Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
09/09/05

Штурм Сала

Першими, кого вчора побачила покоївка заміського будинку (смт Брюховичі, вул. Грушева, 13) батька колишньої дружини екс-начальника Львівського обласного управління міліції генерал-майора Олега Сала, були люди в масках.

Спантеличена жінка відмовилася без дозволу господарів, ще й о 07.30 відчиняти браму. Спецназівці, довго не роздумуючи, розпочали міні-штурм.

“Маски-шоу”...

Два бійці львівського спецпідрозділу “Сокіл” без перешкод подолали двометровий бар’єр і відчинили двері зсередини. За словами очевидців, тоді до справи взявся кінолог, котрий у всеозброєнні почав “утихомирювати” на подвір’ї собаку породи чау-чау, яка, кажуть, може хіба що “зализати до смерті”.

Як стверджували присутні, увійшовши на подвір’я, спецназівці ознайомили жінку зі санкцією суду на обшук і забажали, щоб вона відчинила двері помешкання. Крім того, за те, що вона не хотіла відмикати, їй підвищеним тоном зауважили, що за спротив такого штибу “карають позбавленням волі від трьох до п’яти років”. Налякана покоївка, кажуть, лише розплакалася...

Близько 10-ї години на місце прибув місцевий дільничний інспектор. До прибулих долучилися також декілька бійців іншого львівського спецпідрозділу “Беркут”. Покоївка зателефонувала до Віри Семочко, з якою Олег Сало вже розлучений, і передала слухавку працівникові УБОЗу, котрий по мобільному зачитав постанову суду. Жінка перестрахувалася, і щоб згодом правоохоронці не знайшли в будинку її батька якихось нових “міліцейських сувенірів”, попросила не заходити в помешкання, а дочекатися її адвоката. Сама пані Семочко, як вдалося дізнатися з неофіційних джерел, перебуває в Києві. Можливо, навіть зі своїм колишнім чоловіком, якому незабаром робитимуть у столиці складну операцію на хребті.

Законне проникнення

Ще дві години, десь до 12.00, довелося чекати на захисника пані Семочко. Увесь час присутні, серед яких також були декілька службовців строкової служби, томилися під палючим сонцем і проходжувалися колишньою “фазендою” свого колишнього шефа. У приватних розмовах довелося почути чимало випадів у бік Олега Сала та будинку, який він “нажив чесною та непосильною працею”.

Попри те, що прибув адвокат, у будівлю нормальним шляхом, себто через двері, так і не зайшли. Подейкували, що покоївка у відсутності господарів лише доглядала за подвір’ям і захищала разом зі своїм чоловіком будинок від імовірних злодіїв. Вирішили зламувати двері. Запасливі правоохоронці принесли для цього спеціальні гідроножиці, які на вигляд нагадували відбійний молоток. Щоправда, скористатися ними не довелося. Напевно, щоб не пошкоджувати шикарних вхідних дверей не менш шикарного будинку, вирішили “прориватися” через гаражні. Скористалися при цьому простішим інструментом – сокирою. Нею підважували, а інший кремезний спецназівець щосили тягнув за ручку. Близько 14.00 двері піддалися...

У цей час із вікна невеликого будиночку біля брами перелякано виглядала покоївка. Згодом їй стало погано й довелося викликати “швидку”, яка прибула через 15 хвилин. Потрібно було бачити обличчя лікарів, коли їм відкрив браму спецназівець у масці й люб’язно запросив зайти. Словом, жінці медичну допомогу надали, але поспілкуватися з нею так і не вдалося, як і з адвокатом пані Семочко, який ходив у будинку слідом за оперативниками.

У непоганому гуморі стояв біля брами спецназівець у масці, який постійно натякав, що немає чого тут вештатися. Буцімто екшну, на кшталт вибухів і стрільби, немає, тож пора би було звідси йти. Щодо офіційної інформації, яка стосується цього обшуку, він мовчав, як партизан.

Кримінал для Сала

Про початок нового “полювання” на Олега Сала, якого начебто бажає бачити на допитах Генеральна прокуратура, минулої середи на прес-конференції повідомив один із його теперішніх наступників генерал-майор Віталій Максимов. Нагадаємо, він зазначив, що проти О. Сала порушено дві кримінальні справи. Йому інкримінують ч. 2 ст. 157 (перешкоджання здійснення виборчого права) та ч. 3 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. Пан Максимов порадив Олегові Михайловичу добровільно з’явитися на допит у прокуратуру.

Саме на Грушеву, 13, у Брюховичах, правоохоронці приходили вручити повістку, але пана Сала там не застали. До речі, як стверджує теперішній головний міліціонер області, попри те, що було дано санкцію на обшук, правоохоронці мали оперативну інформацію, що цього дня там може перебувати Олег Сало. Зважаючи на те, що обшукувати будинок оперативники прибули так рано, то вони все-таки сподівалися, що інформація достовірна.

– Обшук проводили за дорученням Генеральної прокуратури, згідно із санкцією Печерського суду міста Києва, – повідомив Віталій Вікторович. – Я вже казав, що проти пана Сала порушено кримінальні справи, а обшук – це одна зі слідчих дій.

На запитанн, що можна знайти в будинку, де Олег Сало давно не проживає, пан Максимов відповів:

– Там прописані його родичі. Можна багато прогнозувати, що там можна знайти. Все, що стосується кримінальної справи. По-перше, у справі підкидання вибухівки, щодо виборчого процесу тощо. Обшук для того і проводять. Що знайшли – наразі не відомо. Обшук проводили нашими силами, а при цьому був присутній заступник начальника київського УБОЗу полковник міліції Бедряківський.

Віталій Максимов зазначив: якби Олег Сало цього дня був у будинку, його, без сумніву, затримали б, хоча на це лише готують матеріали. Керманич правоохоронців Львівщини запевнив, буцім те, що Олег Сало лікується, – чутки й достеменно про це не відомо. Після цього додав: “У слідчому ізоляторі теж є лікарня”.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас