Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
08/08/13

Борги змінюють владу, - професор Шевчук

Професор, доктор економічних наук Віктор Шевчук на прохання «ЩЛ» коментує офіційну відповідь ГУ Державної казначейської служби у Львівській області на інформаційний запит Львівського прес-клубу щодо конкретних позичальників і боржників на Львівщині.

«У Львівській області казначейство більше позичило, ніж заборгувало. Постає питання, на яке немає відповіді у листі ГУ Державної казначейської служби у Львівській області. Немає жодного прізвища, немає жодної конкретної одиниці. Кому позичали і кому заборгували? Звичайно, я підозрюю з цього, що позичають – одним, а не віддають іншим, тому не виключено, що ці позики робилися за рахунок тих, кому не віддають. Це перша така, простенька, гіпотеза. Але її важко перевірити. Коли немає конкретних проектів, на які позичали, немає конкретних територіальних одиниць. Ну, й немає того, про що говорилося віддавна і у Львові, у в Україні: коли гроші позичають , має бути план їхнього повернення. Якби позичили гроші на дорогу Львів-Золочів , яка в катастрофічному стані, і її терміново відремонтували б за цей час, я би, можливо, погодився, що такий перерозподіл коштів є доцільним. Однак стверджувати, що так роблять, я не можу.

З іншого боку є підозра, що якщо бюджет не виконується (а заборговані кошти – це свідчення того, що бюджет з розбивкою по місяцях, по кварталах не виконується), то створюється ситуація, про яку говорять економісти, що потрібно робити секвестр. Тобто скорочувати видатки пропорційно до всіх статей бюджету.

Чому бюджет не виконується? Валовий внутрішній продукт зменшується четвертий квартал поспіль. Очевидно, що податкові надходження теж зменшуюються. Очевидно, що податкова і пенсійна реформи очікуваного ефекту не дали. І тому, коли немає з чого наливати, то й не наллють.

Окрім того, можливості уряду останнім часом – місяців зо два - позичати гроші теж практично втрачено чи призупинено. Або відсотки зависокі, або немає охочих позичати Києву. Оця стратегія, яка була донедавна: позичати за кордоном під нижчі відсотки і заодно вирішувати проблему нестачі валюти в Україні – це два в одному – вже не працює. Уряд за червень-липень не позичив за кордоном нічого. Тому виникає проблема-ситуація, яка дуже нагадує кінець 90-х років. Спочатку не фінансуються незахищені статті. Потім – затримка пенсій. Згодом – затримка заробітної плати. І все це чекає розв’язки під назвою – девальвація грошової одиниці. Доки ці валютні надходження , які, не виключено, у фінансових структур, близьких до уряду, є, будуть використані для того, щоби заборгованість в один момент вирішити.

Або є ще одна версія, що ця вся заборгованість бюджетна створює фон для перестановок на олімпі влади. Це теж у нас було ще в радянські часи. От як Хрущова знімали колись: спочатку нестача хліба, масла, м’яса. Потім змінили – раз, і на наступний день все нібито з’явилося. Не виключено, що й тут можуть бути приховані плани з цими заборгованостями...»

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics