Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
23/07/13

Кошти місцевих бюджетів треба забрати у казначейства і передати банкам, - ЛРВ АМУ

Львівське регіональне відділення Асоціації міст України стурбоване незадовільним станом казначейського обслуговування. Державна казначейська служба України безпідставно, на думку членів Асоціації, затримує та блокує проведення фінансових платежів органів місцевого самоврядування.

Одна із функцій ДКСУ, визначена законодавством, є касове виконання розрахунків державного та всіх місцевих бюджетів. Тобто затримки або блокування у проведенні розрахунків місцевих бюджетів є грубим порушенням як Конституції, так і фінансової дисципліни.

Саме тому Львівське відділення АМУ 19 липня підписало звернення до Президента, прем’єр-міністра, голови ВР та президента ВАМОС «Асоціація міст України».
В Україні є один казначейський рахунок, на який переказують усі податки. Через фінансову кризу на ньому рік за роком почала зменшуватися сума коштів. Інколи на казначейському рахунку буває лише кілька десятків тисяч гривень. А має бути хоча б кілька мільярдів гривень, які дали б змогу обслуговувати місцеві бюджети.

«Ще одна проблема – це рецесія в економіці України. Люди не отримують зарплатні, підприємства, відповідно, не сплачують податків. Крім того, держава намагається обслуговуватися лише власним капіталом, аби не влізати ще більше у борг перед МВФ, що теж призводить до зменшення суми грошей на цьому рахунку», - заявив сьогодні на брифінгу заступник голови Львівського регіонального відділення АМУ Василь Абаімов.

Невчасне проведення розрахунків розпорядника коштів з виконавцями робіт та надавачами послуг призводить до виникнення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств та організацій міст, у тому числі комунальникам.

«Нас, міських голів, обурює той факт, що ми не можемо скористатися чесно заробленими коштами. Це не є гроші, які надала нам держава у вигляді дотацій. Місцевий бюджет їх заробив з продажу майна та землі. Ми в змозі самі на себе заробити, але законодавство не дає нам такої можливості, - коментує ситуацію міський голова Рави-Руської Ірина Верещук. – У нас забирють гроші і навіть не повідомляють про це. Має вигля крадіжки. Зараз навіть є пропозиція, щоб зняти гроші з казначейського рахунку і передати їх у банки».

З середини липня 2012 року територіальні органи ДКСУ фактично блокують проведення платежів за видатками місцевих бюджетів. Склалася парадоксальна ситуація, коли міста, селища в умовах гострого дефіциту місцевих бюджетів знайшли кошти для ремонтних робіт у дитячих садочках, ремонтів вулиць, доріг комунальної власності і так далі, але не можуть ними скористатися, оскільки платіжні доручення зі всіма документами, передбаченими чинним законодавством, залишаються в органах державного казначейства без виконання.

У місцевих бюджетах немає коштів для оплати робіт і послуг, і тоді вони змушені звертатися до тої ж ДКСУ з проханням надати кредит. Але цю позику місцеве самоврядування теж погасити не в змозі, бо своїми коштами розпоряджатися самостійно так не може. Так штучно і виникають борги перед казначейством.
Доходить навіть до смішного. Місцеві ради не можуть оплатити комунальні послуги та вартість канцтоварів для працівників. Бо навіть такі невеликі суми повинні теж проходити через казначейство.

Якщо на звернення АМУ не відреагують, то члени організації погрожують вийти на пікет.

«Нині більше 50 мільйонів гривень не проплачує казначейство, а це є кошти громади міста, за які мають виплачуватися зарплати працівникам комунальних підприємств, ремонтуватись дороги, реалізовуватись спільні проекти. Наприклад, по лінії GIZ, коли німецька сторона виконує свої зобов’язання, а ми не можемо виконати свої – невеликі, мізерні, але не можемо, бо не проплачують коштів. Коли купа різних проектів зараз є, які загальмовані в роботі через цю причину, то, я вважаю, ситуація є критичною», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий 18 липня після того, як керівник казначейської служби у Львівській області не прийшов на засідання міської ради.

Натомість станом на 16.07.2013 загальна сума заборгованості бюджету міста Львова за позичками з єдиного казначейського рахунку складає 205 млн грн», - повідомляє прес-служба Державної казначейської служби України.

Марта Кобринович,
спеціально для «Щоденного Львова».

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас