Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/04/08

Малого Франка зіграв львівський школяр

У Львові завершилися зйомки документального фільму про Івана Франка.

Цей фільм, а також дев’ять інших, замовив телеканал “Інтер” для програми “Великі українці”. Режисер фільму Софія Чемерус проводила зйомки в Шевченківському гаю, на Лисій горі та в школі св. Софії.

Зйомки тривали тиждень. У фільмі можна буде побачити акторів театру ім. М. Заньковецької та “Воскресіння”. А малого Франка зіграв учень четвертого класу СШ №28 Василь Турянин (на фото). Василь – син учасника “Піккардійської терції” Романа Турянина. Хлопець розповів, що на роль Франка його відібрали представники знімальної групи, коли переглядали фотографії дітей. А мама Василя, пані Надія, каже, що він дуже подібний на Івана Франка, має світле волосся. Крім Василя, у сім’ї Турянинів ще двоє дітей (п’ятирічний Юрчик і восьмимісячна Марічка). Тому батьки і не мали часу ходити на зйомки. З тієї ж причини у родині не зробили фотографій хлопчика на знімальному майданчику. Пані Надія каже, що знімальна група “Інтера” присилала за Василем машину, якою зранку відвозили на зйомки, а пізно ввечері привозили. За виконання ролі Франка Василеві заплатили 500 гривень. До того ж акторів у Шевченківському гаю годували.

Василь Турянин розповів, що зніматися у фільмі йому було легко і цікаво. Він зображував маленького Франка, який іде до школи, пише крейдою на дошці, сидить у хаті. Завуч школи №28 Оксана Катеринюк розповіла, що Василь – здібний хлопчик, добре вчиться.

Також під час фільмування знімальній групі допомагали працівники і студенти Львівського національного університету ім. Івана Франка, зокрема, факультету журналістики. Про це розповів студент Франкового вузу Віктор Петрович. Після Львова знімальна група поїде до Відня, щоб відтворити повний шлях Великого Каменяра. Фільм вийде на екрани 30 квітня.

У Львові також знімали фільми про Степана Бандеру та В’ячеслава Чорновола. Демонстрація документальних фільмів телевізійного проекту “Великі українці” розпочалася у вівторок, 15 квітня – фільмом “Микола Амосов”. У середу о 22.15 на “Інтері” демонструватимуть черговий фільм із серії, присвячений життю Степана Бандери. Як розповів шеф-редактор проекту “Великі українці” Вахтанг Кіпіані, цей фільм також знімали у Львові. Відбулася активна співпраця із Центром досліджень визвольного руху, звідки брали старі фотографії і тексти. Також при підготовці спиралися на книжку Миколи Посівнича про Степана Бандеру, консультувалися у Центральному державному історичному архіві Львівщини, брали матеріали з бібліотеки ім. Стефаника. Пластуни куреня ім. С. Бандери Національної скаутської організації “Пласт” “зіграли” у фільмі самих себе, заспівали стрілецьких пісень. Пісню про Бандеру виконав також хор “Вірли”. Також у нашому місті фільмували серію про В’ячеслава Чорновола – на вулиці Спокійній, де він жив деякий час, та біля облдержадміністрації, де працював.

До речі, Вахтанг Кіпіані покритикував міську владу Львова за поганий стан архітектурних пам’яток. З семи точок, де мали відбуватися зйомки, фільмувати доводилося не на самих об’єктах, а біля них. Зокрема, балкон на Етнографічному музеї, з якого треба було знімати, був у аварійному стані. Те саме – у будинку, де Бандеру у 1939 році заарештували.

Газета Високий замок

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас