Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
13/06/13

Восени за долар дадуть 10 грн

Значна девальвація гривні може відбутися вже цієї осені. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив економіст Любомир Шавалюк. Експерт, зокрема, зазначає, що восени потрібно очікувати більшу девальвацію, ніж минулого року. «Тут є нюанс, який нам грав на руку – фондові світові ринки ростуть, і капітал шукає ризик. Нам легко позичати і залучати борги. Наразі проблем нібито немає. Але два нюанси привертають увагу: перший – за півроку ми практично не наростили резервів, друге – зростання ринків, яке триває, близьке до завершення і більшість ринків на максимумі», – сказав Шавалюк і додав, що якщо за перше півріччя минулого року Україна наростила держрезерви, то вже цього року відбувся лише приріст держборгу.

«Тому на осінь можна очікувати великого ускладнення з умовами фінансування і ризики девальвації виростуть порівняно з тим, що ми маємо сьогодні, місяць чи два тому. Навіть виростуть порівняно з тим, що було восени минулого року. Цього разу (курс гривні - Ред.) вже не втримають»,– зауважив Шавалюк.
Експерт наголосив, що наразі влада уже використала відомі інструменти для утримання гривні і жодних додаткових резервів немає. «Додаткових резервів, інструментів політики немає. І резервів золотовалютних так само мало. Вони тануть два роки підряд»,– зауважує економіст.
Він також припускає, що розмір можливої девальвації може виявитися більшим, ніж прогнозували міжанродні економічні експерти.

«У нас так складалося, що девальвації проходили неконтрольовано і дуже різко. І ті цифри, які називають експерти – це цифри, на які потрібно провести свідому, контрольовану девальвацію, аби відвести ризики. Це якщо уряд свідомо зважиться на це. Якщо ж він буде тягнути до останнього, то фактичний рівень може бути вищий, ніж прогнозує Moody’s та S&P», – вважає Шавалюк.

«Найгірше, що прогнозували за останні кілька місяців – це 10 гривень. При певних умовах і цю позначку курс може подолати»,– вважає економіст.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's у своєму огляді опублікувало прогноз, згідно із яким можна очікувати девальвації до рівня 9грн/доллар. В той же час, міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує девальвацію гривні на рівні 10-15% за підсумками 2013 року.

Тиждень.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics