – каже Володимир Луценко. Цей район хоч і віддалений, але перспективний, упевнений він. На думку Євгена Яремка, вартість землі у населених пунктах подалі від Львова зростатиме швидше, ніж у приміській зоні.

Саме так і вчинив Володимир Ніжаловський. «Мій товариш мешкає в Городку. Він порадив пошукати будинок у цьому містечку. Зрештою, Городок не так уже й далеко від Львова. Машиною від кінця вул. Городоцької туди їхати хвилин 15», – каже він.

Маючи трохи часу й натхнення, краще купувати землю та будувати дім самотужки, радять рієлтери. «Мені теж рекомендували це. Але ми хотіли б якнайшвидше переїхати. До того ж будівництво потребує постійного нагляду та контролю, а я цілий день на роботі й не можу пантрувати за будівельниками. А знайомого виконроба, якому повністю довіряв би, не маю», – пояснює свій вибір пан Ніжаловський.


Довіряй, але перевіряй

На що варто звернути увагу, вибираючи дім чи землю

Перш за все, рієлтери радять уважно вивчити документи на землю. Ділянка має бути призначена під індивідуальне будівництво. Щоби звести житло на землі сільськогосподарського призначення, необхідно змінити її статус. Вона зазвичай дешевша, однак покупець бере на себе певні ризики. Якщо оборудка зі зміни призначення землі не «вигорить» (переважно такі схеми не надто легальні), то доведеться не споруджувати оселю, а вирощувати моркву і картоплю.

У приміській зоні є безліч садово-дачних кооперативів, які створили ще за Союзу. Щодо таких ділянок теж існують певні обмеження. Будинок, зведений у такому кооперативі, не може стати постійним місцем проживання. Він не має адреси, тож і прописатися в ньому неможливо. Процедура зміни призначення цієї землі теж клопітна. Тож перед тим, як купувати її, варто дізнатися в сусідів по городу, чи мають вони бажання змінити цільове призначення своїх наділів. Слід довідатися, чи садово-дачний кооператив, у якому розташована вибрана територія, пройшов перереєстрацію.

Важливо з’ясувати максимум інформації про саму ділянку. Якщо є акт на неї, то в нотаріуса за певну плату можна перевірити, чи не обтяжена земля якимись зобов’язаннями – наприклад, чи не перебуває в заставі. Варто також звернутися до землевпорядника в селищній раді, щоби він розбив межі на ділянку. Буває, що їх змінювали, а власник землі не припильнував цього.

Досвідчені покупці ще радять «завести» знайомого рієлтера. Тоді зростають шанси першим дізнатися про найкращі пропозиції на ринку.

Газета по-львівськи

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас