Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
31/07/13

На Львівщині щезають 259 видів рослин і 130 видів тварин. Список

На території Львівської області росте 108 видів рослин та перебувають 136 видів тварин, занесених до Червоної книги України. Крім того, у Львівській області налічується також 259 рідкісних або тих видів рослин, що зникають, та 130 рідкісних або тих видів тварин, що зникають, і не занесені до Червоної книги України. Вони потребують охорони на регіональному рівні (списки додано). Про це у відповіді на запит Львівського прес-клубу повідомили в Державній екологічній інспекції у Львівській області.

Для посилення державного контролю в галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України, та інших природоохоронних списків, проведено тематичну операцію «Первоцвіт-2013», повідомлено у відповіді. За результатами інспекційних перевірок складено 12 адмінпротоколів за ч. 1 та 2 ст. 88-1 КУпАП, нараховано збитків на суму 310 тис.грн. Матеріали для розгляду та прийняття рішень скеровано в суди.

Види рослин, занесені до Червоної книги України, які ростуть на території Львівської області й потребують охорони:

Анемонник нарцисоцвітий – ****Anemonastrum narcissiflorum (L.) Holub var. laxa Ulbr. (= A.laxa Juz.) –3
Арніка гірська – ****Arnica montana L. – 3
Астрація велика – ****Astrantia major L. – 3
Баранець звичайний – ****Huperzia selago (L.) Bernh. ex Schrank et C.Mart. – 3
Белладонна звичайна – ****Atropa belladonna L. – 3
Береза низька – ****Betula humilis Schrank – 2
Береза темна – ****Betula obscura A.Kotula – 4
Билинець комарниковий – ****Gymnadenia conopsea (L.) R.Br. – 3
Білоцвіт весняний – ****Leucojum vernum L. – 2
Бровник однобульбовий – ****Herminium monorchis (L.) R.Br. – 0
Булатка великоквіткова – ****Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce – 3
Булатка довголиста – ****Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch – 3
Булатка червона – Cephalanthera rubra (L.) Rich. – 3
Бузок угорський – *, ***, ****Syringa josikaea Jacq. ex Reichenb. – 3
Відкасник осотовидний – **, ****Carlina cirsioides Klok. – 3
Відкасник татарниколистий – *, ***, ****Carlina onopordifolia Bess. ex Szaf., Kulcz. et Paw?. –
Вовчі ягоди пахучі – ****Daphne cneorum L. – 2
Водяний горіх плаваючий – ***, ****Trapa natans L. – 0
Волошка карпатська – Centaurea carpatica (Porc.) Porc. – 4
Гніздівка звичайна – ****Neottia nidus-avis (L.) Rich. – 4
Гронянка багатороздільна – ***Botrychium multifidum (S.G.Gmel.) Rupr. – 4
Гронянка півмісяцева – ****Botrychium lunaria (L.) Sw. – 4
Гронянка ромашколиста – ***Botrychium matricariifolium A.Br. ex Koch – 3
Гудайєра повзуча – ****Goodyera repens (L.) R.Br. – 3
Діфазіаструм сплюснутий – ****Diphasiastrum complanatum (L.) Holub – 4
Дудник болотний – ***, ****Angelica palustris (Boiss.) Hoffm. – 4
Еритроній собачий зуб – ****Erythronium dens-canis L. – 1
Жировик Лезеля – ***, ****Liparis loeselii (L.) Rich. – 1
Зіновать біла – Chamaecytisus albus (Hacq.) Rothm. – 3
Зіновать Блоцького – *, **, ****Chamaecytisus blockianus (Paw?.) Kl?skov? – 1
Змієголовник австрійський – ***, ****Dracocephalum austriacum L. – 3
Змієголовник Рюйша – ***, ****Dracocephalum ruyschiana L. – 3
Зозулинець блощичний – ****Orchis coriophora L. – 2
Зозулинець обпалений – ****Orchis ustulata L. – 2
Зозулинець пурпуровий – ****Orchis purpurea Huds. – 1
Зозулинець рідкоквітковий – ****Orchis laxiflora Lam. – 2
Зозулинець салеповий – ****Orchis morio L. – 3
Зозулинець чоловічий – ****Orchis mascula (L.) L. – 2
Зозулинець шоломоносний – ****Orchis militaris L. – 3
Зозулині сльози серцелисті – ****Listera cordata (L.) R.Br. – 0
Зозулині сльози яйцевидні – ****Listera ovata (L.) R.Br. – 3
Зозулині черевички справжні – ***, ****Cypripedium calceolus L. – 3
Клокичка периста – ****Staphylea pinnata L. – 3
Ковила пірчаста – ****Stipa pennata L. – 1
Коральковець тричінадрізаний – ****Corallorhiza trifida Chatel. – 3
Коручка болотна – ****Epipactis palustris (L.) Crantz – 2
Коручка пурпурова – ****Epipactis purpurata Smith – 3
Коручка темно-червона – ****Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Bess. – 3
Коручка чемерниковидна – ****Epipactis helleborine (L.) Crantz – 4
Лікоподієлла заплавна – ****Lycopodiella inundata (L.) Holub – 3
Лілія лісова – ****Lilium martagon L. – 3

Ліннея північна – ****Linnaea borealis L. – 1
Ложечниця польська – *, **, ***, ****Cochlearia polonica E.Froehl. – 1
Ломикамінь болотний – ***, ****Saxifraga hirculus L. – 2
Лунарія оживаюча – ****Lunaria rediviva L. – 3
Льонолисник безприквітковий – ***, ****Thesium ebracteatum Hayne – 3
Любка дволиста – ****Platanthera bifolia (L.) Rich. – 3
Любка зеленоквіткова – ****Platanthera chlorantha (Cust.) Reichenb. – 3
Луроніум плаваючий – ***, ****Luronium natans (L.) Rafin. – 0
Малаксис однолистий – ****Malaxis monophyllos (L.) Sw. – 3
Меч-трава болотна – ****Cladium mariscus (L.) Pohl – 1
Молочай волинський – ****Euphorbia volhynica Bess. ex Racib. –3
Надбородник безлистий – ****Epipogium aphyllum Sw. – 1
Неотіанта каптурувата – ****Neottianthe cucullata (L.) Schlechter – 2
Осока богемська – ****Carex bohemica Schreb. – 3
Осока Буксбаума – ****Carex buxbaumii Wahlenb. – 1
Осока Девелла – ****Carex davalliana Smith – 2
Осока затінкова – ****Carex umbrosa Host – 4
Пальчатокорінник бузиновий – ****Dactylorhiza sambucina (L.) Soу – 3
Пальчатокорінник м’ясочервоний – ****Dactylorhiza incarnata (L.) Soу – 4
Пальчатокорінник плямистий – ****Dactylorhiza maculata (L.) Soу – 3
Пальчатокорінник травневий – ****Dactylorhiza majalis (Reichenb.) P.F.Hunt et Summerhayes – 4
Пальчатокорінник Траунштейнера – ****Dactylorhiza traunsteineri (Saut.) Soу – 1
Пальчатокорінник Фукса – ****Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soу – 4
Підсніжник білосніжний – ****Galanthus nivalis L. – 2
Пізньоцвіт осінній – ****Colchicum autumnale L. – 4
Плавун щитолистий – ****Nymphoides peltata (S.G.Gmel.) O.Kuntze – 3
Плаун річний – ****Lycopodium annotinum L. – 3
Попелівка Бессера – ****Tephroseris besseriana (Minder.) Czer. – 3
Рябчик шаховий – ****Fritillaria meleagris L. – 2
Сальвінія плаваюча – ***, ****Salvinia natans (L.) All. – 2
Сашник іржавий – ****Schoenus ferrugineus L. – 1
Сверція багаторічна – ****Swertia perennis L. – 1
Ситник бульбистий – ****Juncus bulbosus L. – 0
Ситник тупопелюстковий – ****Juncus subnodulosus Schrank – 3
Скополія карніолійська – ****Scopolia carniolica Jacq. – 3
Скрученик приємний – ****Spiranthes amoena (Bieb.) Spreng. – 1
Скрученик спіральний – ****Spiranthes spiralis (L.) Chevall. – 2
Сон великий – ***, ****Pulsatilla grandis Wend. –1
Сон відхилений – ***, ****Pulsatilla patens (L.) Mill. – 2
Сон чорніючий – ****Pulsatilla nigricans Stцrck – 3
Тирлич весняний – ****Gentiana verna L. – 0
Тис негний-дерево – ****Taxus baccata L. – 2
Товстянка двоколірна – *, ****Pinguicula bicolor Wo?oszcz. – 2
Товстянка звичайна – ****Pinguicula vulgaris L. – 2
Тофільдія чашечкова – ****Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb. – 4
Траунштейнера куляста – ****Traunsteinera globosa (L.) Reichenb. – 3
Фіалка біла – ****Viola alba Bess. – 4
Хамарбія болотна – ****Hammarbya paludosa (L.) O.Kuntze – 1
Цибуля ведмежа – ****Allium ursinum L. – 3
Цибуля пряма – ****Allium strictum Schrad. – 0
Шафран Гейфеля – ****Crocus heuffelianus Herb. – 1
Шейхцерія болотна – ****Scheuchzeria palustris L. – 2
Шолудивник королівський – ****Pedicularis sceptrum-carolinum L. – 2
Щитолисник звичайний – ****Hydrocotyle vulgaris L. – 3

Язичник буковинський – ****Ligularia bucovinensis Nakai – 1
Язичок зелений – ****Coeloglossum viride (L.) C.Hartm. – 2

Реґіонально-рідкісні види рослин, що потребують охорони в межах
Львівської області

Аденофора лілієлиста – Adenophora lilifolia (L.) A.DC. – 3
Азинеума сірувата – Asyneuma canescens (Waldst. et Kit.) Griseb. et Schenk – 3
Аконіт волотистий – Aconitum paniculatum Lam. – 3
Аконіт Дегена – Aconitum degenii Gбyer – 4
Аконіт строкатий – Aconitum variegatum L. – 3
Альдрованда пухирчаста – Aldrovanda vesiculosa L. – 3
Аморія Бонанна – Amoria bonannii (C.Presl) Roskov – 4
Андромеда багатолиста – Andromeda polifolia L. – 3
Армерія звичайна – Armeria vulgaris Willd. – 3
Арум альпійський – Arum alpinum Schott et Kotschy – 3
Арум Бессера – Arum besserianum Schott – 3
Аспленій зелений – Asplenium viride Huds. – 3
Астрагал датський – Astragalus danicus Retz. – 3
Багатоніжка проміжна – Polypodium interjectum Shivas – 3
Багаторядник Брауна – Polystichum braunii (Spenn.) Fйe – 3
Багно звичайне – Ledum palustre L. – 2
Безщитник розставленолистий – Athyrium distentifolium Tausch ex Opiz – 0
Блехнум колосистий – Blechnum spicant (L.) Roth – 3
Борідник паростковий – Jovibarba sobolifera (Sims) Opiz – 4
Бородач звичайний – Botriochloa ischaemum (L.) Keng – 3
Будяк сизий – Carduus glaucinus Holub – 1
Бурачок пустельний – Alyssum desertorum Stapf – 4
В’язіль увінчаний – Coronilla coronata L. – 3
Верба лапландська – Salix lapponum L. – 2
Верба мирзинолиста (чорніюча) – Salix myrsinifolia Salisb. – 3
Верба сілезька – Salix silesiaca Willd. – 3
Верба чорнична – Salix myrtilloides L. – 1
Вербозілля гайове – Lysimachia nemorum L. – 3
Вечорниці лісові – Hesperis sylvestris Crantz – 3
Вишня кущова (степова) – Cerasus fruticosa Pall. – 3
Вівсюнець знебарвлений – Helictotrichon praeustum (Reichenb.) Tzvel. – 3
Вівсюнець пустельний – Helictotrichon desertorum (Less.) Nevski – 1
Вівсюнець Шелла – Helictotrichon schellianum (Hack.) Kitag. – 3
Відкасник безстебловий – Carlina acaulis L. – 3
Вовчок білий – Orobanche alba Steph. – 3
Вовчок блідоквітковий – Orobanche pallidiflora Wimm. et Grab. – 3
Вовчок високий – Orobanche elatior Sutt. – 3
Вовчок гірчаковий – Orobanche picridis F.Schultz – 3
Вовчок ельзаський – Orobanche alsatica Kirschl. – 3
Вовчок жовтий – Orobanche lutea Baumg. – 4
Вовчок малий – Orobanche minor Smith – 3
Вовчок самосиловий – Orobanche teucrii Holandre – 3
Вовчок синюватий – Orobanche coerulescens Steph. – 4
Вовчок стрункий – Orobanche gracilis Smith – 3
Водяний жовтець щитовидний – Batrachium peltatum (Schrank) Bercht. et J.Presl – 4
Водяний різак алоевидний – Stratiotes aloides L. – 4
Волошка Доміна – Centaurea dominii (Dostбl) Dubobik – 4
Волошка м’яка – Centaurea mollis Waldst. et Kit. – 4
Волошка стиснута – Centaurea stricta Waldst. et Kit. – 3
Вужачка звичайна – Ophioglossum vulgatum L. – 3
Гвоздика несправжньопізня – Dianthus pseudoserotinus B?ocki – 3
Гвоздика перетинчаста – Dianthus membranaceus Borb. – 3

Гвоздика пишна – Dianthus superbus L. – 3
Гвоздика піскова – Dianthus arenarius L. – 2
Голокучник Робертів – Gymnocarpium robertianum (Hoffm.) Newm. – 3
Горицвіт весняний – Adonis vernalis L. – 2
Горлянка пірамідальна – Ajuga pyramidalis L. – 3
Горошок горохоподібний – Vicia pisiformis L. – 4
Гронянка віргінська – Botrychium virginianum (L.) Sw. – 3
Грушанка зеленоцвіта – Pyrola chlorantha Sw. – 4
Грушанка середня – Pyrola media Sw. – 4
Грястиця іспанська – Dactylis hispanica Roth – 3
Дельфіній клиновидний – Delphinium cuneatum Stev. ex DC. – 4
Дерен справжній – Cornus mas L. – 1 у природних ценозах
Дзвоники ялицеві – ***, ****Campanula abietina Griseb. et Schenk. – 4
Дрік германський – Genista germanica L. – 3
Дуб скельний – Quercus petraea L. ex Liebl. – 3
Жабриця гірська – Seseli libanotis (L.) Koch – 3
Живокіст дрібночашечковий – Symphytum microcalyx S.G.Gmel. – 4
Живокіст серцевидний – Symphytum cordatum Waldst. et. Kit. ex Willd. – 3
Жовтець Запаловича – Ranunculus zapa?owiczii Pacz. – 3
Жовтозілля болотне – Senecio paludosus L. – 2
Жовтозілля тіньове – Senecio umbrosus Waldst. et Kit. – 3
Жовтозілля Швецова – Senecio schvetzovii Korsh. – 3
Залізняк бульбистий – Phlomis tuberosa L. – 3
Заполонь гладка – Phelipanche laevis (L.) Holub – 3
Заполонь пурпурова – Phelipanche purpurea (Jacq.) Sojбk – 3
Заяча капуста карпатська – Hylotelephium carpaticum (G.Reuss) Sojбk – 3
Заяча капуста Рупрехта – Hylotelephium ruprechtii (Jalas) Tzvel. – 4
Звіробій сланкий – Hypericum humifusum L. – 3
Звіробій стрункий – Hypericum elegans Steph. – 3
Зірочки чохлуваті – Gagea spathacea (Hayne) Salisb. – 4
Зірочник товстолистий – Stellaria crassifolia Ehrh. – 4
Каулінія мала – Caulinia minor (All.) Coss. et Germ. – 4
Кизильник чорноплідний – Cotoneaster melanocarpus Fisch. ex Blytt – 3
Козлятник лікарський – Galega officinalis L. – 4
Комиш укорінливий – Scirpus radicans Schkuhr – 4
Конюшина блідо-жовта – Trifolium ochroleucon Huds. – 3
Косарики черепитчасті – Gladiolus imbricatus L. – 2
Костриця макутринська – Festuca macutrensis Zapa?. – 4
Костриця несправжньодалматська – Festuca pseudodalmatica Krajina – 4
Костриця піщанолюбива – Festuca psammophila (Hack. ex ?elak.) Fritsch – 3
Костриця поліська – Festuca polesica Zapa?. – 3
Костриця Регеля – Festuca regeliana Pavl. – 4
Костриця різнолиста – Festuca heterophylla Lam. – 2
Костриця шорстколиста – Festuca trachyphylla (Hack.) Krajina – 3
Кропива київська – Urtica kioviensis Rogow. – 4
Крупка дібровна – Draba nemorosa L. – 4
Кукіль звичайний – Agrostema gitago L. – 1
Кульбаба польська – Taraxacum polonicum Matecka et Soest – 4
Куничник мінливий – Calamagrostis varia (Schrad.) Host – 3
Купальниця висока – Trollius altissimus Crantz – 4
Купальниця європейська – Trollius europaeus L. – 3
Купина коротковолосиста – Polygonatum hirtum (Bosc. ex Poir.) Pursh – 3
Кушир підводний – Ceratophyllum submersum L. – 4
Ласкавець довголистий – Bupleurum longifolium L. – 4
Латаття біле – Nymphaea alba L. – 2

Латаття сніжно-біле – Nymphaea candida J.Pres – 2
Леєрсія рисовидна – Leersia oryzoides (L.) Sw. – 3
Леопольдія чубкувата – Leopoldia comosa (L.) Parl. – 3
Лепеха звичайна – Acorus calamus L. – 4
Лепешняк відхилений – Glyceria declinata Brйb. – 4
Лещиця висока – Gypsophila altissima L – 3
Лещиця волотиста – Gypsophila paniculata L. – 3
Липа широколиста – Tilia platyphyllos Scop. – 3
Лисохвіст тростиновий – Alopecurus arundinaceus Poir. – 4
Листовик сколопендровий – Phyllitis scolopendrium (L.) Newm. – 2
Ломикамінь зернистий – Saxifraga granulata L. – 3
Ломикамінь трипальчастий – Saxifraga tridactylites L. – 4
Ломиніс виноградолистий – Clematis vitalba L. – 4
Ломиніс цілолистий – Clematis integrifolia L. – 0
Лопух дібровний – Arctium nemorosum Lej. – 3
Люпинник п’ятилистковий – Lupinaster pentaphyllus Moench – 0
Льон багаторічний – Linum perenne L. – 3
Льонолисник альпійський – Thesium alpinum L. – 0
Льонолисник льонолистий – Thesium linophyllon L. – 4
Малий комонник зігнутий – Succisella inflexa (Kluk) G.Beck – 3
Медунка вузьколиста – Pulmonaria angustifolia L. – 4
Медунка м’яка – Pulmonaria mollis Wulf. ex Hornem. – 3
Миршавиця польова – Aphanes arvensis L. – 4
Мучниця звичайна – Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. – 2
Настурція лікарська – Nasturtium officinale R.Br. – 4
Незабудка альпійська – Myosotis alpestris F.W.Schmidt – 3
Нечуйвітрик оранжево-червоний – Pilosella aurantiaca (L.) Schultz et Sch.Bip. – 3
Ожика лісова – Luzula sylvatica (Huds.) Gaudin – 2
Ожина Бертрама – Rubus bertramii G.Braun – 4
Ожина Веста – Rubus vestii Focke – 4
Ожина незграбна – Rubus rudis Weihe et Nees – 4
Ожина пригріта – Rubus apricus Wimm. – 4
Ожина Шлейхера – Rubus schleicheri Weihe ex Tratt. – 4
Оман блошиний – Inula coniza DC. – 3
Омег банатський – Oenanthe banatica Heuff. – 4
Омела австрійська – Viscum austriacum Wiesb. – 4
Ореоптерис краєсім’яний – Oreopteris limbosperma (All.) Holub – 3
Орлики звичайні – Aquilegia vulgaris L. – 3
Осока Бігелова – Carex bigelowii Torr. ex Schwein. – 3
Осока вузьколиста – Carex stenophylla Wahlenb. – 2
Осока двудомна – Carex dioica L. – 1
Осока звисла – Carex pendula Huds. – 3
Осока кореневищна – Carex rhizina Blytt ex Lindbl. – 2
Осока лапкоподібна – Carex pediformis C.A.Mey. – 3
Осока лапчаста – Carex ornithopoda Willd. – 4
Осока остюкова – Carex atherodes Spreng. – 3
Осока поникла – Carex demissa Hornem. – 4
Осока приземкувата – Carex supina Willd. ex Wahlenb. – 4
Осока притуплена – Carex obtusata Liljebl. – 1
Осока ситничковидна – Carex juncella (Fries) Th.Fries – 4
Осока тонкокореневищна – Carex chordorrhiza Ehrh. – 2
Осока торфова – Carex heleonastes Ehrh. – 2
Осока Хоста – Carex hostiana DC. – 3
Осока щетиниста – Carex strigosa Huds. – 1
Осока ячменевидна – Carex hordeistichos Vill. – 4

Осот клейкий – Circium erisithales (Jacq.) Scop. – 3
Осот паннонський – Cirsium pannonicum (L. fil.) Link – 3
Очиток шестирядний – Sedum sexangulare L. – 4
Первоцвіт безстебловий – Primula acaulis (L.) L. – 3
Переліска яйцевидна – Mercurialis ovata Sternb. et Hoppe – 3
Переломник видовжений – Androsace elongata L. – 4
Перлівка одноквіткова – Melica uniflora Retz. – 2
Перлівка трансільванська – Melica transsilvanica Schur – 3
Перстач англійський – Potentilla anglica Laicharding – 4
Перстач білий – Potentilla alba L. – 3
Перстач дрібненький – Potentilla x pusilla Host. – 3
Півники сибірські – Iris sibirica L. – 3
Півники угорські – Iris hungarica Waldst. et Kit. – 3
Підмаренник круглолистий – Galium rotundifolium L. – 0
Підмаренник мареновидний – Galium rubioides L. – 3
Підмаренник польський – Galium x polonicum B?ocki – 1
Плавушник болотний – Hottonia palustris L. – 2
Плаун булавовидний (звичайний) – Lycopodium clavatum L. – 3
Плеуросперм австрійський – Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. – 3
Попелівка чубата – Tephroseris papposa (Reichenb.) Schur – 3
Поросинець голий – Hypochoeris glabra L. – 3
Приворотень балтійський – Alchemilla baltica Sam. ex Juz. – 4
Приворотень Валаса – Alchemilla walasii Paw?. – 4
Приворотень голостебельний – Alchemilla glabricaulis Lindb. fil. – 4
Приворотень жовто-зелений – Alchemilla xanthochlora Rothm. – 4
Приворотень сизуватий – Alchemilla glaucescens Wallr. – 4
Пухирник малий – Utricularia minor L. – 2
Пухирник південний – Utricularia australis R.Br. – 2
Пухирник середній – Utricularia intermedia Hayne – 2
Пухирник судетський – Cystopteris sudetica A.Br. et Milde – 2
Пухівка струнка – Eriophorum gracile Koch – 2
Рдесник довгий – Potamogeton praelongus Wulf. – 4
Рдесник маленький – Potamogeton pusillus L. – 4
Рдесник Фріса – Potamogeton fresii Rupr. – 4
Ринхоспора біла – Rhynchospora alba (L.) Vahl – 2
Росичка англійська – Drosera anglica Huds. – 2
Росичка круглолиста – Drosera rotundifolia L. – 2
Ряска горбата – Lemna gibba L. – 4
Рястка зонтична – Ornithogalum umbellatum L. – 4
Серадела дрібненька – Ornithopus perpusillus L. – 3
Серпій різнолистий – Serratula lycopifolia (Vill.) A.Kerner – 2
Синюха голуба – Polemonium caeruleum L. – 3
Синяк руський – Echium russicum J.F.Gmel. – 3
Ситник розчепірений – Juncus squarrosus L. – 3
Ситняг карніолійський – Eleocharis carniolica Koch – 2
Ситняг п’ятиквітковий – Eleocharis quinqueflora (F.X.Hartm.) O.Schwarz – 4
Скабіоза голубина – Scabiosa columbaria L. – 3
Скереда м’яковолосиста – Crepis mollis (Jacq.) Aschers. – 3
Скереда обкусана – Crepis praemorsa (L.) Tausch – 3
Скорзонера австрійська – Scorzonera austriaca Willd. – 1
Скорзонера іспанська – Scorzonera hispanica L. – 1
Скорзонера низька – Scorzonera humilis L. – 2
Скорзонера пурпурова – Scorzonera purpurea L. – 3
Смовдь кминолиста – Peucedanum carvifolia Vill. – 4
Солонець європейський – Salicornia europaea L. –4
Солонечник льонолистий – Galatella linosyris (L.) Reichenb. fil. – 3
Стелюшок солончаковий – Spergularia salina J. et C.Presl – 4
Стоколос прямий – Bromopsis erecta (Huds.) Fourr. – 4
Страусове перо звичайне – Matteuccia struthiopteris (L.) Tod. – 3
Стрептоп листообгортний – Streptopus amplexifolius (L.) DC. – 3
Суріпиця пряма – Barbarea stricta Andrz. – 3
Сухоребрик стиснутий – Sisymbrium strictissimum L. – 3
Теліптерис болотяний – Thelypteris palustris Schott – 3
Тетрагонолобус морський – Tetragonolobus maritimus (L.) Roth – 0
Тимелея звичайна – Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ. – 4
Тирличник війчастий – Gentianopsis ciliata (L.) Ma – 4
Тирличничок жовтуватий – Gentianella lutescens (Velen.) Holub – 3
Тисдалія голостебла – Teesdalia nudicaulis (L.) R.Br. – 4
Тризубець морський – Triglochin maritimum L. – 3
Тринія багатостеблова – Trinia multicaulis (Poir.) Schischk. – 3
Трищетинник сибірський – Trisetum sibiricum Rupr. – 4
Фегоптерис з’єднуючий – Phegopteris connectilis (Michx.) Watt – 3
Ферульник лісовий – Ferulago sylvatica (Bess.) Reichenb. – 3
Фіалка гірська – Viola montana L. – 3
Фіалка персиколиста – Viola persicifolia Schreb. – 3
Фіалка різнолиста – Viola epipsila Ledeb. – 1
Хвощ великий – Equisetum telmateia Ehrh. – 3
Хвощ зимуючий – Equisetum hyemale L. – 3
Хвощ рябий – Equisetum variegatum Scheich. ex Web. et Mohr – 4
Цанікелія болотна – Zannichellia palustris L. – 4
Чебрець чергововолосистий – Thymus alternans Klok. –4
Чемериця чорна – Veratrum nigrum L. – 3
Чина гладенька – Lathyrus laevigatus (Waldst. et Kit.) Gren. – 3
Чина гороховидна – Lathyrus pisiformis L. – 3
Чина паннонська – Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke – 3
Чистець альпійський – Stachys alpina L. – 4
Шавлія поникла – Salvia nutans L. – 1
Шипшина бедренцелиста – Rosa pimpinellifolia L. – 3
Шипшина Вілібальда – Rosa wilibaldii Chrshan. – 4
Шипшина гальська – Rosa gallica L. – 3
Шипшина повисла – Rosa pendulina L. – 3
Шипшина сиза – Rosa glauca Pourret – 3
Шипшина сіро-блакитна – Rosa caesia Smith – 4
Шолудивник Кауфмана – Pedicularis kaufmannii Pinzg. – 3
Шолудивник лісовий – Pedicularis sylvatica L. – 3
Щитник гребенястий – Dryopteris cristata (L.) A.Gray – 2
Щитник розпростертий – Dryopteris expansa (C.Presl) Fraser-Jenkins et Jermy – 4
Юринея вапнякова – Jurinea calcarea Klok. – 3

Список видів тварин, занесених до Червоної книги України, які поширені на території Львівської області і потребують охорони
І. Безхребетні тварини
Тип КІЛЬЧАСТІ ЧЕРВИ – ANNELIDA
Клас П’ЯВКИ – HIRUDINEA
П’явка медична Hirudo medicinalis Linnaeus, 1758 *,**

Тип ЧЛЕНИСТОНОГІ – ARTHROPODA
Клас РАКОПОДІБНІ – CRUSTACEA
Рак широкопалий Astacus astacus (Linnaeus, 1758) *,**,***
Клас КОМАХИ – INSECTA
Ряд БАБКИ – ODONATA
Красуня – діва Calopteryx virgo (Linnaeus, 1758)
Дозорець – імператор Anax imperator Leach, 1815
Кордулегастер кільчастий (Болтона) Cordulegaster boltonii (Donovan, 1807)
Ряд ВЕСНЯНКИ – PLECOPTERA
Веснянка велика Perla maxima Scopoli, 1763
Ряд ТВЕРДОКРИЛІ, або ЖУКИ – COLEOPTERA
Красотіл пахучий Calosoma sycophanta (Linnaeus, 1758) **
Стафілін пахучий Ocypus olens (O.F.Mueller, 1764) **
Стафілін волохатий Emus hirtus (Linnaeus, 1758)
Жук-олень Lucanus cervus Linnaeus, 1758 ***
Жук-самітник Osmoderma eremita (Scopoli, 1763) *,**,***
Вусач великий дубовий Cerambyx cerdo (Linnaeus, 1758) *,**,***
Вусач альпійський Rosalia alpina (Linnaeus, 1758) *,**,***
Вусач мускусний Aromia moschata (Linnaeus, 1758)
Вусач-червонокрил Келлера Purpuricenus kaehleri (Linnaeus, 1758)
Ковалик приплюснутий Neopristilophus depressus Coermar, 1822
Ряд ЛУСКОКРИЛІ, або МЕТЕЛИКИ – LEPIDOPTERA
Парусник махаон Papilio machaon (Linnaeus, 1758)
Парусник подалірій Iphiclides podalirius (Linnaeus, 1758)
Парусник аполлон Parnassius apollo (Linnaeus, 1758) *,**,***
Парусник мнемозина Parnassius mnemosyne (Linnaeus, 1758) **,***
Жовтянка торф’яникова Colias palaeno (Linnaeus, 1761)
Райдужниця велика Apatura iris (Linnaeus, 1758)
Стрічкар тополевий Limenitis populi (Linnaeus, 1758)
Барвниця чорно-руда Nymphalis xanthomelas (Esper, 1780)
Барвниця л-біле Nymphalis l-album (Esper, 1780)
Сінниця геро Coenonympha hero (Linnaeus, 1761) **,***
Синявець несправжній, або люцина Hamearis lucina (Linnaeus, 1758)
Синявець дафніс Polyommatus daphnis (Denis et Schiffermueller, 1775)
Бражник “мертва голова” Acherontia atropos (Linnaeus, 1758)
Бражник прозерпіна Proserpinus proserpina (Pallas, 1772) *,**,***
Джмелевидка скабіозова Hemaris tityus (Linnaeus, 1758)
Павиноочка мала Eudia pavonia (Linnaeus, 1758)
Павиноочка руда, або аглія Aglia tau (Linnaeus, 1758)
Шовкопряд березовий Endromis versicolora (Linnaeus, 1758)
Шовкопряд кульбабовий Lemonia taraxaci (Denis et Schiffermueller, 1775)
Ведмедиця велика Pericallia matronula (Linnaeus, 1758)
Ведмедиця чотирикрапкова, або гера Callimorpha quadripunctaria (Poda, 1761)
Ведмедиця – господиня Callimorpha dominula (Linnaeus, 1758)
Стрічкарка блакитна Catocala fraxini (Linnaeus, 1758)
Стрічкарка малинова Catocala sponsa (Linnaeus, 1767)
Каптурниця срібна Cucullia argentea (Hufnagel, 1766)
Металовидка різнобарвна Euchalcia variabilis (Piller, 1783)
Совка сокиркова Periphanes delphinii (Linnaeus, 1758)
Ряд ПЕРЕТИНЧАСТОКРИЛІ – HYMENOPTERA
Плероневра хвойна Pleroneura coniferarum (Hartig, 1837)
Бластикотома папоротева Blasticotoma filiceti Klug, 1834
Рогохвіст авгур Urocerus augur (Klug, 1803)
Орусус паразитичний Orussus abietinus (Scopoli, 1763)
Ценоліда сітчаста Сaenolyda reticulata (Linnaeus, 1767)
Абія блискуча Abia nitens (Linnaeus, 1758)
Сколія гігантська Scolia maculata Drury, 1773
Сколія степова Scolia hirta Schranck, 1781
Бджола-листоріз округла Megachile rotundata (Fabricius, 1787)
Бджола-тесля звичайна Xylocopa valga Gerstaecker, 1872
Джміль моховий Bombus muscorum (Fabricius, 1775)
Джміль пахучий Bombus fragrans (Pallas, 1771)
Джміль яскравий Bombus pomorum (Panzer, 1805)
Джміль червонуватий Bombus ruderatus (Fabricius, 1775)
Джміль незвичайний Bombus paradoxus Dalla Torre, 1882
Ряд ДВОКРИЛІ – DIPTERA
Ктир шершнеподібний Asilus crabroniformis (Linnaeus, 1758)
Ктенофора святкова Ctenophora festiva (Meigen, 1804)

Тип МОЛЮСКИ – MOLLUSCA
Клас ЧЕРЕВОНОГІ – GASTROPODA
Ставковик булавоподібний Lymnaea clavata Westerlund, 1885
Гранарія зернова Granaria frumentum (Draparnuad, 1801)
Трихія опушена Trichia villosula (Rossmaessler, 1838)
ІІ. Хребетні тварини
Тип ХОРДОВІ – CHORDATA
Клас КРУГЛОРОТІ – CYCLOSTOMATA
Мінога українська Eudontomyzon mariae (Berg, 1931)*,**,***

Клас РИБИ – PISCES
Осетер річковий Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758*, ***
Харіус європейський Thymallus thymallus (Linnaeus, 1758) *,**,***
Вирезуб причорноморський Rutilus frisii (Nordmann, 1840) *,***
Пічкур дністровський Romanogobio kesslerii (Dybowski, 1862) *,***
Чоп великий Zingel zingel (Linnaeus, 1766) *,**,***

Клас ЗЕМНОВОДНІ – AMPHIBIA
Саламандра плямиста Salamandra salamandra Linnaeus, 1758*,***
Тритон альпійський Triturus alpestris Laurenti, 1768*,***
Тритон карпатський Triturus montandoni Boulenger, 1880****,***
Ропуха очеретяна Bufo calamita Laurenti, 1768*,***

Клас ПЛАЗУНИ – REPTILIA
Мідянка (звичайна) Coronella austriaca Laurenti, 1768***
Полоз лісовий (Ескулапова змія) Elaphe longissima (Fitzinger, 1833)***

Клас ПТАХИ – AVES
Ряд ВЕСЛОНОГІ – PELECANIFORMES
Пелікан рожевий Pelecanus onocrotalus Linnaeus, 1758***
Баклан малий Phalacrocorax pygmaeus (Pallas, 1773) *,***
Ряд ЛЕЛЕКОПОДІБНІ – CICONIIFORMES
Чапля жовта Ardeola ralloides (Scopoli, 1769) ***
Косар Platalea leucorodia Linnaeus, 1758***
Коровайка Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766)***
Лелека чорний Ciconia nigra (Linnaeus, 1758)***
Ряд ГУСЕПОДІБНІ – ANSERIFORMES
Огар Tadorna ferruginea (Pallas, 1764)***
Чернь білоока Aythya nyroca (G?ldenst?edt, 1770)***
Гоголь Bucephala clangula (Linnaeus, 1758)***
Крех середній Mergus serrator Linnaeus, 1758***
Ряд СОКОЛОПОДІБНІ – FALCONIIFORMES
Скопа Pandion haliaetus (Linnaeus, 1758)***
Шуліка рудий Milvus milvus (Linnaeus, 1758)***
Лунь польовий Circus cyaneus (Linnaeus, 1766)***
Канюк степовий Buteo rufinus (Cretschmar, 1827)***
Змієїд Circaetus gallicus (Gmelin, 1788)***
Орел-карлик Hieraaetus pennatus (Gmelin, 1788)***
Підорлик малий Aquila pomarina C. L. Brehm, 1831***
Могильник Aquila heliaca Savigny, 1809*,***
Беркут Aquila chrysaetus (Linnaeus, 1758)***
Орлан-білохвіст Haliaeetus albicilla (Linnaeus, 1758)*,**,***
Балабан Falco cherrug Gray, 1834*,***
Сапсан Falco peregrinus Tunstall, 1771***
Ряд КУРОПОДІБНІ – GALLIFORMES
Глушець Тetrao urogallus (Linnaeus, 1758)***
Ряд ЖУРАВЛЕПОДІБНІ – GRUIFORMES
Журавель сірий Grus grus (Linnaeus, 1758)***
Ряд СИВКОПОДІБНІ – CHRADRIIFORMES
Пісочник морський Charadrius alexandrinus Linnaeus, 1758***
Довгоніг Himantopus himantopus (Linnaeus, 1758)***
Чоботар Recurvirostra avosetta Linnaeus, 1758***
Кулик-сорока Haematopus ostralegus Linnaeus, 1758***
Коловодник ставковий Tringa stagnatilis (Bechstein, 1803)***
Кульон великий Numenius arquata (Linnaeus, 1758)***
Кульон середній Numenius phaeopus (Linnaeus, 1758)***
Дерихвіст степовий Glareola nordmanni Nordmann, 1842*,***
Мартин каспійський Larus ichthyaetus Pallas, 1773***
Крячок каспійський Hydroprogne caspia (Pallas, 1770)***
Ряд СОВОПОДІБНІ – STRIGIFORMES
Пугач Bubo bubo (Linnaeus, 1758)***
Сич волохатий Aegolius funereus (Linnaeus, 1758)***
Сичик-горобець Glaucidium passerinum (Linnaeus, 1758)***
Сова довгохвоста Strix uralensis Pallas, 1771***
Сипуха Tyto alba (Scopoli, 1769)***
Ряд ГОРОБЦЕПОДІБНІ – PASSERIFORMES
Сорокопуд червоноголовий Lanius senator Linnaeus, 1758***
Сорокопуд сірий Lanius exubitor Linnaeus, 1758***
Очеретянка прудка Acrocephalus paludicola (Vieillot, 1817)*,**,***
Золотомушка червоночуба Regulus ignicapillus (Temminck, 1820)***
Клас ССАВЦІ – MAMMALIA
Ряд КОМАХОЇДНІ – INSECTIVORA
Кутора мала Neomys anomalus Cabrera, 1907*,**,***
Ряд РУКОКРИЛІ або КАЖАНИ – CHIROPTERA
Підковик малий Rhinolophus hipposideros (Bechstein, 1800)***
Нічниця довговуха Myotis bechsteinii (Kuhl, 1817)*,***
Нічниця війчаста Myotis nattereri (Kuhl, 1817)*,**,***
Нічниця ставкова Myotis dasycneme (Boie, 1825)*,**,***
Широковух європейський Barbastella barbastellus (Schreber, 1774)*,**,***
Вечірниця мала Nyctalus leisleri (Kuhl, 1817)*,***
Ряд ГРИЗУНИ – RODENTIA
Мишівка степова Sicista subtilis (Pallas, 1773)*,***
Сліпак подільський Spalax zemni (Erxleben, 1777)*,***
Полівка водяна Arvicola terrestris scherman (Linnaeus, 1758)*,***
Ряд ХИЖІ – CARNIVORA
Ведмідь бурий Ursus arctos Linnaeus, 1758*,***
Горностай Mustela erminea Linnaeus, 1758*,***
Норка європейська Mustela lutreola (Linnaeus, 1761)*,***
Тхір степовий Mustela eversmanni Lesson, 1827***
Видра річкова Lutra lutra (Linnaeus, 1758)*,**,***
Кіт лісовий Felis silvestris Schreber, 1775*,***
Рись Lynx lynx (Linnaeus, 1758)*,***
Ряд РАТИЧНІ – ARTIODACTYLA
Зубр Bison bonasus (Linnaeus, 1758)*,**,***


Список регіонально рідкісних видів тварин, що потребують охорони
в межах Львівської області
І. Безхребетні тварини
Тип ЧЛЕНИСТОНОГІ – ARTHROPODA
Клас ПАВУКОПОДІБНІ – ARACHNIDA
Ряд ПАВУКИ – ARANEI
Мисливець-доломедес рослинний Dolomedes plantarius (Clerck, 1758) – 3
Сальока Кульчинського Saloca kulczynskii Miller et Kratochvil, 1939 – 5
Клас КОМАХИ – INSECTA
Ряд БАБКИ – ODONATA
Коромисло зелене Aeschna viridis Eversmann, 1836 *, **, *** – 5
Левкоринія білолоба Leucorrhinia albifrons (Burmeister, 1832) **, *** – 6
Левкоринія хвостата Leucorrhinia caudalis (Charpentier, 1840) **, *** – 5
Левкоринія лісова Leucorrhinia pectoralis Charpentier, 1825 **, *** – 6
Дідок цецилія Ophiogomphus cecilia (Fourcroy, 1785) *** – 4
Дідок жовтоногий Gomphus flavipes (Charpentier, 1825) **, *** – 5
Лютка Брауера Sympecma braueri Bianchi, 1905 **, *** – 5
Ряд ТВЕРДОКРИЛІ, або ЖУКИ – COLEOPTERA
Турун зморшкуватий Carabus intricatus Linnaeus, 1761 ** – 3
Турун Менетріє Carabus menetriesi Faldermann, 1827 – 3
Турун видатний Carabus excellens Fabricius, 1798 – 4
Турун Ештрайхера Carabus estreicheri Fischer von Waldheim, 1822 – 2 / 0?
Турун клітчастий Carabus clatratus Linnaeus, 1761 – 3
Турун блискучий Carabus nitens Linnaeus, 1758 – 2 / 0?
Турун нерегулярно-ямковий Carabus irregularis Fabricius, 1792 – 4
Плавунець широкий Dytiscus latissimus (Linnaeus, 1758) *, **, *** – 2 / 0?
Бронзівка велика Cetonischema aeruginosa (Drury, 1777) – 2 / 0?
Бронзівка мармурова Liocola lugubris (Herbst, 1796) – 3
Вусач-тесля Ergates faber (Linnaeus, 1767) – 2 / 0?
Ковалик іржаво-рудий Ludius ferrugineus (Linnaeus, 1758) – 5
Евритирея дубова Eurythyrea quercus (Herbst, 1780) – 2 / 0?
Евритирея австрійська Eurythyrea austriaca (Linnaeus, 1767) – 2 / 0?
Златка восьмиплямиста Buprestis octoguttata (Linnaeus, 1758) – 2 / 0?
Овалізія бороздчаста Ovalisia rutilans (Fabricius, 1777) – 5
Плоскотілка червона Cucujus cinnabarinus (Scopoli, 1763) *, **, *** – 6
Ряд ЛУСКОКРИЛІ, або МЕТЕЛИКИ – LEPIDOPTERA
Жовтянка мірмідона Colias myrmidone (Esper, 1780) – 3
Білан гірський Pieris bryoniae (Huebner, 1791) – 4
Строкатець сапфо Neptis sappho (Pallas, 1771) – 2 / 0?
Перламутрівка лаодіка Argynnis laodice (Pallas, 1771) – 4
Перламутрівка болотна Boloria aquilonaris (Stichel, 1908) – 2 / 0?
Перламутрівка евномія Boloria eunomia (Esper, 1799) – 3
Рябець авринія Euphydryas aurinia (Rottemburg, 1775) – 2
Рябець матурна Euphydryas maturna (Linnaeus, 1758) – 2
Рябець феба Melitaea phoebe (Denis et Schiffermueller, 1775) – 2
Сатир герміона Hipparchia hermione (Linnaeus, 1764) – 2 / 0?
Сатир дріада Minois dryas (Scopoli, 1763) – 3
Сатир ахіна Lopinga achine (Scopoli, 1763) – **, *** – 4
Синявець гелла Lycaena helle (Denis et Schiffermueller, 1775) – 3
Синявець оріон Scoliantides orion (Pallas, 1771) – 2 / 0?
Синявець алексис Glaucopsyche alexis (Poda, 1761) – 2
Синявець аріон Maculinea arion (Linnaeus, 1758) *, **, *** – 3
Синявець алькон Maculinea alcon (Denis et Schiffermueller, 1775) – *, **
– 3
Синявець телеюс Maculinea teleius (Bergstraesser, 1779) *, **, *** – 5
Синявець тьм’яний Maculinea nausithous (Bergstraesser, 1779) *, **, ***
– 5
Синявець торф’яниковий Plebejus optilete (Knoch, 1782) – 2
Синявець дамон Polyommatus damon (Denis et Schiffermueller, 1775) – 3
Синявець дорилас Polyommatus dorylas (Denis et Schiffermueller, 1775) – 4
Джмелевидка жимолостева Hemaris fuciformis (Linnaeus, 1758) – 4
Павиноочка велика, або грушева Saturnia pyri (Denis et Schiffermueller, 1775) *, **, *** – 2 / 0?
Шовкопряд салатний Lemonia dumi (Linnaeus, 1758) – 6
Коконопряд золотистий Eriogaster catax (Linnaeus, 1758) *, **, *** – 6
Коконопряд падуболистий Phyllodesma ilicifolia (Linnaeus, 1758) *, ** – 6
Ведмедиця святкова, або геба Ammobiota festiva (Hufnagel, 1766) – 2
Ведмедиця сільська Arctia villica (Linnaeus, 1758) – 2
Ведмедиця дворова Hyphoraia aulica (Linnaeus, 1758) – 2
Стрічкарка мала червона Catocala promissa (Denis et Schiffermueller, 1775) – 3
Металовидка шавлієва Diachrysia chryson (Esper, 1789) – 5
Металовидка родовикова Diachrysia zosimi (Huebner, 1822) – 4
Совка велика похмура Mormo maura (Linnaeus, 1758) – 2 / 0?

Тип МОЛЮСКИ – MOLLUSCA
Клас ЧЕРЕВОНОГІ – GASTROPODA
Ставковик липкий Lymnaea glutinosa (O.F.Mueller, 1774) – 4
Даудебардія руда Daudebardia rufa (Draparnuad, 1805) – 4
Даудебардія коротконога Daudebardia brevipes (Draparnuad, 1805) – 2
Клас ДВОСТУЛКОВІ – BIVALVIA
Перлівниця товста Unio crassus Philipsson, 1788 * – 3
Псевданодонта вузька Pseudanodonta complanata (Rossmaessler, 1835) – 3
Горошинка гарна Pisidium pulchellum (Jenyns, 1832) – 3

ІІ. Хребетні тварини
Тип ХОРДОВІ – CHORDATA
Клас РИБИ – PISCES
Ряд КОРОПОПОДІБНІ – CYPRINIFORMES
Пічкур дністровський Romanogobio kesslerii (Dybowski, 1862)*,*** - 4
Краснопірка Scardinius erhythrophthalmus (Linnaeus, 1758)* - 3
Карась золотистий Carassius carassius (Linnaeus, 1758)* - 2
В’юн звичайний Misgurnus fossilis (Linnaeus, 1758)*,** - 5
Ряд ТРІСКОПОДІБНІ – GADIFORMES
Минь звичайний Lota lota (Linnaeus, 1758) - 5

Клас ЗЕМНОВОДНІ – AMPHIBIA
Кумка гірська Bombina variegata Linnaeus, 1758*,*** - 6
Ропуха зелена Bufo viridis Laurenti, 1768*** - 6
Жаба гостроморда Rana arvalis Nilsson, 1842*** - 6

Клас ПЛАЗУНИ – REPTILIA
Черепаха болотяна Emys orbicularis (Linnaeus, 1758)*,*** - 6

Клас ПТАХИ – AVES
Ряд ЛЕЛЕКОПОДІБНІ – CICONIIFORMES
Бугай Botaurus stellaris (Linnaeus, 1758)*** - 4
Бугайчик Ixobrychus minutus (Linnaeus, 1766)*** - 4
Квак Nycticorax nycticorax (Linnaeus, 1758)*** - 3
Чапля руда Ardea purpurea Linnaeus, 1766*** - 3
Ряд ГУСЕПОДІБНІ – ANSERIFORMES
Гуска мала Anser erythropus (Linnaeus, 1758)*,*** - 4
Галагаз Tadorna tadorna (Linnaeus, 1758)*** - 4
Нерозень Anas strepera Linnaeus, 1758*** - 3
Широконіска Anas clypeata Linnaeus, 1758*** - 4
Шилохвіст Anas acuta Linnaeus, 1758*** - 3
Крех малий Mergus albellus Linnaeus, 1758*** - 4
Ряд СОКОЛОПОДІБНІ – FALCONIIFORMES
Осоїд Pernis apivorus (Linnaeus, 1758)*** - 4
Шуліка чорний Milvus migrans (Boddaert, 1783)**,*** - 2
Лунь лучний Circus pygargus (Linnaeus, 1758)*** - 3
Підсоколик великий Falco subbuteo Linnaeus, 1758*** - 3
Підсоколик малий Falco columbarius Linnaeus, 1758*** - 4
Кібчик Falco vespertinus Linnaeus, 1766*** - 3
Ряд КУРОПОДІБНІ – GALLIFORMES
Тетерук Lyrurus tetrix (Linnaeus, 1758)*** - 2
Орябок Tetrastes bonasia (Linnaeus, 1758)*** - 3
Ряд ЖУРАВЛЕПОДІБНІ – GRUIFORMES
Деркач Crex crex (Linnaeus, 1758)*,**,*** - 4
Ряд СИВКОПОДІБНІ – CHRADRIIFORMES
Пісочник великий Charadrius hiaticula Linnaeus, 1758*** - 4
Коловодник лісовий Tringa ochropus Linnaeus, 1758*** - 4
Коловодник великий Tringa nebularia (Gunnerus, 1767)*** - 4
Баранець великий Gallinago media (Latham, 1787)*,*** - 2
Грицик великий Limosa limosa (Linnaeus, 1758)*,*** - 4
Крячок чорний Chlidonias niger (Linnaeus, 1758)*** - 3
Крячок малий Sterna albifrons Pallas, 1764*** - 3
Ряд ГОЛУБОПОДІБНІ – COLUMBIFORMES
Голуб-синяк Columba oenas (Linnaeus, 1758)*** - 4
Ряд СОВОПОДІБНІ – STRIGIFORMES
Сова болотяна Asio flammeus (Pontoppidan, 1763)*** - 3
Совка Otus scops (Linnaeus, 1758)*** - 5
Ряд ДРІМЛЮГОПОДІБНІ – CAPRIMULGIFORMES
Дрімлюга Caprimulgus europaeus Linnaeus, 1758*** - 4
Ряд СИВОРАКШЕПОДІБНІ – CORACIIFORMES
Сиворакша Coracias garrulus Linnaeus, 1758*** - 4
Бджолоїдка Merops apiaster Linnaeus, 1758*** - 3
Ряд ДЯТЛОПОДІБНІ – PICIFORMES
Дятел трипалий Picoides tridactylus (Linnaeus, 1758)*** - 4
Ряд ГОРОБЦЕПОДІБНІ – PASSERIFORMES
Щеврик польовий Anthus campestris (Linnaeus, 1758)*** - 4
Сорокопуд чорнолобий Lanius minor Gmelin, 1788*** - 3
Кобилочка-цвіркун Locustella naevia (Boddaert, 1783)*** - 4
Кропив’янка рябогруда Sylvia nisoria (Bechstein, 1795)*** - 4
Синиця вусата Panurus biarmicus (Linneaus, 1758)*** - 3
Синьошийка Luscinia svesica (Linnaeus, 1758)*** - 4
Підкоришник короткопалий Certhia brachydactyla C. L. Brehm, 1820*** - 6
Вівсянка садова Emberiza hortulana Linnaeus, 1758*** - 3

Клас ССАВЦІ – MAMMALIA
Ряд КОМАХОЇДНІ – INSECTIVORA
Білозубка білочерева Crocidura leucodon (Hermann, 1780)*,*** - 4
Ряд РУКОКРИЛІ АБО КАЖАНИ – CHIROPTERA
Нічниця велика Myotis myotis (Borkhausen, 1797)*,**,*** - 4
Нічниця вусата Myotis mystacinus s. l. (Kuhl, 1817)*,*** - 4
Нічниця північна (Брандта) Myotis brandtii (Eversmann, 1845)*** - 5
Вухань звичайний Plecotus auritus (Linnaeus, 1758)*,**,*** - 4
Вухань австрійський Plecotus austriacus (J. Fischer, 1829)*,*** - 5
Кажан північний Eptesicus nilssonii (Keyserling et Blasius, 1839)*** - 4
Лилик двоколірний Vespertilio murinus Linnaeus, 1758*,*** - 4
Ряд ГРИЗУНИ – RODENTIA
Ховрах рябий Spermophilus suslicus (G?ldenstaedt, 1770)*,*** - 3
Вовчок сірий Glis glis (Linnaeus, 1766)*,*** - 5
Вовчок горішковий Muscardinus avellanarius (Linnaeus, 1758)*,**,*** - 5
Вовчок лісовий Dryomys nitedula (Pallas, 1778)*,*** - 5
Мишівка лісова Sicista betulina (Pallas, 1779)*,*** - 5
Ряд РАТИЧНІ – ARTIODACTYLA
Лось європейський Alces alces (Linnaeus, 1758)*,*** - 2

Примітка: названі види занесені до:
* Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи;
** Європейського червоного списку тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення у світовому масштабі;
*** Додатків конвенції про охорону дикої флори, фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції).
**** «Червоної книги України» (2009).



Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics