Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
28/03/13

На Львівщині вшанують митрополита УГКЦ 19 ст. Григорія Яхимовича

Відроджуючи пам’ять про предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви 19 ст. – митрополита Григорія Яхимовича, з нагоди 221-ї річниці від дня його народження та 150-ти річчя від дня смерті, 28 квітня у його рідному селі Підбірці, що на Львівщині, відбудеться Урочиста академія, інформує прес-служба ЛМР.

Серед запланованих заходів - презентація книги про Григорія Яхимовича. Вона безкоштовно розповсюджуватиметься серед зацікавлених.

«Одним із перших завдань для нас є закладення парку Григорія Яхимовича у Підбірцях. У ньому мав би стояти пам’ятник митрополиту та простягатиметься алея. Влітку це мав би бути своєрідний музей в парковому форматі», - говорить Ярослав Жукровський, засновник Фундації імені Григорія Яхимовича.

Музей міститиме репродукції фотографій, листів та інші речі, що стосуються митрополита.

«Порівнювати Григорія Яхимовича з іншими митрополитами не зовсім коректно, - наголошують у Фундації. - Однак у середовищі ентузіастів та науковців, які прагнуть відродити пам’ять про нього, схиляються до думки, що Григорій Яхимович – це «світило, яке можна сміливо ставити поруч з митрополитом Андреєм Шептицьким та патріархом Йосифом Сліпим». Свідченням заслуг Григорія Яхимовича перед народом є уривок з книги 1892 р.: «…якому не було рівних серед попередників та не буде серед спадкоємців на митрополичому престолі галицької Русі».

Організатори запрошують вшанувати пам’ять визначного церковного та громадського діяча у його рідному селі Підбірці та відвідати могилу на Личаківському цвинтарі у Львові.

Додаткова інформація: тел 067 380 15 05 - Фундація імені Г. Яхимовича.


Довідка

Григорій Яхимович (16.02.1792 – 29.04.1863) з 1860 р. митрополит Галицький та Архиєпископ Львівський, предстоятель УГКЦ. Професор педагогіки та теології у Львівському університеті, ректор Львівської духовної семінарії. Виступав проти заміни кирилиці латинським алфавітом, був членом Собору руських вчених, відкрив багато народних шкіл, добивався запровадження викладання української мови у школах Галичини. Очолював Головну Руську Раду, був послом до Галицького сейму та Австрійського райхсрату. Сконструював машину для косіння трави, розробляв план пароплавного сполучення на річці Сан.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics