Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
02/08/13

В Україні нині діє демократія США кінця ХІХ століття, - аналітик

Ініціатори всеукраїнської кампанії «За відповідальну владу» сьогодні у Львівському прес-клубі обговорили концепцію Закону України «Про владу в Україні». Учасники круглого столу «Крах демократії: відповідальність влади та примарність опозиції» вважають, що нинішню ситуацію можна виправити, якщо обидві сторони будуть відповідальними перед своїми виборцями.

Законопроект «Про владу в Україні» передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри.

«Допоки ми не запровадимо певну відповідальність, депутати місцевих рад робитимуть все, що заманеться. Прав у них багато, а от обов’язків мало. Ми не можемо змусити обранця приходити на сесії й виконувати свої обов’язки», - прокоментувала ситуацію міський голова Рава-Руської Ірина Верещук.

«Із 12 мажоритарників Львівщини лише три активно співпрацюють з нинішньою владою. Нам потрібно якнайшвидше змінити владу, бо доїдемо або до диктатури, або до розпаду країни. Але на опозицію не слід тиснути. Треба її покращувати», - прокоментував Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради.

За таких обставин чиновники не будуть виконувати подекуди просто злочинні накази свого керівництва, а будуть виконувати саме закон, бо в іншому разі його «звільнить» народ.

Голова ГО «Комітет виборців України» Олександр Черненко сказав, що сьогодні теоретично народ може відкликати народного депутата, але цей механізм на практиці не працює.

«Цей законопроект не панацея, але це дасть можливість зробити вибори максимально чесними та прозорими», - заявив Черненко.
За його словами, розвинуті країни такого закону не потребують, адже у них обранці за невиконання своїх обов’язків несуть політичну відповідальність. Як приклад він навів справу Юлії Тимошенко, яка мала б нести не кримінальну, а саме політичну відповідальність.

Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконують свої передвиборчих обіцянок, і суддів, що не будуть встановлювати справедливість.

«Замість фізичної розправи, яку дуже часто хочуть застосувати проти нечистих на руку суддів, потрібно ввести нормативний механізм звільнення. Тоді такі чиновники не боятимуться людей й не будуть їздити у броньованих автомобілях», - заявила правозахисник Валентина Теличенко.

Особливість цього законопроекту є те, що механізм відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

«Рано говорити про крах демократії. У Європі вже давно кажуть про її кризу. Та наша сьогоднішня українська демократія – це демократ США кінця ХІХ століття разом із своїми підкупами виборців. У нас влада є відповідальною лише перед вищим керівництвом, а не перед народом. Джерело влади не народ, а гроші. Олігархи фінансують і вибори, і в тій чи іншій мірі партії.

У сьогоднішній політичній ситуації опозиції важко не бути примарною. Без конкуренції в опозиційному середовищі ми не сформуємо супротив владі», - підсумував політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Нагадаємо, що у лютому-березні цього року одна із соціологічних служб опитала близько 2 тисяч респондентів щодо того, які, на їхню думку, посадовці повинні відкликатися чи звільнитися з посад за ініціативою громади. Лідерами громадських антипатій стали народні депутати України, яких відкликати хочуть 58,75% опитаних. Респонденти виявили велике бажання замінити на посаді Президента (47,2%), мерів (45%) і депутатів обласних рад(43,8%).

Марта Кобринович

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics