Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
03/04/13

Кошулинський хоче два місцеві референдуми

Верховна Рада повинна прийняти закон, який має передбачити два види місцевих референдумів – імперативний та консультативний.

Про це заявив заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський, повідомляє прес-служба парламентаря.

Він додав, що підготував відповідні поправки до закону "Про місцевий референдум", який був прийнятий у першому читання у квітні 2011 року і який зазнав критики, як з боку вітчизняних експертів, так і з боку європейських структур.

Кошулинський, зокрема, пропонує розширити перелік питань, які виносяться на місцевий референдум та встановити їх ліміт (максимум три); встановити необхідний відсоток явки громадян для легітимності імперативного референдуму на рівні 30 %, а для консультативного – 20%.

За пропозицією політика, після закінчення 3-річного терміну з дня набрання чинності рішення імперативного референдуму до нього можуть вносити зміни органи місцевого самоврядування, а результати консультативного референдуму в 30-денний термін з дня офіційного опублікування повинні бути розглянуті та враховані під час прийняття рішень відповідними органами місцевого самоврядування.

На думку віце-спікера, необхідно чітко визначити суб’єкти місцевого референдуму, до яких треба віднести учасників місцевого референдуму, територіальні комісії, ініціативні групи з місцевого референдуму і їх уповноважених осіб, органи місцевого самоврядування, місцеві організації політичних партій, громадських об’єднань та офіційних спостерігачів.

Політик також повідомив, що виступає за зниження рівня адміністративного контролю за ініціюванням і підготовкою місцевого референдуму та забезпечення рівних можливостей прихильникам питання, винесеного на місцевий референдум, і їхнім опонентам.

Кошулинський додав, що необхідно розширити часові рамки діяльності офіційних спостерігачів. Зокрема варто зняти обмеження повноважень спостерігачів лише в день голосування, передбачивши, що вони можуть бути присутніми на всіх заходах з підготовки місцевого референдуму.

Віце-спікер наголосив, що "інститут місцевого референдуму має стати механізмом прямого народовладдя, що дозволяє стимулювати соціальну активність українців".

Як відомо, 19 квітня 2011 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про місцевий референдум", яким пропонується дозволити 10% жителів громади й органам місцевого самоврядування ініціювати місцевий референдум.

Українська правда

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас