Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
13/03/13

Через 33 роки відкривають сейфи Тіто

Через 33 роки після смерті беззмінного лідера соціалістичної Югославії Йосипа Броз Тіто влада вирішила перевірити вміст сейфів покійного, які було запечатано в 1980 році. Історія, оповита завісою таємниці, бо невідомо, що всередині сейфів, так само, як і те, чому вони так довго не розкривалися, можливо, так і залишиться незбагненною для народу. Відкривати цінні скриньки планують в умовах суворої секретності і відсутності ЗМІ.

На незвичайній процедурі будуть присутні тільки члени спеціальної державної комісії Сербії. Її головою було призначено радника сербського президента Олівера Антича. Також до складу увійшли інший радник президента генерал Мілорад Симич та заступник глави секретаріату президента Ненад Євремович. "Враховуючи, що вміст сейфів невідомий - це можуть бути особисті речі Тіто або власність держави - завдання комісії встановити вміст збережених мішків", - каже Антич, повідомляє NEWSru.com.

У разі, якщо буде виявлено особисті речі маршала Тіто, то з Національного банку, де вони тепер зберігаються, їх передадуть до суду, який визначить, хто буде володіти спадщиною. Якщо суд на час розгляду не зможе гарантувати збереження і безпеку дорученої йому власності, вони залишаться в Нацбанку. При цьому видання наголошує, що сам суддя не буде присутній під час процедури розкриття сейфів.

Точна дата заходу не розголошується, щоб уникнути галасу в ЗМІ. Відкрити сейфи повинні до кінця березня. Експерти планують дізнатися, чому вміст мішків не розкривався протягом десятків років. "Виявлені предмети дадуть нам зрозуміти, чи навмисно влада їх приховувала через якусь державну таємницю, чи ж про ці сейфи просто забули", - сказав Антич.

Вождь соціалістичної Югославії Тіто помер 4 травня 1980 року у Любляні (нині столиця Словенії) у віці 87 років. Відразу після смерті комісія, сформована президією Югославії, опечатала його речі з резиденції в Белграді і передала їх до Нацбанку.

Зазначимо, що в колишній Югославії про Тіто згадують, зокрема, з рекламними цілями. Так, готель у Белграді пропонує пентхаус імені Йосипа Броза Тіто, чиїм портретом гість зможе милуватися, відпочиваючи в джакузі.

Тіто залишався лідером Югославії з 1945 по 1980 рік, і невипадково його ім'ям названий найрозкішніший номер готелю.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас