Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
24/07/13

Дефіцит залізничних квитків - наслідок корупції і браку вагонів

Дефіцит квитків у залізничних касах України спричинений нестачею вагонів та корупцією, поширеною серед працівників вокзалів. Так вважають експерти проекту «ПОЇЗДка», які моніторять українську залізницю. У Мінінфраструктури наголошують, що борються зі спекулянтами, і нагадують про збитковість пасажирських перевезень в Україні, що, за словами чиновників, не дозволяє належно оновлювати рухомий склад, повідомляє радіо "Свобода" .

Киянка Інна вже два тижні не може навідати батьків, які живуть на Львівщині. Каже, що придбати квиток у плацкарт неможливо, бо його немає – навіть на кілька тижнів уперед. Аналогічна ситуація – і в напрямку Одеси, куди Інна хотіла поїхати на відпочинок.

«Дуже багато моїх знайомих шукали квитки, наприклад, у Донецьк, Кривий Ріг, Хмельницький, Вінницю. Всюди спостерігається загальна картина: є квитки на люкс-місця і на швидкісні потяги», – розповідає вона.

Однак, каже Інна у коментарі Радіо Свобода, обидва варіанти дорожчі. Окрім того, швидкісний потяг на Львів курсує хоч і щодня, але його рейс – о 17:26, тобто треба або у п’ятницю раніше відпроситися з роботи, або у суботу втратити майже цілий день.


У Міністерстві інфраструктури у липні відрапортували, що для перевезення пасажирів усередині країни задіяно вже понад 4,5 тисяч вагонів. Відповідальні за перевезення пасажирів відомства заявляють, що діють на межі можливостей. В «Укрзалізниці», наприклад, кажуть про збитковість підприємства і про 26 категорій громадян, які в Україні мають право на пільговий проїзд.

«За перше півріччя близько 1,7 мільярда – це збитки від приміських пасажирських перевезень 1,5 мільярда – збитки від дальнього сполучення. І при цьому, наприклад, в обласних бюджетах не передбачено в повному обсязі компенсувати перевезення пільговиків», – зазначає заступник гендиректора «Укрзалізниці» Павло Чекалов.

«Ми для себе порахували, що залізниця дотує проїзд кожного пасажира на 84,5 гривні», – додає він.


Учасники проекту «ПОЇЗДка», що займається правовою підтримкою пасажирів, вважають, що заяви Укрзалізниці» та Мінінфраструктури про збитковість є дещо перебільшеними. Координатор проекту Олександр Бондаренко у коментарі Радіо Свобода каже, що, за його даними, половина коштів, які є у розпорядженні «Укрзалізниці», використовуються неефективно.

«Була озвучена інформація про капітальний ремонт вагонів. Що на капітальний ремонт одного вагону «Укрзалізниці» потрібно від 4 до 6 мільйонів гривень. Той самий ремонт у Росії у перерахунку коштує 2 мільйони гривень. Вагони ті самі», – каже він.

Олександр Бондаренко вважає, що для того, щоб вирішити проблему з нестачею квитків, треба, по-перше, займатися оновленням рухомого складу, не лише ремонтуючи наявні вагони, але й купуючи нові. Окрім того, на думку координатора проекту «ПОЇЗДка», не варто забувати і про корупцію середньої, як він каже, ланки, а саме – співпрацю деяких співробітників залізничних вокзалів із перекупниками.

В останніх дефіциту квитків не буває. Це у бесіді з Радіо Свобода підтверджують люди, яким протягом останніх кількох тижнів довелося постояти у черзі у залізничну касу. За розповідями очевидців, у касах постійно «вартують» особи, які тихенько пропонують свої послуги охочим придбати квиток у бажаному напрямку. Коштує він десь удвічі дорожче. Однак покупця запевняють, що проблем із придбаним квитком не буде – навіть попри те, що квитки на потяги в Україні нині іменні.

«Алгоритм приблизно такий: перекупник підходить до пасажира і запитує його дані: прізвище, ім’я, по батькові, куди має бути квиток – і ці дані він смскою повідомляє «своєму» касирові. Потім він бере у пасажира передплату, йде до каси і купує квиток. Без черги – перед цим каса закривається буквально на 5 хвилин, нібито там технічна перерва. Потім після цієї технічної перерви перекупник підходить до касира, забирає квиток і віддає пасажирові. За завищеною ціною», – розповідає Радіо Свобода експерт Олександр Бондаренко.

У Мінінфраструктури водночас заявляють, що боротьба зі спекулянтами і недобросовісними працівниками залізниці ведеться постійно. За словами міністра Володимира Козака, відомство намагається контролювати роботу як касирів, так і провідників.
Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас