Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/08/05

Алєксій ІІ хоче сварки

17 серпня Патріарх Московський Алєксій ІІ виступив із широким коментарем стосовно перенесення Греко-Католицького Патріархату зі Львова до Києва та зміни титулу Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара.

В інтерв’ю, яке взяла прес-служба Московської Патріархії, він назвав такі кроки УГКЦ “недружніми” та висловив припущення, що вони внесуть ще більше напруження у відносини Російської Православної Церкви з УГКЦ і Ватиканом.

Свою позицію Алєксій ІІ аргументує тим, що “київська кафедра з перших років свого існування була однією з церковних столиць Російської Православної Церкви”, спочатку як центр митрополії, потім як лідируюча кафедра серед українських єпархій. Також Алєксій зазначив, що припинення “політики прозелітизму, провідником якої в Україні виступає Греко-Католицька Церква”, є однією з передумов зустрічі Московського Патріарха з Папою Римським Венедиктом XVI.

Алєксій ІІ також має вельми неординарні уявлення про стосунки вірних УГКЦ і РПЦ під час гонінь греко-
католиків після заборони 1946 року. Скромно назвавши факт заборони і переслідувань “закриттям греко-католицьких парафій”, він розповів своїй прес-службі, що після цього “прихильники унії стали духовно окормлятися в храмах Російської Православної Церкви. У цьому ми бачили свідчення того, що Російська Церква поблажливо ставиться до тих, хто звертається до неї за духовною допомогою, навіть не належачи до неї у власному сенсі”.

Також Московський Патріарх розповів, що декотрі люди, які продовжували в душі залишатися греко-католиками, вчилися в духовних семінаріях та академіях. Алєксій ІІ сподівався, що після легалізації УГКЦ відносини між Церквами розвиватимуться “в тому ж руслі – доброго й мирного співіснування”. На його думку, “Російська Церква заслужила хоча б на слово подяки за ту турботу про прихильників унії, яку вона виявляла протягом післявоєнних десятиліть”. Натомість, вважає Алєксій ІІ, “Греко-Католицька Церква повернулася до практики XVI-XVII століть, коли унію насаджували силою за підтримки антиправославно налаштованої влади”.

Московський Патріарх також сподівається на “зважений і розумний підхід із боку Римо-Католицької Церкви”.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас