Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
10/06/13

Життя на Землю принесли комети

Науковці провели нове детальне моделювання синтезу вуглеводнів і формування пребіотичних сполук на давній Землі, і дійшли висновку, що життя на нашу планету, найпевніше, прийшло ззовні - з космосу. Науковець Нір Годман і його колеги з Університету Онтаріо вважають, що давня Земля була не надто гостинним місцем для зародження життя. Згідно з висновками їхнього дослідження, життя на Землі з'явилося в результаті падіння крижаних комет, які мільйони років тому створили необхідні органічні сполуки, зокрема "будівельні блоки" білків і нуклеїнових пар ДНК і РНК, інформуєCnews.

Раніше Нір Годман вже проводив моделювання процесів, що відбуваються під час падіння комети. Однак старі моделі охоплювали період лише у 10-30 пікосекунд і не давали досить докладної картини цієї події. Нове дослідження, проведене на суперкомп'ютерах Rzcereal, дозволило збільшити модельований період до сотні пікосекунд, що набагато ближче до етапу, коли після реакції настає хімічна рівновага, тобто отримані речовини стають стабільними.

Під час моделювання науковці вперше побачили, який великий спектр вуглеводнів може утворитися в результаті падіння комети. Отже, крижана комета могла стати причиною появи на Землі органічних речовин, які врешті стали основою для зародження життя.

Зрозуміло, швидше за все комета була не одна: розрахунки показують, що безперервне падіння комет створювало щороку до 10 трильйонів кілограмів органічних речовин. Це на кілька порядків більше органіки, ніж спочатку існувало на планеті. Виходить, імовірність того, що життя з'явилося саме завдяки космічним "гостям", набагато вища, ніж імовірність того, що воно зародилося зі споконвічно земних компонентів.

Комети мали діаметр від 1,6 до 56 кілометрів. Під час входження в атмосферу та подальшого падіння вони сильно нагрівалися, але поблизу ядра було досить прохолодно, щоб зберегти кригу, яка після удару ставала сировиною для синтезу органічних речовин. Зокрема, удар комети і пов'язані з ним високі температура і тиск можуть виробляти довголанцюжкові молекули вуглецю, які є попередниками амінокислот.

У відкриття є і інший бік: виходить, що комети самі по собі можуть призвести до синтезу пребіотичних молекул. Простіше кажучи, тільки падіння комет достатньо для створення речовин, необхідних для зародження життя: не потрібні ані специфічні умови на планеті, ані ультрафіолет, ані особливі каталізатори. Оскільки комети є практично у кожній зоряній системі нашої галактики, існує висока ймовірність того, що комети "забезпечили" пребіотиками дуже багато планет земного типу, а не тільки Землю.

В 2007 році міжнародна група науковців повернула в ужиток гіпотезу про те, що життя на Землі має марсіанське походження. Згідно з нею, примітивні мікроорганізми прибули на нашу планету на метеориті, що відірвався від Червоної планети після гігантського поштовху від зіткнення з уламком з поясу астероїдів.

Американські науковці встановили, що складні форми життя на Землі - рослини, тварини і людина - зародилися завдяки одиничній події, що сталася 1,9 млрд років тому.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас