Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
08/08/13

Прокуратура Львівщини не називає порушників земельного законодавства

Посадовці Маломокрянської сільської ради, виходячи за межі наданих законом повноважень, протиправно передали в оренду одному з агропідприємств понад 48 га земель, розташованих поза межами населеного пункту. За поданням Мостиської районної прокуратури це рішення скасоване, а ділянки витребувано із незаконного користування. Про це повідомляє сьогодні прес-служба прокуратури Львівської області, однак чомусь не називаючи агропідприємства. Не зазначено також, якого покарання зазнало це агропідприємство після втручання районної прокуратури.

Такі безіменні повідомлення стали для прес-служби прокуратури Львівської області майже традицією.

Львівський прес-клуб ще 8 липня у своєму інформаційному запиті до прокуратури Львівської області просив деталізувати інформацію, подану у прес-релізі прес-служби прокуратури Львівської області від 8 липня 2013 року про повернення цьогоріч «з незаконного володіння 730 га землі вартістю 26 млн грн».

Прес-клуб запитував:
- яка земля (де саме розташована, хто нею незаконно володів) була повернута з незаконного володіння і кому?
- які найбільші земельні позови прокуратури, зі 120-ти поданих (інформація з прес-релізу від 8 липня 2013 року), проти кого і на яку суму задовольнив суд?

На свій запит Прес-клуб одержав відповідь, з якої цитуємо найважливіше: «...За рішеннями судів реально повернуто земель площею 733 га вартістю 26 млн. грн. З них за позовами органів прокуратури суб’єктами господарювання повернуто державі в особі Головного управління Держземагенства у Львівській області земель та територіальних громад в особі місцевих рад, переважно сільськогосподарського призначення, на території Радехівського району площею 622 га вартістю понад 12 млн. грн., на території Мостиського району – площею 70 га вартістю 961 тис. грн., на території Яворівського району – площею 25 га вартістю 4109 тис. грн., на території Турківського району – 4 га вартістю 1 104 тис. грн., на території Золочівського району – площею 8 га вартістю 161 тис. грн.
Господарським судом Львівської області 29.03.2013 задоволено позов прокурора Шевченківського району м. Львова – розірвано договір оренди земельної ділянки з ВАТ «Львівпокізол» та повернуто територіальній громаді міста в особі Львівської міської ради земельну ділянку на території м. Львова площею 3,7 га вартістю 5 888 тис. грн.

Крім того, господарським судом Львівської області 05.06.2013 задоволено позов прокурора Шевченківського району м. Львова – розірвано з ПП «Новобудсервіс» договір оренди земельної ділянки на території м. Львова площею 1,64 га вартістю 1 574 тис. грн.

Також вступили у законну силу три рішення Шевченківського районного суду м. Львова про витребування земельних ділянок лісового фонду у смт. Брюховичі у добросовісних набувачів (фізичних осіб) площею 1 га вартістю 444 тис. грн».

Тепер спробуймо – по суті запиту – самотужки порахувати кількість підприємств-порушників земельного законодавства, яких назвала прокуратура: ВАТ «Львівпокізол», ПП «Новобудсервіс». Аж два конкретні порушники на загальну площу 733 га, тоді як ці два порушники докупи «відзначилися» тільки на площі 5,34 га. А хто ж плюндрував решту 727, 77 га? Ці втаємничені порушники за волею прокуратури щезли з публічної видимості, бо заховалися за назвами районів області.

Випадковість? Неволодіння цією інформацією чи небажання поділитися нею з громадою? Пошук відповідей на ці запитання триває.

22 липня ц.р. Львівський прес-клуб, ознайомившись із черговим прес-релізом прокуратури у Львівській області, подав інформаційний запит такого змісту:
- яка структура (підприємство) розпочала незаконне будівництво торгово-розважального комплексу на пр. Шевченка - пл.Галицькій, 15, що про нього йдеться у прес-релізі прес-служби прокуратури Львова від 20 липня 2013 року?
- хто є власником і хто є директором підприємства-забудовника?
- які дозвільні документи має забудовник на цю ділянку та будівництво?
- які руйнації будівництво спричинило навколишнім будинкам?
- які санкції до цього забудовника вже були застосовані з боку контролюючих і правоохоронних структур з приводу незаконної забудови?

Відповідь обласної прокуратури була миттєвою – вже наступного дня: прокуратура Львівської області перескерувала запит Прес-клубу до прокурора Галицького району м.Львова, старшого радника юстиції Янчишина С.В. – як належному розпоряднику інформації. Відтоді минуло 15 днів, але відповіді з прокуратури Галицького району - належного розпорядника інформації – немає. Ніякої. Ані повної, ані неповної. Так, ніби прес-реліз був не публічною інформацією, а її випадковим витоком...

Тут, мабуть, доречно згадати про публічну інформацію, оприлюднену на сайті Генеральної прокуратури України 5 серпня 2013 року під назвою "Стан розгляду запитів на інформацію у Генеральній прокуратурі за липень 2013 року":

У липні 2013 року до Генеральної прокуратури України надійшло 95 запитів на інформацію. За вказаний період розглянуто 73 запити. За належністю іншим розпорядникам інформації направлено 20 запитів, з яких 10 - підпорядкованим прокурорам. За результатами розгляду надано інформацію на 35 запитів, а відмовлено у задоволенні 8 запитів. На 30 запитів надано роз’яснення. Найчастіше запитувалася інформація з питань досудового розслідування – 19 запитів. З питань правозахисної діяльності розглянуто 15 запитів; організаційно-розпорядчої діяльності – 12; по 1 запиту з питань підтримання державного обвинувачення та кадрів. З інших питань розглянуто 25 запитів. Переважна більшість запитів надійшло від громадян – 57; від громадських організацій – 16; від засобів масової інформації – 10; від підприємств – 3. Електронною поштою надійшло 47 запитів, а поштовим зв’язком 29. Ще 10 запитів прийнято на особистому прийомі. На початок серпня центральним апаратом розглядається 9 запитів на отримання публічної інформації.

Відділ забезпечення доступу до публічної інформації Генеральної прокуратури України".

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас