Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
15/10/05

Смерть налетіла на дівчат у центрі села

Перед тим, як втекти, водій-убивця позбувся страшного речового доказу

Непоправне горе увірвалося у дві сім’ї з села Петрикова Тернопільського району.

Ввечері восьмого жовтня легковий автомобіль збив насмерть 18-річну Світлану Козлюк і 16-річну Наталю Гнатієвич. Смерть налетіла на двох подруг у центрі села, за кількасот метрів від будинків, де вони жили. Водій, який скоїв наїзд, втік, покинувши жертви напризволяще. Оглядаючи місце пригоди, міліціонери не побачили на асфальті відбитків гальмівного сліду авто – його власник і не думав зупинятися. Машина врізалася в дівчат на величезній швидкості. Світлану після аварії у темряві навіть не відразу побачили: мабуть, її тіло кілька секунд знаходилося на капоті автомобіля і впало на землю метрів за тридцять від місця, де лежала її подруга. Найжахливішою ж деталлю трагедії став наслідок зіткнення з автомобілем Наталі Гнатієвич: її голова вдарилася об лобове скло з такою силою, що пробила його. Уламки перерізали шию, і голова опинилася в салоні смертоносної машини, поруч із водієм-убивцею...

Подробиці цього випадку на вустах жителів Петрикова і нині. Люди обурені нахабством “мафії”, представник якої Олег Струнь (тепер уже колишній працівник фіскальних органів - обласної ДПА) підозрюється у скоєнні ДТП із важкими наслідками. Зараз 26-річного тернополянина шукають, та петриківці мають великий сумнів, що знайдуть. Принаймні, найближчим часом.

Петриків – велике, на кілька тисяч дворів село є фактично передмістям обласного центру, до нього від Тернополя – рукою подати. З міської дискотеки й поверталися того вечора Наталя і Світлана. Їх проводжав Наталин однокласник. Трохи віддалік крокувала сестра-близнючка Світлани Зоряна зі знайомим юнаком. Було приблизно пів на 11-у вечора, коли на першу групу молодих людей наскочив шалений автомобіль. Якимось чудом біда оминула хлопця, який супроводжував Світлану і Наталю. Переляканий, він добіг до найближчого дому і повідомив людей про лихо. А через кілька хвилин до місця трагедії підійшла Зоряна. Вона та її друг наїзду не бачили, але його наслідки викликали в юних людей шок. Усіх трьох очевидців страхітливої аварії медики “швидкої” доправили до психоневрологічного диспансеру, однак через півгодини рідні забрали дітей додому.

Темно-синій “Опель-Омегу” з усіма слідами вчинених злодіянь знайшли наступного дня за кільканадцять кілометрів від Петрикова, у полі, що межує із селищем Велика Березовиця. Слідами крові і мозкової речовини було заляпане навіть заднє сидіння машини, однак голови Наталі в салоні не було... Правоохоронці вважають, що Струнь позбувся страшного “речового доказу” ще перед тим, як покинути автомобіль. Міліція взялася за активні пошуки підозрюваного, а родичі загиблих дівчат – до похорону дітей.

Про наступне писати неймовірно важко... Світлану село і друзі з Тернопільського комерційного коледжу провели в останню дорогу у понеділок, 10 жовтня, а Наталю Гнатієвич – лише через чотири дні після трагедії, у середу. Родина відтягувала скорботну подію до останнього, сподіваючись попрощатися по-людськи зі своєю кровинкою. Та... у землю лягла труна з обезголовленим тілом. Замість справжньої голови спорудили бутафорну, накрили її весільною фатою... А десь через годину після похорону стало відомо: голову Наталі знайшли. І де? У ліску під Великою Березовицею, який міліція і задіяні для пошуків солдати місцевої військової частини прочесали раніше не один раз, адже не так далеко був знайдений і автомобіль Струня. У Петрикові дехто вважає, що це не знущання долі чи рідкісний збіг обставин. Голову підкинули спільники Олега Струня, стверджують сільські жителі. Вітчим Наталі Гнатієвич одним із перших серед родичів бачив страшну знахідку і сказав, що вона – “як жива”. Просто неба, серед лісу, де є звірі, голова так не збереглася б. Її десь переховували, а потім підкинули, переконаний пан Василь. Багато людей впевнені, що у підозрюваного є інформатор у правоохоронних органах (можливо, не один), який допомагає “координувати” дії екс-податківця. У ДПА області поінформували, що 30 вересня Струня звільнили за прогул без поважних причин. У селі ж кажуть, що його спровадили зі служби заднім числом, від гріха подалі. Вся правоохоронна система – “мафія”, і “своїх” вони не здають, переконані петриківці. Інші ж вважають, що Струнь уже давно здимів з області, а то й України. Його, приміром, міг, за словами людей, пригріти у Москві батько, який перебуває там на заробітках. А Москва злочинців Україні не видає. До речі, батько Струня, як пригадали мої співрозмовники, колись також збив на дорозі жінку і з місця ДТП утік. Невдовзі його знайшли, і він своє відсидів.

— Це людина із закам’янілим серцем, якій байдуже чуже горе. Він шукатиме виправдання в закону, держави, коли його знайдуть, але перед Богом він себе не виправдає, — сказав парох петриківської церкви Пророка Іллі о. Віктор Здеб.

За його словами, знайдену голову Наталі поховають у могилі покійної в окремій маленькій труні. Тривожити запечатану велику труну не будуть, не можна.

Про Наталю і Світлану священик розповів:

– Дівчата були давніми подругами, а головне – дуже ревними християнками. Брали участь у Марійській дружині – релігійній організації, яка дотримується найвищих моральних чеснот, як учасниці молодіжного церковного хору співали не раз у Зарваниці, їздили зі мною на Хресні дороги. Звичайно, вони не відреклися від світського життя, бо були юні, здорові, веселі.

Як звалилося на голови багатьох людей, родичів покійних юнок це нещастя на прізвище “Струнь”? Кажуть, того вечора його приятель ставив могорич за новонароджену дитину. Святкували в одному з будинків дачного селища, що неподалік Петрикова. У розпал веселощів Олег нібито посварився зі своєю дівчиною, і коли вона покинула забаву і поїхала до Тернополя, кинувся наздоганяти її...

Болем і гнівом наповнені очі вітчима і матері Наталі Гнатієвич. “Вбивцю єдиної дочки, – каже мати, — я шукатиму до кінця днів своїх. Продам хату, все добро, але знайду його і на краю світу”. Лише сухі сльози залишилися в очах Наталиної бабусі Люби: “То така золота дитина була, вчилася на відмінно. Приходила зі школи і казала: “Одягай, бабцю, окуляри, тішся моїми оцінками”. У церкві відспівувала по дві Служби Божі. І вона, і Свєта вихованими дітьми були, не балуваними. У мене серце хворе, то Наталя вночі вставала, тиск мені міряла, таблетки давала... А зараз я від суботи ліжка не виджу, страви в роті не мала, я жити не хочу... Нащо він забив мою дитину?! Ми ще й не могли її так поховати, як люди всі ховають...”

Наталя збиралася наступного року вступати у Києві на юридичний факультет. Хотіла бути адвокатом.

Михайло Козлюк, батько Світлани, має великий сумнів, що злочинця знайдуть. “Це що, перший випадок? — запитує він. — Два роки тому так само зробив М. з ДАІ – збив насмерть хлопця. Що, знайшли його? Він досі “пересиджує” в Англії”. На запитання, що робитимуть батьки, якщо таке станеться і у випадку зі Струнем, Михайло Козлюк відповів: “Щоб шукати, потрібно мати гроші. А ми скромно живемо. Я заробляю на будівництвах, жінка робить у будинку перестарілих...”.

Михайло Козлюк розповів, що з трьома доньками, близнючками Світланою і Зоряною та на три роки старшою від них Уляною, сім’я ніколи не мала проблем. Дівчата працьовиті, дружні. “Вони ж молоденькі зовсім були, Свєті 5 січня мало 18 років виповнитися”, – каже гірко батько.

Перед чорною суботою Наталі Гнатієвич приснився сон – хрест із кров’ю, а Світлані – цвинтар, по якому вона ходить з Наталею.

Після аварії у Петрикові, повідомив старший інспектор обласного відділу ДАІ Сергій Богачук, орієнтування на Олега Струня розіслано по всіх областях України. Інспектор погодився, що швидше знайти підозрюваного можна було б з допомогою загальноукраїнських телеканалів, але залучити їх “немає можливості”. Показали фото розшукуваного тільки на місцевому приватному телеканалі та у програмі “Слід”, яка виходить на 1-му Національному раз на тиждень.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас