Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
05/06/13

Словаччина, як Угорщина і Польща, також постачатиме газ в Україну

Договір між "Укртрансгазом" і оператором газотранспортної системи Словаччини, компанією Eustream, про реверсні постачання газу через територію Словаччини буде підписаний 15-20 червня 2013 р. Про це заявив сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна. "15-20 червня цього року вже буде договір між Eustream і "Укртрансгазом", - заявив Ставицький.

З 15 травня Україна почала тестові постачання європейського газу зі Словаччини. Випробування пройшли успішно, і Словаччина стане третьою - після Польщі та Угорщини - країною, що транспортує газ в Україну з Європейського союзу. Ставицький очікує, що через територію Словаччини Україна "технічно зможе отримувати до 20 млрд куб. м газу в рік".

Раніше міністр зазначав, що здійснення тестових постачань газу через Словаччину стало можливим у тому числі завдяки допомозі комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера. На початку травня Еттінгер заявляв, що Євросоюз зацікавлений у газових сховищах України, а також у двосторонній торгівлі газом. Крім того, ЄС готовий надати частину коштів на реконструкцію української ГТС. Також Євросоюз зацікавлений у реверсних поставках газу.

Нагадаємо, в березні "Укртрансгаз" заявляв, що Україна може почати поставки газу зі Словаччини об'ємом до 10 млрд куб. м в рік. "Укртрансгаз" запропонував словацькій стороні використовувати один із чотирьох існуючих газопроводів для поставок газу в Україну. Цю цифру підтвердив заступник директора і керівник юридичного департаменту секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Йдуть переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів, газу, нафти, вугілля. В цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини в Україну в обсязі до 3 млн куб. м на добу в зимовий період і до 1 млн куб. м на добу в літній період. Раніше почалися поставки німецького газу з Польщі.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас