Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
09/09/05

Міськрада в комі

Учорашнє сесійне засідання міської ради ще раз підтвердило – ситуацію в Ратуші здоровою назвати важко.

Конфлікт переважної частини депутатського корпусу з мером переріс у більше, ніж “наїзди” на того чи іншого депутата з трибуни міського голови. За тиждень депутати і Л. Буняк мають домовитись, як же їм діяти далі.

Власне, оскарження мером рішень у прокуратурі пролило мало світла. Як зазначив міський прокурор Андрій Палюх, який прийшов пояснити депутатам і мерові, яким був юридичний статус голосування 14 вересня (нагадаємо, мер оскаржив рішення сесії 14 липня до прокуратури, мотивуючи тим, що вона була нелегітимною, і наклав вето), річ у тім, що в законі є прогалини, так само недоопрацьованим є і регламент міської ради. У відповідь на пояснення прокурора Л. Буняк зазначив, що той “говорить невідомо що”. Зрештою, про юридичні колізії можна розмірковувати довго. Однак очевидно – ситуація нині напружена до меж, а це Львову аж ніяк не допомагає. Аргументація мера вражає послідовністю: на запитання депутатів, чому він ветував рішення, які вважає нелегітимними, він відповів: “На всякий випадок”.

Як зазначив у коментарі співголова фракції “НСНУ” Андрій Стецьків, “наша позиція чітка – 14 липня відбулося пленарне засідання, а не збори депутатів, і всі рішення є легітимними. Нині міський голова продовжує ту порочну практику, яку він завжди проводив – маніпулює рішеннями і заводить раду у ще більший конфлікт. Вихід я бачу такий: керівники фракцій, груп і міський голова сядуть за стіл переговорів”.

Подальше спілкування мера та депутатів до жодних конструктивних рішень не призвело. Депутати звернулися до міського голови з вимогою або провести переговори та владнати ситуацію, або ж вони не братимуть участі в подальшому голосуванні. Зокрема, під заявою підписалися “НСНУ”, УНП, Рух і ХДС. Із огляду на те, що мер на цю пропозицію не відреагував, голосування було практично зірвано.

Важко прогнозувати, як складеться ситуація наступного тижня, хоча дуже сумнівно, що за сім днів вдасться вирішити проблему, яка триває вже багато місяців. Сам міський голова налаштований, як завше, оптимістично: “Конфлікту і протистояння немає. Це є деструктивна робота частини депутатів: таких, як Кужелюк, Бедрило, Батюк. Вони мають власні амбіції і “будоражать” депутатів. Інші ж налаштовані на роботу, а спірних питань просто не існує. Те, що проходить, є нормально для демократичного суспільства. За тиждень будемо нормально працювати. Я шкодую, що знову втрачено тиждень, але що вдієш, це є демократія і її недоліки”, – напучує мер.

Щоправда, дарма сподіватися, що знайти компроміс буде просто. Як повідомив “Газету” голова фракції “НСНУ” Сергій Бащук, справа не зрушить з місця, доки не вирішать низки принципових питань: розпуск виконкому та будівництво на Високому замку: “У мера бувають такі періоди, й у мене таке враження, що він усе робить для того, щоб увійти в черговий конфлікт. Якщо не схаменеться, питання стоятиме руба: або.., або... Можливо, раду доведеться розпустити. Або піти повинен мер”.

Підсумовуючи сказане, секретар міської ради Зеновій Сірик у коментарі зауважив, що “треба сідати за стіл переговорів, і шукати компроміс. 90% питань, винесених на порядок денний, “висять” ще з червня, але, як бачите, катастрофи в місті не сталося”.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас