Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
17/08/05

Іван ШЕВЧУК: У Львові немає випадків зараження води

Львів`яни часто нарікають на смакові якості води, яка витікає з кранів у наших будинках. Люди скаржаться на надмірну твердість прозорої рідини або ж на неприємний рудуватий колір та залізний присмак. Це особливо стосується мешканців північної частини міста. Однак санепідеміологи стверджують, що воду з наших кранів можна вживати. За словами лікаря комунальної гігієни Львівської санепідемстанції Олега Кайнця, за останні півроку у м. Львові відхилень від норми майже не було, фахівці зафіксували лише три випадки. Стосовно ж заліза, то, каже пан Олег, його вміст є у межах, дозволених Міністерством охорони здоров`я. Якість води переважно залежить від джерела водопостачання і його санітарного стану. Тому відповідність якості води гігієнічним вимогам встановлюють на основі санітарно-тонографічного обстеженням джерела водопостачання і даних лабораторного аналізу води, - кажуть санепідеміологи. Воду до Львова подають із підземних джерел і її хлорують, - запевняє завідувач відділу комунальної гігієни міської санепідемстанції Мирослава Лесюк. Але якість води може погіршуватися, позаяк у нашому місті багато старих водопровідних мереж, на яких стаються прориви, витоки води. Тому і з`являються скарги, що вода часто не відповідає нормам, у мешканців будинків із такими системами. Детальніше про якість водопостачання Львова в інтерв`ю розповідає заступника директора ЛМКП ”Львівводоканал” Іван Шевчук.

- Іване Лук`яновичу, що таке комплексна програма покращання водопостачання у Львові, над якою зараз працює ”Львівводоканал”?

- Ми вже три роки працюємо над комплексною програмою водопостачання м. Львова, яка передбачає великий обсяг заміни трубопроводів та обладнання на водозаборах і насосних станціях. Будівництво станції знезалізнення води - один із елементів робіт. Вона повинна очищати воду, доводити до вимог Держстандарту. Хоча й зараз із цього напрямку ми подаємо воду, яка відповідає нормам. Станцію знезалізнення будують уже другий рік. Розпочалося спорудження в квітні 2004 року, а 20 серпня цьогоріч ми вводимо її в експлуатацію. Залізничний район згодом відчує значне поліпшення якості води. Згодом (але це наступного року) можна буде започаткувати ще один напрямок - сихівський.

- Що Ви можете сказати про якість львівської води?

- Я можу підтвердити той факт, що на сьогодні у місті Львові нема випадків, аби в мережу потрапляла заражена вода. ЇЇ якість відповідає Держстандарту. Ми щоденно на кожній насосній станції беремо велику кількість проб води і цілодобово перевіряємо її якість.

- Як часто в мережі водопостачання стаються збої?

- Звісно, є збої. Але лише тоді, коли в місті проводять ремонтні роботи зі заміни трубопроводів. Однак через пресу, радіо і телебачення ми вчасно про це повідомляємо, попереджаємо мешканців. Цьогоріч у мережах міста здійснюється дуже великий обсяг робіт (коштом кредиту Світового банку, міського бюджету і власними силами). Та ми намагаємося такі роботи проводити у відтинку між ранковим водопостачанням та вечірнім.

- Чим же тоді можна пояснити той факт, що часто з крану для холодної води тече гаряча вода або навпаки?

- Це вина не наша, а людей, які відповідають за стан внутрішньобудинкових мереж. У нас нема випадків, коли в трубу для холодного водопостачання потрапляє гаряча вода. Це неможливо! Якщо виникли такі проблеми, слід звертатись у ЖКГ для дослідження будинкової мережі.

- Що Ви можете сказати про мережі, термін експлуатації яких уже закінчився?

- На сьогодні називають різні цифри протяжності водомережі, дослідити яку дуже складно, адже вона міститься під землею. Найімовірніша цифра - до 800 км. Однак за допомогою сучасних приладів тепер можливо визначити якість труби, чи можна її експлуатувати. Однак не менше як 70% цих водопровідних мереж слід повністю замінити.

- Які заходи вживають для покращання цієї ситуації?

- За рахунок місцевого бюджету та Світового банку ми маємо можливість щороку замінювати невелику кількість труб. Наприклад, минулоріч за кошти міського бюджету замінили близько 14 кілометрів водогону, цьогоріч за рахунок кредиту - 20 кілометрів, а за кошти міста - 4 кілометри. Щороку потрібно міняти щонайменше 30 кілометрів труб. І це тільки міські мережі.

- У такому разі на кого Ви можете розраховувати, щоб розв`язати цю проблему?

- На свої сили сподіватися нереально, бо ми не є самодостатньою організацією, яка може мати якісь прибутки і за їх рахунок відкладати та акумулювати кошти на закупівлю матеріалу. Звісно, ми можемо надіятися лише на місто, область і, можливо, державу. Тим паче, що зараз розробляється програма ”Вода до 2020 року”. Сподіваймось, що у держбюджеті будуть закладені кошти, щоб привести до належного стану міжміські мережі, обладнання, зменшити їх енергоємність. У такій ситуації опинилися не лише ми, а всі водоканали України. Без допомоги з боку власника (а власник - місто) важко впоратися.

- Коли ж мешканці Львова можуть сподіватись на цілодобове водопостачання?

- На сьогодні воду подають по три години зранку і три години ввечері у менше ніж 25% будинків міста. У решту - по чотири-шість годин і зранку, і ввечері. Так і маневруємо. Проект Світового банку передбачає після закінчення робіт значне поліпшення в графіку водопостачання. Роботи плануємо закінчити в травні-червні наступного року. Розпочнеться регулювання системи. Відчутно розшириться і графік водопостачання. А вже до кінця цього року ми сподіваємось зменшити частку тих будинків і споруд, водопостачання яких триває шість годин на добу, до 20%, а можливо, і до 15%.

- Як Ви вважаєте, воду, яку ми отримуємо з кранів, пити можна?

- Можна. Справа в тому, що воду ми видобуваємо з підземних джерел завглибшки від 30 до 300 км. На деяких водозаборах вода навіть відповідає стандартам лікувальної. Але, звичайно, вона перемішується з водою інших джерел. На найстарішій насосній станції Львова Волі Добростанській із 1901 року вода є талою, тому не потребує щоденного очищення, хлорування.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас