Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
28/08/13

Польща вже видобуває сланцевий газ, доки в Україні вагаються

Польська газета Rzeczpospolita повідомляє про успішний досвід видобутку власного сланцевого газу, що дало аналітикам привід передбачити позбавлення Варшави від "газової залежності" від Росії в найближчому майбутньому. За словами експертів, процес вироблення газу на півночі Польщі виявився найбільш успішним з усіх "сланцевих" експериментів в ЄС.

Повідомляється, що зі свердловини яку пробурила фірма Lane Energy Poland (контрольована ConocoPhilips), видобувається 8 тис. кубометрів газу на добу. Цей обсяг поки що не можна кваліфікувати як комерційне виробництво, але на сьогодні жодній європейській державі не вдалося досягти такого результату.

Свердловина була пробурена в червні 2011 р., а тестовий видобуток почався 21 липня 2013 і триватиме близько двох місяців. Екстракція сланцевого метану практикується в пробному режимі вже в 12 європейських країнах, при цьому у Франції подібні випробування заборонені.

Як зазначають геологи, з усіх європейських країн Польща, можливо, володіє найбільшими запасами цього газу, однак деякі міжнародні енергетичні компанії вже покинули країну після невдалих перших проб.

Згідно з оцінкою Управління енергетичної інформації США (EIA), Польща має найбільші запаси сланцевого газу в Європі. Вони оцінюються в 4,2 трлн кубометрів. В Україні, наприклад, вони імовірно становлять 3,6 трлн кубометрів. Зазначається також, що Польща розраховує почати комерційний видобуток сланцевого газу вже в 2014 р.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас