Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
28/03/08

Фантасти з Ратуші Неймовірно, але факт: до 2012 року у Львові планують відкрити 30 нових дитсадків

На сесії Львівської міської ради райці ухвалили "Програму розвитку освіти на 2008-2012 роки". Цей довгоочікуваний "дороговказ" для львівських освітян пройшов усі необхідні процедури, зокрема громадські слухання. Для реалізації програми цьогоріч із міського бюджету виділено 7 млн грн, щоправда, необхідно щонайменше 20 мільйонів.

Начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук наголошує, що програма передбачає сімнадцять проектів, які втілюватимуть уже цього року. Наприклад, проект "Позашкілля" передбачає виховну роботу серед молоді для пропагування здорового способу життя. Не оминули увагою й учнів із особливими потребами - їм обіцяють надавати консультаційно-діагностичну допомогу, обладнувати школи додатковими пандусами.

- Ця концепція буде корисною у плані підготовки до "Євро-2012", - підкреслює чиновниця. - Ми запланували спорудження нових спортивних майданчиків, футбольних полів, працюватимемо і над підвищенням кваліфікації вчителів фізичної культури.

За її словами, під час "Євро-2012" учні шкіл і гімназій спробують себе у ролі гідів - розповідатимуть іноземцям про історію Львова. Окрім того, львівські освітяни ставлять завдання, щоби вже цього року нарешті комп'ютеризували всі міські школи. На жаль, усе ще бракує підручників. Цього року міська влада виділила лише 200 тисяч гривень для закупівлі художньої літератури для львівських шкіл.

Цього року першокласниками стали лише 6,8 тис. дітей, загалом школи втратили 88 класів. Утім, зважаючи на запроваджені заходи з активізації народжуваності, шеф львівських освітян сподівається, що проблема наповнення шкіл невдовзі вичерпається. Отож, до 2012 року у Львові, за словами пані Оксенчук, буде відкрити не багато, але й не мало - 30 нових дитячих садочків. Невже таке можливо? Адже буквально кілька місяців тому міська влада продала діючий дитсадок на вулиці Академіка Лазаренка?

Щоправда, втілювати у реальність свої наміри влада не надто поспішає, адже садочки частіше стають заручниками комерційних інтересів, а не виховних...


Коментар

Іван КАРДАШ, заступник голови депутатської комісії молоді, спорту та оздоровлення Львівської міської ради:

- Свого часу наша комісія висувала програму позаурочної освіти для школярів. Ідея полягає у тому, аби запровадити кілька штатних одиниць у навчальних закладах, які б працювали з дітьми після уроків. Тим паче, у Львові є чимало шкільних приміщень, які майже пустують. Таким чином можна зарадити дитячій безпритульності, алкоголізму та злочинності.

Щодо відкриття нових дитсадків - я не чув жодних ініціатив. Їх не вистачає. Якщо місто не має фінансів для вирішення проблеми виховання дошкільнят, то необхідно підтримати ініціативи приватного сектора.

Минулого року з бюджету виділили 600 тисяч гривень для облаштування спортивних майданчиків. Проблема у тому, щоби вони ефективно функціонували. Дитячі майданчики потрібно охороняти і належно обслуговувати. Наразі чуємо лише пустослівні обіцянки від міської влади.

Україна і час

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас