Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
03/04/13

Варіанти роздержавлення ЗМІ

2 квітня прес-секретар президента Віктора Януковича і голова міжвідомчої робочої групи з дотримання свободи слова та захисту прав журналістів Дарина Чепак повідомила, що до Кабінету міністрів надійшов законопроект про реформування державних і комунальних ЗМІ. Він розроблений Держкомітетом з питань телебачення і радіомовлення за участю Національної спілки журналістів (НСЖУ) та передбачає роздержавлення медіа протягом п'яти років і фінансову підтримку з держбюджету. Документ викликав зауваження членів робочої групи, пише "КоммерсантЪ-Украина". Міжвідомча робоча група з дотримання свободи слова та захисту прав журналістів обговорила проблему роздержавлення державних та комунальних друкованих ЗМІ. Цей процес є однією з умов приведення вітчизняного законодавства до європейських стандартів. Крім іншого, 21 березня президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів подати до парламенту до 5 квітня законопроект про роздержавлення ЗМІ.

Разом з тим у парламенті вже зареєстровано законопроект на цю ж тематику, підготовлений депутатами різних фракцій. Він має на увазі роздержавлення медіа протягом чотирьох місяців, їхню фінансову підтримку з місцевих бюджетів та зобов'язання власників не скорочувати штату протягом двох років.

Голова НСЖУ Олег Наливайко, виступаючи на засіданні, повідомив, що законопроект "узгоджено з громадськими організаціями, органами виконавчої влади". "За законопроектом трудовий колектив матиме пріоритетне право вибору способу реформування своєї газети. Крім того, ми врахували пропозиції про безоплатну передачу колективам майна редакцій", - підтримав голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович. При цьому він заявив, що питання передачі майна поки що не узгоджено з Кабміном.

"Але це ж одне з головних питань, - вигукнув голова голова Асоціації редакторів комунальної преси Костянтин Григоренко. - Нехай майно буде передано трудовим колективам хоча б в довгострокову оренду. І ще газеті потрібна фінансова підтримка, як мінімум 70 тис грн на рік".

"Середня вартість майна в редакції газети - 30-50 тис грн. Невже держава не може передати його як стартовий капітал?" - здивувалася голова Асоціації медіаюристів Тетяна Котюжинська. У відповідь пан Курдінович нагадав, що остаточне рішення у питаннях майна і фінансів все ж ухвалює Кабмін.

Суперечку припинила пані Чепак, запропонувавши перейти до звіту МВС щодо розслідування порушень прав журналістів. Заступник начальника головного слідчого управління МВС Олег Татаров повідомив, що в 2013 році міліція відкрила 72 кримінальних провадження щодо злочинів проти працівників ЗМІ. При цьому він зазначив, що більшість з них були закриті через відсутність складу злочину:

"Наприклад, журналіст районної газети намагається пройти на засідання місцевої ради і каже охороні, що він депутат. Акредитації в нього немає, охорона його не пускає, на що той пише заяву в міліцію".

Однак дані міліції не задовольнили активістів. "Для чого нам такі правоохоронні органи, які не захищають права журналістів?" - обурювалася з місця активістка руху "Стоп цензурі!" Наталя Соколенко. "Коли справа підпадає під ст.171 КК - "порушення прав журналістів",- її практично завжди перекваліфікують або як хуліганство, або за іншими статтями", - зазначив юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

Увагу учасників дискусії відвернув керівник прес-служби Кабміну Сергій Нагорянський, пообіцявши забезпечити журналістам на засіданні уряду (3 квітня) безперешкодний доступ до міністрів.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас