Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/05/04

Помер Зиновій Кулик

У п`ятницю вранці, о четвертій годині раптово помер від обширного інфаркту на 58-му році життя Зиновій Кулик - Галицький лицар, один із небагатьох львів`ян, які були міністрами українського уряду, відомий журналіст, шеф-редактор журналу ”ПіК”.

Зиновій Кулик народився у Львові 3 лютого 1947 року. Дитинство минуло у центрі міста, навпроти римо-католицької катедри. Батько Зиновія Кулика, Володимир Михайлович, працював палітурником, реставратором книг. Навчався Зиновій у львівській середній школі №37. Після закінчення деякий час працював у конструкторському бюро ”Термоприлад”, а 1965 року вступив до Політехнічного інституту, на механіко-машинобудівний факультет.

Та через два роки з`ясував, що інженерний фах - не для нього, і 1967 року Зиновій Кулик потрапив на факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. Починаючи з другого курсу, почав підробляти на Львівській студії телебачення - спочатку помічником режисера, а згодом - випусковим редактором. ”Я прийшов на роботу на телебачення, коли ще існувала така професія, як кабельмейстер (людина, яка носила кабель за телеоператором), і пережив чотири хвилі технічної модернізації вітчизняного ТБ”, - зізнавався згодом Кулик в інтерв`ю ”Всеукраинским ведомостям”.

Паралельно Зиновій Кулик робив комсомольсько-компартійну кар`єру. З 1973 року він - завідувач сектору інформації Львівського обкому ЛКСМУ, з 1975 року - завідувач сектору, відповідальний організатор ЦК ЛКСМУ, а з 1980 року - секретар парткому Держтелерадіо УРСР (у 1976 році вступив до КПРС).

У роки ”перестройки” він - аспірант Академії суспільних наук у Москві, де захищає кандидатську дисертацію на тему ”Телебачення в системі зовнішньополітичної пропаганди - 80-ті роки ХХ століття”. Колись в інтерв`ю Зиновій Кулик розповідав: ”Я, на відміну від багатьох знакових фігур, навіть керівників національно-демократичних рухів і організацій, вийшов із партії не після ГКЧП, а після аспірантури - за рік до ГКЧП. Причому достатньо демонстративно, але це вже така справа... Керівництво Компартії України було абсолютно непридатним до горбачовських змін, реформ.”

Після закінчення навчання в аспірантурі Зиновій Кулик повертається на роботу у Держтелерадіо України - політичним оглядачем. Багатьом він запам`ятався з тривалого інтерв`ю з Михайлом Горбачовим напередодні розпаду СРСР у грудні 1991 року.

На початках незалежності з`явився перший проект Кулика-бізнесмена - телевізійний канал УТ-3, який сам Кулик охарактеризував як ”приватно-державну структуру”. А 1992 року Зиновій Кулик став генеральним директором програм українського телебачення, за рік - віце-президентом Укртелерадіокомпанії.

У січні 1995 року Леонід Кучма призначив Зиновія Кулика Головою Державного комітету телебачення і радіомовлення. В цей же час Кулик започатковує спільно з Олександром Роднянським телепроект під назвою ”1+1”. У серпні 1996 року Зиновій Кулик стає виконувачем обов`язків президента Національної телекомпанії України, а 13 листопада 1996 року він стає першим міністром інформації України. Після його відставки у листопаді 1998 року міністерство було ліквідовано. У ті часи Зиновія Кулика зараховували до найвпливовіших олігархів в Україні.

У 1999 році Зиновія Кулика призначають на посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Цього ж року він започаткував проект створення всеукраїнського україномовного популярного щотижневого журналу для масового читача. Редактором нового журналу ”ПіК” був Олександр Кривенко, і за його часів тижневик перетворився на одне з найпопулярніших та найавторитетніших українських видань. Зиновію Кулику вдалося зробити важливий практичний крок в українізації інформаційного простору держави, створивши конкурентноздатний тижневик ”ПіК”, за що він і одержав звання Галицький лицар-99. Однак з часом Сашко Кривенко відійшов від цього проекту, і від тодішнього ”ПіК”-у залишились лише спогади.

Львів`янам Кулик, тодішній член НДП, запам`ятався ще виборами у Галицькому окрузі 2000 року. Хоча він вже тоді обіцяв добудувати міст на Сихів, виборці обрали Тараса Чорновола.

8 липня 2003 прем`єр-міністр Віктор Янукович призначив Зиновія Кулика своїм помічником. ”Сам Янукович дедалі менше спирається на привезену з Донецька сотню наближених. Симптоматично, що місце одного з головних радників прем`єра посів киянин Зиновій Кулик”, - писала преса про це призначення. Очевидно, що Януковичу були потрібні люди, добре обізнані з галицькими реаліями.

Чотири роки тому шеф-редактор ”Поступу” Орест Друль запитав Зиновія Кулика: ”Чим для Вас є Львів?”

”Чим може бути для нормальної людини місто, в якому ти народився, виріс, сформувався. Місто батьків, родини, могил. Дуже багато, але не понад усе. Понад усе в мене - Україна”, - відповів пан Зиновій.

Зиновія Кулика поховають 15 травня о 14:30 на Байковому кладовищі в Києві. Панахида і прощання з ним відбуватимуться в суботу з 11 до 14 години в Будинку офіцерів у Києві.

газета ”Поступ”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас