Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
04/03/13

"Газпром" Європі друг

У Брюсселі задоволені швидкістю виконання Україною зобов'язань перед Єдиним енергетичним співтовариством і обіцяють, що Київ відчує ряд переваг від членства в цьому союзі, хоча і не зможе перешкоджати будівництву "Газпромом" Південного потоку, повідомив у своєму інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина" єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

Єврочиновник, коментуючи питання про газопровід в обхід України, наголосив, що Південний потік не є проектом Євросоюзу або ЄЕС, а творінням "Газпрому". Таким чином, перешкоджання його спорудженню з боку Європи означало б припинення контактів з російським монополістом і обрив економічних зв'язків з Росією. Еттінгер зазначив, що підтримка Південного потоку - справа окремих країн союзу.

Говорячи про можливий російсько-український газотранспортний консорціум, єврокомісар зазначив, що ГТС України - дуже важлива в Європі, хоч і потребує серйозних інвестицій. Так, Еттінегр зазначив, що зараз українська "труба" перетворюється з транзитної системи для російського газу в гнучку інфраструктуру. Чиновник додав, що Київ може передати управління ГТС "Газпрому" - однак тоді російському монополісту доведеться прийняти правила, що діють в ЄЕС.

"Ми ж можемо запропонувати Україні тристоронній консорціум, до складу якого увійшли б російський учасник, НАК "Нафтогаз України" з української сторони і європейський бізнес", - сказав про позицію Європи Еттінгер.

Крім того, єврочиновник заявив, що українські сховища газу є ключовим елементом газотранспортної системи Європи. Однак, Еттінгер зазначив, що багато чого залежить від обсягу прокачування газу Південним потоком. "Теоретично можна прокачувати газ у реверсному напрямку з заходу на схід. Так що можливо все", - повідомив він.

Щодо ідеї, озвученої Віктором Януковичем, про регіональний газовий хаб на території України, єврочиновник сказав, що конкретних розмов про подібний проект не ведеться, але є серйозні перспективи.

"Наприклад, можливо, що в наступному десятилітті будуть побудовані LNG-термінали в Грузії (для скраплення каспійського газу. - ред.) і Одесі, і ми налагодимо подальший транзит наявними газопроводами", - описав варіанти Еттінгер.

Враховуючи зростання ринку газу в ЄС, Еттінгер не заперечує намірів Європи з диверсифікації постачальників. Ключовим фактором у цій сфері єврочиновник назвав політику Росії.

"Якщо російська сторона наполягатиме на колишній схемі довгострокових контрактів, де ціна газу жорстко пов'язана з нафтою - що ж, тоді закупівлі російського газу не збільшаться. Але якщо Газпром буде ставати все більш гнучким, а ціна зменшиться, то й обсяги зростуть", - резюмував чиновник.

За матерiалами "КоммерсантЪ-Украина"

Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас