Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
24/07/13

На дефолті України зароблять тільки олігархи, - нардеп Кубів

«Дефолт - це не катастрофа. Це, насамперед, невиконання зобов’язань із зовнішніх боргів. У нас вже був дефолт у 1998, 2009 і в 2010 році. І завдяки адміністративним заходам ситуацію налагодили» -, запевнив народний депутат Степан Кубів.

За словами народного депутата, на дефолті України змогли б заробити лише олігархи, оскільки половина грошей в економіці України є тіньовими. Хоча Верховна Рада повинна вжити всіх заходів, щоб не допустити такої кризи.

Про це сьогодні в Львівському прес-клубі на прес-конференції на тему: «Чи спроможна Верховна Рада зупинити дефолт України?» говорив заступник голови комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Степан Кубів.
Степан Кубів повідомив, що часто ознайомлюється з поданими законопроектами, котрі є відверто лобістськими. Це стосується законопроектів щодо вексельних розрахунків, розрахункового центру, урядових ініціатив щодо роботи з держгарантіями, намагань заборонити депозити в іноземній валюті.

Ці та інші негативні тенденції підтверджують й аналітики одного з трійки найвпливовіших міжнародних рейтингових агентств. У їхньому останньому досліджені Україна посіла сьоме місце у світі в рейтингу країн, яким загрожує дефолт. Його ймовірність протягом наступних 5 років оцінено в більш як 44%.

Перший чинник, чому підвищили ризик дефолту України – це падіння ВВП. За прогнозами, цьогоріч приріст може становити 0%, в ліпшому випадку – 0,2%. Промислове виробництво взагалі впало на 9%. Звичайно, є й зовнішні чинники. Наприклад, кон'юнктура ринку металів, пояснює Кубів.

«Якщо поліпшити економічну ситуацію в державі, то й ці ризики зменшаться. Як наслідок, це привабить інвесторів вкладати гроші. Є такі прогнози, що до кінця року промислове виробництво зросте на 5% за рахунок змінної кон'юнктури. Але такі коливання проблему загалом не вирішують. Для того, щоб проблема була вирішена в принципі, державна політика та внутрішнє законодавство повинні бути стабільними та прозорими. Тоді інвестиції, як внутрішні, так і зовнішні, будуть приходити в Україну. Зі світового досвіду зрозуміло, що потрібно використовувати становище та можливості транзитної держави. Розвивати насамперед транспортну інфраструктуру , заробляючи гроші для своєї економіки», - заявив другии учасник прес-конференції - фінансовий аналітик Олександр Іванов.

Державний і гарантований державою борг України у 2012 році збільшився на 8,9% і в кінці минулого року складав 515,51 млрд. гривень. Станом на кінець другого кварталу 2013 року рівень держборгу становить майже 38% ВВП, хоча Закон «Про Державний бюджет України на 2013 рік» закріплює граничний рівень держборгу на 31 грудня 2013 року 30-31%. Враховуючи значне уповільнення темпів зростання економіки, рівень заборгованості за результатами року може зрости ще на 3-5%.

Марта Кобринович,
для «Щоденного Львова».

Щоденний Львів

Коментарі  
Жанна К.[13.07.25 14:23]
"Якщо поліпшити економічну ситуацію..." У тім і справа, що поліпшити її уряд не здатен, попри шалену законодавчу активність у царині податків наприклад. Та й взяти хоча б МВФ-ті ж комуністи набагато тверезіше за владу оцінюють небезпеку співробітництва з цієї організацією, а що ж робить влада-далі бере кредити, за які чи розрахується-ще питання. От вам і "якщо"...

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас