Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
20/02/13

Перший президент Кравчук проти входження України у Митний союз

Перший президент України Леонід Кравчук проголосував би проти входження України у Митний союз із Росією, Бєларуссю і Казахстаном, якби проводили референдум на цю тему. "Я ніколи не проголосую за Митний союз у такому статуті, який є тепер", - заявив він в інтерв’ю "Коментарям". "Я за союзи був і залишаюся, не тільки з Заходом, а й з Бєларуссю, Росією, але за союзи рівних. Але якщо в союзі є старший і молодший, великі й малі, керівники й підлеглі, то в такий союз я не хочу. Це моя принципова позиція", - пояснив Кравчук.

Екс-президент уточнив, що "за статутом Митного союзу не передбачено, що там можна вступити трошки: або - або". "А оскільки наша сьогоднішня Конституція не дозволяє нам (вступати) - без змін у Конституцію, то ми цього не можемо зробити, не порушуючи Конституцію", - наголосив він. "Але крім МС є угоди про двосторонню співпрацю з Росією. Зокрема якою передбачено, що ми маємо право використовувати на території Росії російську газову трубу. Є таке правило. Тобто не треба все зводити до МС", - додав Кравчук.

На запитання, чому, на його думку, українська влада не виконує вимог, які висунув Євросоюз перед Україною, він відповів: "Думаю, що не виконує тому, бо не дуже хоче до Європи". "Якби ми так хотіли до Європи, як ми хочемо стати багатими, щасливими, ми б це зробили дуже швидко. А то частина хоче, друга частина не хоче, а частина весь час хитається – між тут і там. Тобто ми вагаємося", - вважає Кравчук.

"Коли ми перестанемо вагатися, зробимо остаточні кроки й усунемо все, що заважає на цьому шляху, навіть (питання) політичних в’язнів. Тоді б ми сказали так: ми вже визначилися, ми вже не наречена, а заміжня дама, і на нас уже ніхто не може розраховувати, бо ми дуже любимо свого чоловіка в особі Європи", - заявив він.

На думку Кравчука, "якщо ми рухатимемося щодо виконання зобов’язань (перед ЄС) такими темпами, як зараз, то, на жаль, не встигнемо, щоб у листопаді підписати Угоду про асоціацію".

"Це буде історична помилка. Якщо ми не встигнемо і нам закриють дорогу, то, скажу вам чесно, не знаю, коли наступного разу вона відкриється. Сотні років тому нам її закрили і ось 325 років живемо в іншій системі відліку. 325 років", - зазначив екс-президент.

Нагадаємо, що про своє бажання налагодити співпрацю і з Москвою, і з Брюсселем, Київ заявляє вже давно.

За словами прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Україна буде максимально використовувати переваги співпраці з ЄС та Митним союзом. Зокрема, з Росією українська сторона вже почала підписувати документи в рамках програми "3+1", яка передбачає участь Києва в окремих положеннях Митного союзу. У той же час, українська влада прагне підписати з ЄС Угоду про асоціацію, що включає в себе створення зони вільної торгівлі.

У Євросоюзі неодноразово попереджали Україну, що її зближення з МС та Угода про асоціацію є несумісними. Але цілком припустимо брати участь у тих положеннях Митного союзу, які не будуть суперечити зобов'язанням перед Європою.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас