Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
14/05/13

Нардепи залишили себе недоторканними

Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект № 0977 "Про внесення зміни до Конституції України щодо недоторканності". За пропозицію профільного комітету продовжити роботу над законопроектом проголосували лише 190 депутатів при мінімально необхідних 226.

За продовження роботи над законопроектом проголосували 150 регіоналів, 30 комуністів, по одному депутату від "Удару" і "Батьківщини", а також 8 позафракційних.

"Таким чином, законопроект вважається неприйнятим", - заявив спікер Володимир Рибак, коментуючи підсумки голосування.

Комітет пропонував до 31 травня внести пропозиції та поправки до відповідного законопроекту, комітети у свою чергу до 14 червня повинні забезпечити розгляд внесених пропозицій, до 18 червня - надати відповідні документи депутатам, а 20 червня внести законопроект на розгляд депутатів до сесійної зали.

У ході обговорення законопроекту "Свобода" висловилися проти прийняття такого рішення, наполягаючи на тому що недоторканність має бути знята і з нардепів, і з Президента, і з суддів. "Удар" і ПР підтримали пропозиції з доопрацювання законопроекту. КПУ заявила про свою "послідовності" і готовності голосувати за законопроект, але також вказали на необхідність зняття недоторканності з Президента і суддів.

Слід зазначити, що пропозиція розглянути відповідні зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності внесла опозиція.

Зазначимо також, що "регіонал" Валерій Писаренко реєстрував у ВР проект постанови № 0977 / П, згідно з яким пропонується розглянути законопроект № 0976 про обмеження депутатської недоторканності. Комітет ВР з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти законопроект про зняття з депутатів недоторканності.

Раніше голова ВР Володимир Рибак запевнив, що підтримує ідею скасування депутатської недоторканності. На думку спікера, всі депутати мають відповідати за свої дії, тому недоторканність необхідно скасувати.

Раніше парламент уже робив спроби обмежити недоторканність депутатів. Законопроектом, який парламент прийняв 5 липня 2012 р. і направив до КСУ, пропонувалося виключити з чинної редакції Конституції ч.1 ст.80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а ч.3 цієї статті викласти у новій редакції, згідно з якою "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього". У ч.3 ст.105 було запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

КСУ розглянув відповідний проект закону і визнав заплановані внесення до Конституції конституційними в частині обмеження депутатської недоторканності, але відхилив обмеження президентської недоторканності. Разом з тим, КСУ не дозволив вносити зміни до Конституції в частині скасування недоторканності Президента і суддів.

Нагадаємо, згідно з чинною Конституцією України, Президент і народні депутати мають юридичну недоторканність на момент перебування на посаді.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics