Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
12/06/13

ЄС реформує систему надання політичного притулку

Європарламент ухвалив реформу системи надання політичного притулку. Процедура має стати стислішою й уніфікованою майже на всій території ЄС. Розширено права жертв переслідувань з сексуальних мотивів. У майбутньому термін розгляду клопотань щодо притулку в Євросоюзі становитиме до шести місяців, раніше ця процедура тривала 24 місяці. Це є одним з результатів цьогорічних домовленостей євроспільноти. Переговори міністрів внутрішніх справ країн Європейського Союзу тривали довгих 14 років, насамкінець до них долучився Європейський парламент. Підготовлено цілий пакет законопроектів, які повинні зробити процедуру надання притулку в різних країнах ЄС більш уніфікованою та прискорити її.

Щороку, за даними Єврокомісії, по надання притулку звертаються 330 тисяч осіб. Визнають лише тих, хто може аргументовано довести, що його переслідують з політичних або релігійних мотивів. До цього додасться ще одна мотивація. Уперше на загальноєвропейському рівні підтверджено право отримувати притулок переслідуваних транссексуалів, гомосексуалів, лесбійок та людей, яким загрожує калічення геніталій. На людей, які залишають свою батьківщину через економічну скруту, надання притулку однозначно не поширюватиметься.

Притулок у ЄС щороку надається близько 70 тисячам осіб. Отож, шанси клопотань на успіх становлять приблизно 25 відсотків. Досі шанси відрізнялися залежно від країни, але і це поступово має змінитися, у бік більшої уніфікації. Конкретних покращень можуть очікувати шукачі притулку, які прибувають у середземноморські країни ЄС, вважає євродепутат від СДПН Бірґіт Зіппель. "Це стосується їхнього проживання, особливих умов та прав для неповнолітніх шукачів притулку. Також є чіткий регламент щодо людей, яким потрібна правова допомога. Їм має бути прояснена чинна правова ситуація, тією мовою, яку вони розуміють",- зазначила Бірґіт Зіппель в інтерв'ю DW.

Держави ЄС повинні будуть гарантувати шукачам притулку пристойні умови життя у збірних пунктах тимчасового перебування.

Однак і у майбутньому втікачі не зможуть вільно обирати країну, де їм кинути якір. Як і раніше, клопотання можна буде подавати лише в тій країні Євросоюзу, через яку людина потрапила в ЄС. Водночас мігранту надаватиметься можливість відстоювати через суд своє право залишитися на термін розгляду подання, наприклад, у Німеччині, а не бути депортованим до Греції, якщо в Греції всі притулки переповнені і йому не можуть запропонувати гідні умови перебування.

Держави європейського Середземномор’я, до яких потрапляє найбільший потік шукачів притулку, вимагали від північних країн квотного розподілу. Однак не змогли це відстояти. Найбільше заявок на притулок нині подано, за даними Євростату, до Німеччини, Франції, Швеції, Великобританії та Бельгії. До Німеччини багато шукачів притулку прибувають літаком. Через це міністр внутрішніх справ ФРН Ганс-Петер Фридрих домігся збереження так званої "процедури в аеропорту". Явно необґрунтовані клопотання щодо притулку можуть відхилятись безпосередньо у транзитній зоні летовища. І тоді мігрантів мають якомога швидше відправити назад до країн, з яких ті прибули.

Європейський суд нещодавно ухвалив, що діти без супроводу дорослих можуть подавати клопотання щодо надання їм притулку не лише у країні прибуття, а скрізь у ЄС.

У майбутньому шукачі притулку зможуть працювати вже через дев’ять місяців після прибуття, досі вони мусили чекати 12 місяців. На думку міністрів внутрішніх справ ЄС, багато людей цієї категорії мають змогу і хочуть працювати, щоб прогодувати себе. Ще одна важлива новація - шукачі притулку отримуватимуть такі самі соціальні гарантії, що й громадяни ЄС, лише не зможуть отримувати готівкових грошей, а тільки купони на придбання продуктів та одягу. В цих людей є право на базове медичне забезпечення та психологічну допомогу, якщо їм завдано шкоди унаслідок тортур або переслідувань.

Відбитки пальців усіх шукачів притулку зберігають, починаючи від 2000 року, в спеціальній базі даних. Це дозволяє уникнути повторних подань та заяв від осіб, яким уже відмовили в притулку. У майбутньому ця база даних, "Eurodac", стане відкритою для поліції, з метою розшуку злочинців.

Однак абсолютно однаковими процедури надання притулку в країнах Євросоюзу не стануть. Британія, Ірландія та Данія зберегли за собою право не застосовувати внутрішньополітичні приписи з Брюсселя. У Дубліні вже натякнули, що саме скористаються цим правом. На імплементацію спільного законодавства у сфері надання притулку країнам-членам ЄС надається два роки, до середини 2015-го.

Німецька хвиля

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics