Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
15/08/13

У понад 10 разів зменшилися прямі іноземні інвестиції в Україну

За даними Державної служби статистики, чисте надходження прямих іноземних інвестицій в Україну за перше півріччя поточного року становило 224 млн доларів. Рік тому цей показник становив 2,369 млрд доларів, тобто, був у понад 10 разів більшим.

Зокрема, прямі іноземні інвестиції в Україну у першій половині цього року склали 2,614 млрд доларів, але відтік становив 2,186 млрд доларів, до яких додалися ще 204 млн доларів втрат від зміни вартості капіталу чи перекласифікації інвестицій.

Головними інвесторами до України є офшорний Кіпр, Німеччина, Нідерланди, Росія та Австрія.

Кіпр також є головним отримувачем українських інвестицій: за даними Державної служби статистики, туди пішло майже 90% українських інвестицій за кордоном. Другим найбільшим отримувачем українських інвестицій є Росія, куди пішло 343 млн доларів.

"Брак позитивних новин"

Директор економічних програм Українського інституту публічної політики Ільдар Газізуллін каже, що тенденція до скорочення іноземних інвестицій в Україну проявилася ще років п'ять тому. А цього року на неї наклалися уповільнення української економіки, відсутність позитивних змін із інвестиційним кліматом, призупинення великої приватизації та невизначеність щодо перспектив підписання угоди про вільну торгівлю із ЄС та відновлення співпраці із МВФ.

"Починаючи десь із 2009 року, відбувся різкий спад у надходженні інвестицій до України. До цього Україна залучала 7-8 мільярдів доларів інвестицій на рік. Під час кризи відбулося скорочення, і з того часу Україна залучає близько 4,5 мільярдів доларів", - каже Ільдар Газізуллін.

Експерт також нагадує про ще одну особливість іноземних інвестицій в Україні, коли левову частку складають кошти із кіпрських офшорів, які, фактично, є ре-інвестиціями українських фінансово-промислових груп, які свого часу виводили кошти на Кіпр.

Експерти вже не перший рік говорять про несприятливий інвестиційний клімат в Україні. Цього року песимізм інвесторів наклався на уповільнення української економіки, яка скорочується вже чотири квартали поспіль.

Падіння ВВП почалося у третьому кварталі 2012 року, коли українська економіка скоротилася на 1,3%. У четвертому кварталі минулого року падіння пришвидшилося до 2,5%. І у першому, і в другому кварталі цього року український ВВП скоротився на 1,1%.

Станом на 1 липня 2013 року за всі роки незалежності Україна отримала 55,318 млрд доларів прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

Із них левова частка - понад 77%, або 42,819 млрд доларів - надійшло із ЄС. Країни СНД інвестували в Україну 4,37 млрд доларів (із них із Росії - 3,822 млрд доларів).

Загальні ПІІ в Україну за минулий рік склали 4,13 млрд доларів.

* * *

Головні інвестори в Україну:

Кіпр - 32,4%

Німеччина - 11,1%

Нідерланди - 9,7%

Росія - 6,9%

Австрія - 5,8%

Джерело: Державна служба статистики

BBC-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас