Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
13/03/13

В Азербайджані заборонять російські імена

Державна Комісія Азербайджану з термінології вважає, що в країні надмірно поширені іноземні імена, і пропонує заборонити їх. Особливо це стосується імен, а також закінчень прізвищ, запозичених із російської мови - "ов" і "ев". Ця обставина породжує асоціації з часами колишнього Радянського союзу, вважають чиновники. Тому комісія пропонує заборонити іншомовні імена і ввести написання прізвищ, відповідні національному менталітету.

Зі слів голови комісії Саяли Сагідової, пропонується заборонити такі російські імена, як, наприклад, Марія, Катерина, Ольга. Крім того, під заборону потраплять занадто довгі імена з кількох складових - типу Хаджі Наджафгулу Агха. На думку Сагідової, "імена повинні бути короткі, ємкі і конкретні".

Це питання комісія винесла на розгляд уряду. Після того, як буде розроблено список рекомендованих імен, його отримають всі РАЦСи Азербайджану. Зазначено, що це нововведення стосуватиметься лише новонароджених дітей азербайджанської національності, для дітей інших національностей обмежень не вводитимуть.

Що стосується зміни закінчень прізвищ, "які породжують асоціації з часами Радянського Союзу", то радник президента Азербайджану Алі Гасанов схвалює такий підхід. З його слів, закінчення прізвищ - це свого роду "національний домен". Тому, вважає чиновник, прізвища в Азербайджані могли б закінчуватися на "-аз" і "-яз". "Аз - це і інтернет-домен Азербайджану, і перший склад в назві нації, країни", - вважає Гасанов (прізвище якого також має "радянське закінчення").

До речі, багато громадян Азербайджану вже поміняли закінчення своїх прізвищ, які тепер набули турецького або перського звучання.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics