Після розвалу Союзу до країн СНД почали масово приїжджати туристи. По-перше, дуже хотілось подивитись зсередини, що ж це таке “соцтабір”, по-друге, у нас справді є на що подивитись. І з цього погляду, Львів, як західні ворота України, міг би таки-стати туристичною Меккою. У столиці східної Галичини є все для того, щоб налагодити туристичний бізнес. Безліч визначних пам’яток історії, архітектури, культури. Словом, туристичних маршрутів, об’єктів - безліч, а якщо згадати замки Львівщини та “екологічно чисті” Карпати, то можна скласти річну туристичну програму. Але, незважаючи на це, туристи їдуть до нас не в такі й кількості, як хотілось б. За перше півріччя цього року Львівщину відвідало 52 897 туристів, з яких 16 391 - іноземці. Проти минулого року ці цифри збільшили. Однак сусідній польський Краків відвідує вдесятеро більше туристів.
Як іноземні туристи потрапляють в Україну? Спершу у консульстві чи посольстві України в тій чи іншій державі необхідно отримати візу, на інколи доводиться чекати місяць, а той більше. Для іноземця такі строки здаються майже космічними, оскільки він звик (вирішивши за кілька днів до початку відпуски поїхати до якоїсь країни) звертатися до туристичної фірми чи навіть до представництва держави, де йому ніхто не запропонує почекати три чи чотири тижні. Звичайно, перспектива провести частину своєї відпуски в очікуванні нікого не приваблює. Але це - півбіди. Далі на іноземці чекає кордон.
Як зазначив один австрієць, представник екологічної компанії, таких довгих черг на кордоні, як у нас, йому не доводилось проходити в жодній країні. І найприкріше, на його зауваження - ніхто не реагував. Голова правління ВАТ ”ЛьвівІнтуртранс” Василь Попович вважає, що на наших кордонах кожне міністерство лобіює свої “паперові” інтереси і не зважає на негативний імідж країни, який при цьому формується в іноземців і від якого страждають усі загалом.
Власне, а що має думати турист, якому на кордоні замість ”Добрий день, як доїхали?”, тицяють до рук в’їзний листок, у котрий необхідно вписати інформацію про те, хто ти, звідки, куди і для чого їдеш. Працівники прикордонних служб пояснюють такі дії вимогами безпеки, мовляв, раптом турист виявиться неблагонадійним. Хай так, але таку ж інформацію той самий турист напередодні вже надавав консульству, яке відкрило йому візу. До чого це дублювання, тим більше, що попереду - паспортний контроль, на якому знову перевірятимуть: хто, що і куди.
Крім того Василь Попович зауважує, що раніше паспорт на кордоні перевіряли, як у всіх цивілізованих державах, пропускаючи його через спеціальний апарат: людина проходила паспортний контроль за лічені секунди. Тепер сталося так, що ці апарати вийшли з ладу,(пояснюють працівники прикордонних служб, зауважив Василь Попович) і процедура контролю зводиться до набиранням інформації на комп’ютері, що триває 1-2 хвилин. Якщо цей час помножити на середню кількість туристів у групі, то вийде 1,5-2 години.
Але і це ще не все. Далі митна служба вручає нашому туристу декларацію, у якій вже вкотре необхідно вказати хто ти і що ти. Очевидці стверджують, що на цій стадії спантеличені іноземці починають метушитись, побоюючись, чи бува вони не вчинили чогось незаконного.
Тут слід згадати і про страховку, яку туристові пропонують оплатити на кордоні. Робиться це, як правило, у доволі дивний спосіб. Працівник страхової компанії пропонує купити страховий поліс і пише на листку “20 доларів”, бо переважна більшість працівників цієї служби не володіють навіть англійською мовою. І яке кому діло до того, що Україна підписала Міжнародну конвенцію щодо страхування, а це означає: в Україні чинні всі норми міжнародного страхування, а саме страховка, яку іноземний турист оплачує у себе на батьківщина усе життя, діє і на території нашої держави. Зайве запитувати, навіщо йому потрібна ще однин страховий поліс, бо насправді він нікому не потрібен, потрібні – тільки долари .
“Такого нема ніде в світі”, - говорить Василь Попович. Адже всі ці формальності повинні залагоджуватися відразу у консульському відділі. Бо зараз виходить так, що так звані “зелені коридори” існують швидше на папері, аніж в реальності. А насправді мало б бути так: приїхав автобус з туристами на кордон, пройшов контроль за 20 хвилин, і все, забувайте, як звали.
Нажаль, проходження кордону, це не єдина проблема туристичної галузі в Україні. Готелі. В Україні є лише один п’ятизірковий готель і вісімнадцять, які можуть похвалитися чотирма “зірочками”. А тому туриста VIP класу до нас нашими трьома “зірочками” не заманиш, йому необхідний комфорт. Зрештою, усіх готелів разом узятих, що є, скажімо, у Львові та області недостатньо для того, щоб обслуговувати велику кількість туристів. На сьогодні тільки 50% усіх туристів, що бажають відвідати Львів, забезпечені готелями. Держава щороку втрачає мільйони, не розвиваючи як годиться туристичну інфраструктуру, а тому саме вона насамперед мала б стимулювати будівництво сучасних комфортабельних готелів.
Ще одна тема - рекламування наших туристичних можливостей. У цій сфері - за окремими винятками – маємо суцільні нулі. Якщо говорити про прикордонні з нами держави, то рух ще якійсь помічається. Зокрема, наші турфірми беруть участь у їхніх туристичних ярмарках, при цьому держава виділяє кошти на друкування рекламних буклетів, але це і все. Насмілимось припустити, що в Японії у жодній туристичній фірмі не має відомостей про Львів і наш регіон. Добре, якщо взагалі знають, що є така Держава Україна, яка налічує багатотисячолітню історію.
Попри все, туристи таки приїжджають до нас, щоб помилуватися екзотикою Карпат і старовинною архітектурою міста-музея під відкритим небом. Крім того, туристів, звиклих до генетичної їжі, вражає наша “природна” кухня. А в нашому місті серед десяти тисяч різних ресторанчиків і кав’ярень таки можна знайти місце, щоб добре попоїсти та відпочити. Тим більше, що рівень сервісу у них постійно зростає.
Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...
Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...
2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...
23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...
Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов.
"Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...
Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1".
"2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....
Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам.
«Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...
Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...
У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...
Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи.
«Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...
На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут.
Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...
У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...
29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...
На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці.
Вуельта Іспанії
Бага...
Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР.
Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...
30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...
Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи.
Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...
14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...
12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...