Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
25/02/13

ЄС дасть позику Україні для закупівлі європейських товарів

Мета саміту Україна - Європейський союз, який сьогодні, 25 лютого, відбудеться у Брюсселі, полягає не в підписанні кредитного договору, а в передаванні останнього сигналу українській владі про необхідність "змін у всіх ключових сферах". Про це, з посиланням на джерело у європейських структурах, пише "Комерсант-Україна".

"Мета саміту - не підписання кредитного договору. Це ми могли б зробити в будь-який момент і без Президента. Наше головне завдання - переговори з проблемних питань. Ми хочемо дати Віктору Януковичу (на фото) останній сигнал про те, що без змін у всіх ключових сферах, про які українська влада відмінно обізнана, Угода про асоціацію не буде підписана", - наголосив співрозмовник у європейських структурах.

За інформацією видання, у Брюсселі від самого початку не планували приймати якісь рішення чи проводити оцінку прогресу України у безвізовому діалозі. А європейських дипломатів турбує не стільки бездіяльність Верховної Ради, скільки відмова української влади від раніше взятих зобов'язань.

"В останні тижні ми бачимо не тільки відсутність досягнень, але й погіршення у ключових сферах, попри те, що говориться на високому рівні. Це і нова справа щодо Юлії Тимошенко, і рішення суду про позбавлення мандатів народних депутатів. Навіщо це робиться?" - висловив подив один зі співрозмовників газети.

Зазначається, що із Брюсселя Віктор Янукович має привезти угоду про виділення Україні кредиту в розмірі 610 млн євро. "Зараз у Міністерстві фінансів завершують узгодження кредитної угоди і меморандуму про взаєморозуміння. Понад 600 млн євро макрофінансової підтримки будуть спрямовані на інституційні реформи", - заявив міністр закордонних справ Леонід Кожара.

Кредит Україні виділяють з бюджету ЄС. Розпорядником коштів є уряд, фінансовим посередником - Національний банк. Макрофінансова підтримка надається країнам, що зазнають дефіциту взаємної торгівлі з ЄС. "Фактично Євросоюз дає нам у борг, щоб ми купили на ці гроші європейські товари. Для них це безпрограшний варіант", - розповіло джерело в українському уряді, яке брало участь у переговорах про виділення допомоги.

"Всупереч висновкам профільних департаментів, керівництво Єврокомісії прийняло рішення, що на цьому саміті гроші необхідно виділити", - цитує видання одного зі співрозмовників. Втім, Брюссель міг включити в договір право ЄС заморозити перерахування коштів.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі відбудеться XVI саміт Україна-ЄС, у якому візьме участь Президент України Віктор Янукович. Європейську сторону представлятимуть Президент ЄС Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. На саміті також будуть присутні єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер і комісар ЄС з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Дата саміту була узгоджена ще у грудні 2012 р. Януковичем і Президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Як раніше заявляв Янукович, Україна на саміті 25 лютого забезпечить підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Варто зазначити, що Україна має шанси підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 р. Про це заявляв в ході свого візиту до Києва комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Додамо, що ЄС та його держави-члени продовжують залишатися найбільшим донором фінансової допомоги Україні. За даними представництва ЄС в Україні, з 1991 р. обсяги допомоги, яку надав офіційному Києву Євросоюз, сягнули понад 3 млрд євро. Обсяг допомоги, виділеної Євросоюзом у рамках Інструменту європейської політики сусідства у 2011-2013 рр., дорівнює 470 млн євро.

Згідно з даними за 2011 р., ЄС є другим найбільшим торговим партнером України (після Росії), на нього припадає 29% всієї зовнішньої торгівлі України. За останні десять років обсяги двосторонньої торгівлі зросли на понад 160%, що перевищує середні показники торгівлі ЄС з іншими країнами світу.

Інвестиції з ЄС в Україну також стрімко зросли - від 14 млрд євро у 2008 році до майже 24 млрд євро у 2011 р. У 2012 р. обсяги торгівлі між ЄС і Україною перевищували 38 млрд євро; експорт з ЄС до України досягав 24 млрд євро; експорт України до ЄС - 14,5 млрд євро.

Важливою сферою відносин між Україною та ЄС залишається енергетика. У лютому 2011 р. Україна приєдналася до європейського Енергетичного співтовариства. ЄС надає підтримку реформам українського газового ринку відповідно до правил і стандартів ЄС, а також інтеграції України у внутрішній енергетичний ринок ЄС. Євросоюз також є ключовим партнером України в модернізації її газотранспортної інфраструктури.

У візовій сфері Україна і ЄС підписали оновлену Угода про спрощення оформлення віз, яка набуде чинності після завершення ратифікаційного процесу. Крім того, зараз виконується План дій щодо візової лібералізації. Цей документ визначив умови, які необхідно виконати перед можливим запровадженням безвізового режиму для громадян України, які подорожують до ЄС.

Україна є учасником ініціативи ЄС "Східне партнерство", заснованій на спільності цінностей і принципах демократії, повазі прав людини, основних свобод і верховенства права. Саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, який відбудеться в листопаді 2013 р., буде ще однією можливістю засвідчити вірність ЄС поглибленню відносин зі східними країнами-сусідами.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас